Ile galonów na minutę zużywa myjka ciśnieniowa? 6 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Czy chcesz wiedzieć, ile litrów na minutę zużywa myjka ciśnieniowa? Masz szczęście, ponieważ ten artykuł Ci to powie! Musisz szukać powodów, aby kupić myjkę ciśnieniową i jak bardzo może to wpłynąć na Twoje rachunki za wodę.

Wymieniliśmy wiele powodów, dla których zakup i używanie myjki ciśnieniowej może być decyzją zmieniającą życie. Twoja rutyna czyszczenia może być o wiele krótsza i będziesz mieć więcej czasu dla siebie lub innych obowiązków.

Ile galonów na minutę zużywa myjka ciśnieniowa? 6 rzeczy

Podobnie jak w przypadku każdego innego dużego zakupu, ważne jest, aby wcześniej przeprowadzić badania. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ile galonów na minutę zużywa myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe, jak sama nazwa wskazuje, to przenośne maszyny, które mogą wytwarzać wodę pod ciśnieniem do czyszczenia szerokich powierzchni i małych szczelin z trudnym do zabrudzenia brudem. Kiedy metoda „mydło i pędzel” byłaby zbyt żmudnym zadaniem. Myjki ciśnieniowe to świetna alternatywa dla wykonania pracy i zaoszczędzenia czasu. Chociaż oczywiście będą miały swoje ograniczenia, oto kilka miejsc, w których myjka ciśnieniowa może się przydać.

#1. Podjazdy

Podjazdy mogą się łatwo zabrudzić, ponieważ po ciężkim dniu jazdy lub po prostu dalekich podróży cały ten brud zostanie w końcu zebrany w jednym miejscu, do którego codziennie wraca Twój samochód, na Twoim podjeździe. Wyobraź sobie, że padasz na kolana i szorujesz brud z podjazdu, brzmi, jakby to mogło zająć wiele godzin, prawda? Nie wspominając o głęboko osadzonym brudu, który wymaga pewnej siły, aby się oderwać. Myjki ciśnieniowe mogą dokładnie wyczyścić podjazd w mniej niż 30 minut. To sprawia, że ​​jeszcze bardziej satysfakcjonujące jest obserwowanie, jak kolor podjazdu zmienia się na jaśniejszy po spłukaniu wodą pod ciśnieniem.

#2. Baseny

Kolejnym pracochłonnym i czasochłonnym zadaniem byłoby czyszczenie basenów. Glony mogą być uporczywe do szorowania, nie wspominając o niebezpieczeństwie, jakie stwarzają dla sprzątających, ponieważ mogą się poślizgnąć i stracić równowagę. Myjki ciśnieniowe mogą zmusić glony do oderwania się od ścian i podłogi basenu wraz z wodą pod ciśnieniem. Posiadają dysze, które mogą sprawić, że woda rozprowadzi się jak szeroki mop, gdy chcesz zaatakować szeroką powierzchnię lub prosto i precyzyjnie, gdy chcesz dostać się do małych pęknięć i szczelin. Możesz być również zainteresowany tym, jak czyścić płytki basenowe myjką ciśnieniową.

#3. Dach

Dach wytrzymuje wszystko, co daje pogoda, w tym brud, liście i gromadzenie się glonów z powodu wilgoci. Użyj myjki ciśnieniowej, aby pozbyć się uporczywego brudu i gruzu. Ponieważ możesz zmienić typ dyszy na dokładniejszy strumień wody, wygodnie jest wyczyścić nawet drobne detale na dachu, które tam utknęły.

#4. Meble

Meble używane na zewnątrz, aby być bardziej precyzyjnym. Czasami można o nich zapomnieć lub nie były używane od dłuższego czasu i gromadzą się kurz, który wydaje się przyklejać do mebli. Wymaga to pewnego rodzaju czyszczenia myjką ciśnieniową. Obserwuj, jak jasny kolor Twoich mebli powraca, gdy woda pod ciśnieniem zdmuchnie cały brud i plamy z siedzenia na zewnątrz nietknięte przez zbyt długi czas.

#5. Samochody, ciężarówki, rowery i nie tylko

Oczywiście podczas ich czyszczenia będziesz musiał dostosować go do niższego ciśnienia, ponieważ nie chcesz przypadkowo wbić się w nie lub uszkodzić lakieru wodą pod wysokim ciśnieniem. Dzięki myjce ciśnieniowej możesz z łatwością nadać swojemu sprzętowi lśniący połysk i ponownie wyglądać jak nowy.

#6. Drewniane pokłady i ściany

Nie tylko baseny gromadzą się na glonach, podobnie jak drewniane części domu. Twoja wcześniej złocisto-brązowa podłoga na patio teraz skłania się do odcienia zieleni. Zauważyłeś też, że nie wydaje już wyraźnego, drewnianego dźwięku, gdy po nim chodzisz? Tak, moim przyjacielem mogą być glony, które z czasem na nim wyrosły. Jest to normalne, ponieważ może to spowodować deszcz i wilgoć. Myjki ciśnieniowe mogą wyeliminować ten problem i pozostawić drewniane pokłady i ściany bez skazy. Upewnij się, że woskujesz je po wyschnięciu, aby utrzymać je w tym stanie znacznie dłużej.

Zużycie wody

Myjki ciśnieniowe mogą sprawić, że będziesz myśleć o rosnących rachunkach za wodę podczas ich używania. Czy praktyczne jest ich używanie do konsumpcji wody? Ile galonów na minutę zużywa myjka ciśnieniowa? Ponieważ nie wszystkie myjki ciśnieniowe mają te same wymiary i funkcje, standardem jest od 2 do 4 galonów na minutę. Co może w sumie do 120 lub 240 galonów na godzinę. Istnieje wiele sposobów na oszczędzanie wody, jeśli chcesz korzystać z myjki ciśnieniowej, np. kupując ją z niskim GPM lub oszczędzając czas podczas czyszczenia.

To okładka!

W tym artykule dowiesz się, ile litrów na minutę zużywa myjka ciśnieniowa, a jeśli uważasz, że to za dużo wody, nie martw się, ponieważ nadal możesz zaoszczędzić, korzystając z myjki ciśnieniowej. Dzięki technologii, którą mamy teraz, z pewnością znajdziesz model odpowiedni dla Ciebie. Najlepiej też wiedzieć, jak uruchomić myjkę ciśnieniową i dlaczego używać myjki ciśnieniowej teande.