Ile energii elektrycznej zużywa ogrzewacz pomieszczeń miesięcznie? 10 niesamowitych faktów!

Zastanawiasz się, ile energii elektrycznej miesięcznie zużywa grzejnik? To pestka, moi drodzy przyjaciele. Wystarczy używać grzejnika przez osiem godzin w ciągu dnia i miesiąca, pomnożyć 8 godzin przez 13,9 centa za każdą kilowatogodzinę, co daje 1,11 dolara dziennie. Tak więc 1,11 USD razy 30 to równowartość 33,3 USD miesięcznie.

Chociaż grzejnik jest mały, nadal jest reklamowany jako najlepsze i 100 najbardziej wydajnych urządzeń, które zużywają dużo energii elektrycznej. Większość grzejników wykorzystuje 1500 watów energii elektrycznej, co również kosztuje 15 centów za ich działanie. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Ile energii elektrycznej zużywa ogrzewacz pomieszczeń miesięcznie? 10 niesamowitych faktów!

Fakty o tym, ile energii elektrycznej zużywa grzejnik do pomieszczeń na miesiąc

Oto pewne fakty dotyczące wykorzystania energii elektrycznej przez grzejniki.

#1. Wzrost rachunku za prąd za grzejnik pokojowy

Elektryczny grzejnik może wydawać się mały, ale zużywa energię. Na przykład grzejnik o mocy 1500 W, który działa przez osiem godzin każdej nocy, może zwiększyć rachunki za prąd o 43 USD. Uruchom kilka grzejników i spodziewaj się wzrostu kosztów energii.

#2. Grzejnik a grzejnik elektryczny: który jest tańszy w użyciu

Ogrzewacz pomieszczeń zużywa mniej energii niż centralne ogrzewanie. W ten sposób grzejnik kosmiczny działający w pomieszczeniu i włączający go będzie Cię kosztował więcej, a nie tylko mniej. Czas zakupu grzejnika jest również jednym z czynników. Jak dotąd nowsze modele są znacznie bardziej energooszczędne niż starsze.

#3. Grzejniki kosmiczne są tańsze w mieszkaniu

Musisz zmniejszyć ogrzewanie o 5 stopni Fahrenheita i więcej tylko po to, aby zrekompensować koszty energii elektrycznej grzejnika. W ten sposób nadal zaoszczędzisz więcej ze swojej kieszeni. Cena grzejnika waha się od 30 do 100 USD, w zależności od korzyści, takich jak programowalny termostat, funkcje bezpieczeństwa i zdalne sterowanie.

#4. Możliwość ogrzewania pomieszczeń w oszczędności na rachunku za prąd

Oszczędzaj pieniądze, korzystając z elektrycznego grzejnika w pomieszczeniu. Utrzymuj także zimniejszą część domu. Przy podobnych kosztach ciepło to tylko połowa powierzchni, bo jest to również możliwe, jeśli grzejnik ma dobry i sprawnie działający termostat i nie ogrzewamy pomieszczenia z temperatury wyższej niż średnia.

#5. Koszt eksploatacji grzejnika o mocy 1500 W przez osiem godzin

Średnio 1500-watowy grzejnik może kosztować 0,20 USD za godzinę pracy na wysokich obrotach, ponieważ może to ostatecznie zwiększyć 1,60 USD przez osiem godzin dziennie, co daje 48 USD miesięcznie. Koszty operacyjne zależą w dużej mierze od mocy energii elektrycznej, ustawień ogrzewania, czasu pracy i ceny energii elektrycznej.

#6. Koszt eksploatacji grzejnika przez cały dzień

Elektryczny grzejnik pomieszczeń wykorzystuje do pełnej mocy 1500 watów. Ponieważ nie korzystasz z urządzenia podczas snu, kosztuje tylko około 2,82 USD dziennie, gdy używasz go 16 godzin dziennie. Zależy to od średniej krajowej stawki za energię elektryczną.

#7. Grzejnik a piec: który jest tańszy w eksploatacji

Departament Energii kosztował 43% grzejnika elektrycznego, który ogrzewa cały dom bardziej niż piec gazowy. Używanie grzejnika wewnątrz sypialni podczas snu to doskonały sposób na obniżenie rachunków za prąd.

#8. Grzejniki kosmiczne zużywają więcej energii elektrycznej zamiast klimatyzatorów

Oczekuje się, że na każde 1,5 kW ciepła ogrzewacz pomieszczeń zużyje 1,5 kW energii elektrycznej. Klimatyzator z odwróconym cyklem może wykorzystywać 3 razy mniej kilowatów, generując podobną ilość ciepła, co grzejnik pomieszczeń.

#9. Ogrzej pojedynczy pokój a cały dom

W sumie użyj grzejnika elektrycznego, gdy ogrzewasz tę samą przestrzeń, ale bądź gotowy, ponieważ kosztuje dwa razy więcej niż centralne ogrzewanie.

#10. Najtańszy sposób ogrzewania domu

Zawsze istnieje najtańszy sposób na ogrzanie domu, kupując energooszczędny rodzaj grzejnika. Kup inteligentny termostat i opłacaj rachunki za media kartą kredytową. Następnie zarejestruj się, aby otrzymać rachunek budżetowy. Zaizoluj strych, zainwestuj w ciepłą tkaninę i zainstaluj panele słoneczne.

Powody, dla których rachunek za energię elektryczną jest tak wysoki

Rachunek za prąd może wydawać się tak wysoki, jeśli zostawisz elektronikę lub urządzenia podłączone, gdy ich nie używasz. Problem polega na tym, że urządzenia mogą stać bezczynnie i wysysać prąd z domu. Czekają na polecenie od Ciebie lub czekają na wykonanie zaplanowanego zadania. Być może zainteresuje Cię również przewodnik po grzejnikach kosmicznych.

Zdecyduj, czy weźmiesz chłód, czy ciepłą pogodę

Rozgrzej kości lub wytrzymaj chłodną pogodę. Elektryczny grzejnik pomieszczeń zawsze będzie miał duży wpływ na niską temperaturę i zimny klimat. Ale przygotuj się na ilość energii elektrycznej zużywanej przez grzejnik. Zadbaj o to, aby urządzenie było bezpieczne podczas użytkowania. Uwzględnij również zalety i wady korzystania z osobistego pieca elektrycznego. Jeśli to możliwe, dowiedz się, jak energia słoneczna pomoże uniknąć podwyżek i przestojów podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Ale co więcej, trzeba wiedzieć, ile energii elektrycznej miesięcznie zużywa grzejnik.

To okładka!

Teraz dowiesz się, ile energii elektrycznej zużywa grzejnik w ciągu miesiąca. Powyższe obliczenie kończy się na 33,3 USD za miesiąc. Ale co więcej, informacje zawarte w rosnących miesięcznych rachunkach, użytkowaniu grzejników w porównaniu do grzejników elektrycznych i wielu innych! Podziel się więc dobrą wiadomością o korzystaniu z elektrycznego grzejnika do pomieszczeń, który jest również energooszczędny. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, gdzie umieścić grzejnik i jak wybrać grzejnik.