Ile przystawek na osobę Ślub i kiedy podawać?

Jeśli nie masz pewności, ile przystawek przypada na osobę weselną, zależy to od tego, kiedy będziesz podawać przystawkę. W tym przewodniku zobaczysz szacunkowe dane na osobę za każdym razem podczas ślubu, aby zapewnić, że wszyscy będą pełni.

Ponadto obliczymy liczbę przystawek w zależności od wielkości Twojego wesela. Następnie zalecamy przeczytanie, jak przygotować własne wesele, aby uzyskać dodatkowe informacje, ponieważ omawia wszystko dotyczące planów posiłków na Twój ślub.

Ile przystawek na osobę Ślub i kiedy podawać?

Ile przystawek powinieneś mieć na weselu na osobę?

Każda osoba może mieć od 9 do 14 przystawek na weselu, ponieważ zazwyczaj podajesz je w godzinach koktajlowych i przed właściwą kolacją na przyjęciu. Pamiętaj jednak, że liczba ta ulegnie zmianie, jeśli będziesz traktować przekąski jako przystawkę, jeśli wesele nie będzie miało obiadu lub jeśli zastąpisz obiad przystawkami.

Będziesz potrzebować więcej przekąsek, aby wydarzenie było płynne, zwłaszcza gdy goście się mieszają. Z drugiej strony może nie być konieczne zamawianie zbyt wielu przekąsek, jeśli będziesz serwować inne posiłki przez całą recepcję.

Czy przekąski i przystawki są takie same na weselach?

Różnica między przystawkami a przystawkami zależy od tego, kiedy je zaserwujesz. Na przykład goście są zazwyczaj prowadzeni na koktajl po ceremonii ślubnej.

W tym czasie serwery będą chodzić z przedmiotami, które goście mogą zjeść. Te kęsy są uważane za przekąski, ponieważ są spożywane przed posadzeniem na miejscu lub przed właściwym posiłkiem, aby uzupełnić menu weselne.

Z drugiej strony przystawki są mniejsze i mniej sycące, ponieważ są bardziej przekąskami. Możesz je podać na weselu oddzielonym od posiłku lub jeszcze przed nim.

Nie muszą być uzupełnieniem głównego posiłku weselnego, a przystawki można dokończyć w ciągu jednego do dwóch kęsów.

Jak obliczyć liczbę przystawek na osobę na weselu?

 • Określ, czy na swoim weselu będziesz także podawać obiad; ilość przekąsek na osobę powinna być dwukrotnie wyższa od oczekiwanej, jeśli nie będziesz serwować obiadu w recepcji
 • Zaplanuj liczbę przystawek, które będziesz podawać; małe wesela do 50 osób mogą mieć do 6 rodzajów przystawek, podczas gdy większe wesela mogą serwować tylko 3 rodzaje przystawek
 • Zazwyczaj jeden gość weselny spożywa 6 przystawek, jeśli będzie kolacja i 12, jeśli jest to przyjęcie koktajlowe; dlatego możesz wielokrotne 6 lub 12 na gościa, a następnie podzielić odpowiedź przez liczbę rodzajów przystawek, które będziesz mieć
 • Ile przekąsek na osobę na godzinę?

  Gość weselny może zjeść od 3 do 5 przystawek na godzinę.

  Ile przystawek potrzebuję na 100 gości na weselu?

  Zwykle na jednego gościa weselnego potrzeba 6 przystawek, ponieważ na przyjęciu weselnym zwykle jest obiad. Biorąc to pod uwagę, będziesz wielokrotność 6 przystawek na 100 gości, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować 600 przystawek.

  Z kolei przyjęcia weselne typu koktajlowego bez posiłku oznaczają, że każdy gość skonsumuje do 12 przystawek. Dlatego na weselu dla 100 osób będziesz potrzebować 1200 przekąsek, jeśli nie jesz obiadu.

  Pamiętaj, że są to tylko szacunkowe wartości, ponieważ liczba rodzajów przystawek wpłynie na całkowitą liczbę przystawek, które musisz zamówić. Jeśli masz trzy rodzaje przystawek na weselu, musisz podzielić 600 lub 1200 przez 3.

  Ile przystawek potrzebuję dla 50 osób na weselu?

  Jeśli na weselu masz 50 gości, pomnożysz je o 6 lub 12, w zależności od ustawienia. Na przykład, jeśli jedzą kolację, pomnożysz tylko 6 przystawek na jednego gościa weselnego, podczas gdy powinno to być dwa razy więcej, jeśli będzie to ich jedzenie podczas ustawienia koktajlowego.

  Następnie pamiętaj, ile rodzajów przystawek będziesz podawać. Ponieważ jest to małe wesele, zwykle podaje się od 6 do 8 rodzajów przystawek, co oznacza, że ​​podzielisz całość przez 6 lub 8.

  Ile przystawek potrzebuję na koktajl?

  Pomiędzy ceremonią a przyjęciem odbywa się godzina koktajlowa, która odbędzie się również przed kolacją. Będziesz serwował 4 przekąski na gościa podczas godziny koktajlowej, czyli od 45 do 60 minut przed kolacją weselną.

  Ale chociaż jest to tak zwana „godzina koktajlowa”, może również trwać dłużej, więc w razie potrzeby możesz podać więcej przystawek. Może to oznaczać obliczenie 6 przystawek na gościa, jeśli godzina koktajlu trwa od półtorej godziny do dwóch godzin.

  Zastanów się nad tym, czym jest godzina koktajlowa na weselu, aby poznać oczekiwania dotyczące tego czasu.

  Ile przystawek na osobę na kolację na weselu?

  Na jednego gościa weselnego na godzinę lub dwie przed kolacją może przypadać od 6 do 10 przystawek. Ale jeśli będzie to dwugodzinna recepcja i będziesz miał tylko ciężkie przystawki, powinno to być od 10 do 12 sztuk na gościa.

  W przypadku przyjęcia 4-godzinnego, w którym przekąski będą zastępować obiad, najlepiej obliczyć aż 15 sztuk na jednego gościa weselnego. W ten sposób Twoi goście będą stale mieli coś do jedzenia podczas imprezowania i mieszania się.

  Wniosek

  I to wszystko! Podsumowując, ile przystawek przypada na osobę na wesele, może to być od 6 do 12 sztuk na gościa.

  Pamiętaj jednak, kiedy będziesz podawać przystawki i ile rodzajów przystawek będziesz mieć. Jeśli wesele nie ma kolacji, załóż, że będziesz potrzebować więcej przystawek.