Home Care 101: Jak łatwo usunąć zapach pleśni z cegły?

Właściciele domów borykali się ostatnio z wieloma problemami z pleśnią, a jednym z nich jest usuwanie zapachu pleśni z cegły. Problem nie zostanie rozwiązany, dopóki nie poznasz korzeni.

Wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli domów, udostępniamy ten artykuł, który odpowiada na ich pytania. Bardziej praktyczne jest szukanie wyjścia z problemów domowych, a nie pozostawianie ich w tyle.

Home Care 101: Jak łatwo usunąć zapach pleśni z cegły?

Być może rozważałeś lub rozważałeś zainwestowanie w cegły w celu budowy wymarzonego domu. Cóż, to praktyczna inwestycja, choć może być kosztowna.

Dom z cegły może wytrzymać różne klęski żywiołowe i może przetrwać bardzo długo. Podobnie eksperci uważają, że cegły sprzyjają efektywności energetycznej, ponieważ pochłaniają ciepło, gdy temperatura w pomieszczeniu wzrasta.

Choć cegły wytwarzają przyjemny klimat w pomieszczeniu, warto również rozważyć jego sprawdzenie. Jak wiecie, cegły mogą wyglądać na twarde, ale mają też wady.

Zapach pleśni na cegłach

Możesz zapytać, dlaczego cegła dostaje pleśni, jeśli jest wykonana z materiałów nieorganicznych, których pleśń prawdopodobnie by nie utrzymywała. Niewykluczone, że eksperci budowlani uważają cegły za lepsze niż inne materiały i pożądane w minimalizowaniu możliwości rozwoju pleśni.

Być może w każdym domu pleśń jest częścią wielu domowych problemów. W przypadku pleśni na cegłach.

Jednak nadal może się zarazić ze względu na dużą zdolność przystosowania się pleśni do różnych warunków środowiskowych.

Ze względu na strukturę cegły jest podatna na rozwój pleśni ze względu na pęknięcia i przestrzenie, w których dochodzi do nagromadzenia brudu. Z biegiem czasu pleśń żywi się tym brudem, co pozwala na rozmnażanie się pleśni.

Pleśń na cegle może być trudna do wykrycia gołym okiem, dopóki nie poczujesz zapachu stęchlizny. Możesz również zauważyć nudną atmosferę, gdy pleśń zacznie pachnieć jak stare książki, piwnica, zawilgocone szafki, a nawet używane skarpetki.

Dlatego wiedza o tym, jak usunąć pleśń z cegły, jest podstawowym sposobem na pozbycie się zapachu pleśni z cegły.

Wskazówki, jak pozbyć się cegieł o zapachu pleśni

Osiągając ten punkt, będziesz w stanie posiąść podstawową wiedzę domową, jak pozbyć się zapachu pleśni z cegieł.

1. Czyszczenie cegły

Po pierwsze, wyeliminowanie przyczyny problemu jest najlepszym podejściem, jakie możesz zrobić. Pleśń może być trudna do znalezienia, ale można ją łatwo i wygodnie wyczyścić.

Istnieją różne metody czyszczenia cegieł z pleśnią i zależy to od cegieł wewnętrznych czy zewnętrznych. Szczotkowanie i odkurzanie ceglanych ścian to najwygodniejszy sposób w pomieszczeniach, a myjkę ciśnieniową można stosować na zewnątrz.

Podczas czyszczenia wewnętrznych ścian z cegły musisz być wyposażony w podstawowy sprzęt ochronny, taki jak maska ​​na twarz, okulary i rękawiczki, aby zapobiec bezpośredniemu kontaktowi z zarodnikami pleśni. Zmniejszyłoby to również ryzyko możliwych podrażnień związanych z pleśnią przez wdychanie zarodników pleśni.

Używając odkurzacza, pozbędziesz się nie tylko zarodników pleśni, ale także przyczepionego brudu. Następnie możesz spryskać klimatyzatorem lub olejkiem eterycznym, aby uzyskać świeżą atmosferę.

2. Rozpylanie zabójcy pleśni

Istnieją różne produkty do usuwania pleśni i pleśni, które są dostępne na różnych rynkach i w sklepach internetowych. Ponadto produkty przeznaczone do zwalczania pleśni różnią się formułą, zastosowaniem i bazą, ponieważ niektóre zawierają silne chemikalia, które mogą podrażniać.

Mimo to wszystkie one twierdzą, że są skuteczne w zabijaniu pleśni, ale chciałbyś to wypróbować, lepiej najpierw przeczytaj recenzje produktów. Znalezienie najlepszego zabójcy pleśni może być metodą prób i błędów, ale gdy znajdziesz skuteczny, będzie to twój pomocnik w radzeniu sobie z problemami z pleśnią.

Podczas rozpylania środków przeciw pleśni należy pamiętać, aby trzymać się z dala od dzieci lub osób z problemami zdrowotnymi, takimi jak astma lub inne choroby układu oddechowego. Po zakończeniu natryskiwania ceglanych ścian można również spryskać środkiem do dezynfekcji powietrza lub sterylizatorem.

Chciałbyś również rozważyć przeczytanie, jak naturalnie pozbyć się zapachu pleśni.

3. Dobra wentylacja

Wentylacja odgrywa ważną rolę w utrzymaniu atmosfery w pomieszczeniu w czystości i wolnej od zanieczyszczeń. W przypadku pleśni i pleśni mogą zepsuć wszystkie obszary w domu bez odpowiedniej wentylacji.

Kiedy jest zbyt dużo wilgoci, pleśń może łatwo rosnąć, jak to, co stało się z śmierdzącą cegłą. Wraz z tym w Twoim domu może pojawić się nieprzyjemne powietrze z powodu codziennych czynności, takich jak gotowanie i wprowadzanie zanieczyszczeń.

Dlatego właściciele domów muszą mieć odpowiednią wentylację w miejscach, w których znajdują się cegły. Aby uzyskać naturalną wentylację, otwórz drzwi i okna, aby wpuścić świeże powietrze.

Ta praktyka jest energooszczędna i zrównoważona.

Istnieją jednak innowacyjne sposoby oczyszczania powietrza, a jednym z nich jest zastosowanie osuszacza. Idealnie nadaje się do ograniczania możliwości powstawania pleśni i pleśni, zapewniając jednocześnie czystą atmosferę.

Pamiętaj, że korzystając z osuszacza, musisz wymieniać filtr powietrza co najmniej cztery razy w roku.

Wniosek

Utrzymywanie domu w czystości pomaga budować pozytywną atmosferę. Jednak bycie czystym dotyczy nie tylko fizycznych aspektów Twojego domu, ale także atmosfery, jaką daje Twój dom.

Wiedząc, jak usunąć zapach pleśni z cegły, będziesz w stanie poprawić świeżość swojego domu, zapewniając jednocześnie czyste i bezpieczne miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny.