Gdzie umieścić sofę i sofę w mieszkaniu?

Niech zgadnę, właśnie kupiłeś sobie nowe mieszkanie i nie masz pojęcia, gdzie ustawić swoje meble. Czy mam rację? Cóż, nie martw się, nauczymy Cię, gdzie ustawić sofę i fotelik w mieszkaniu.

Rozplanowanie pokoju jest trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozmieszczenie telewizora, ograniczenia przestrzenne, projekty podłóg i naturalne ścieżki. Każdy układ salonu jest wyjątkowy i istnieje kilka metod rozwiązania trudnego do zaplanowania obszaru. Ale przygotowaliśmy listę sprawdzonych wyborów układu salonu, aby pomóc Ci zacząć.

Gdzie umieścić sofę i sofę w mieszkaniu?

Gdzie umieścić sofę i sofę w mieszkaniu

Nadaj priorytet funkcji

Istotnym aspektem projektowania jest zrozumienie, w jaki sposób przestrzeń zostanie wykorzystana i odzwierciedlenie tego w aranżacji. Na przykład dwie sofy naprzeciw siebie są ładnie symetryczne. Ale nie jest to idealne rozwiązanie, jeśli głównym zajęciem siedząc na takiej sofie jest oglądanie telewizji.

Zastanów się, co chcesz robić w okolicy i co ma być na wyciągnięcie ręki. Innym jest rozważenie, ile miejsca będziesz potrzebować. Projektowanie nie opiera się wyłącznie na estetyce, musisz wiedzieć, kiedy używać zarówno sofy, jak i sofy.

Zezwól na przepływ

Dla projektantów wnętrz idealnym typem pustego łupka jest pusty pokój. Jeśli zaczniesz stawiać meble i urządzać je, to, co wydawało się być spore możliwości, może szybko stać się uciążliwe. Zaplanuj swoje wzorce ruchu, pamiętaj, że mniej znaczy więcej i pozostaw co najmniej metr między elementami.

Ponieważ sofy są duże, ich ustawienie może mieć znaczący wpływ na płynność ruchu w przestrzeni. Ludzie nigdy nie powinni chodzić niezgrabnie wokół przedmiotów, aby przejść przez pokój. Nie powinno również istnieć ryzyko potknięcia.

Można go również stosować między sofą a dowolnymi krzesłami. Stwórz czystą trasę, aby ludzie mogli łatwo przechodzić z jednego końca pokoju na drugi.

Zrównoważ swój obszar

Urządzając meble, trzeba pamiętać o równowadze. Gdy po jednej stronie pomieszczenia znajduje się zbyt wiele wizualnie ciężkich przedmiotów, cały obszar wydaje się nierówny. Sofy zajmują dużo widocznej przestrzeni, ponieważ są ogromne w skali.

Aby zrównoważyć obszar, potrzebują czegoś o porównywalnej wadze. Właśnie dlatego dwa krzesła są często ustawiane bezpośrednio naprzeciw sofy. Krzesła współpracują ze sobą, aby zrównoważyć ciężar sofy.

Równowaga jest niezbędna w każdym środowisku, niezależnie od tego, czy lubisz symetrię w projekcie, czy nie. Porównaj ogromny mebel z dwoma mniejszymi lub wysoką lampą podłogową z wiszącą lampą. Jeśli uwzględnisz kolor i wzór w swojej grze w balansowanie, w mgnieniu oka poczujesz zen.

Utwórz strefy

Możesz wykorzystać aranżację mebli, aby stworzyć wygodne „pokoje” i wyznaczyć sekcje do specjalnego wykorzystania w środowisku na planie otwartym. Dywan pod grupą krzeseł tworzy przestrzeń do dyskusji, przyciągający wzrok żyrandol nad stołem tworzy przestrzeń jadalną. Samo odwrócenie sofy tyłem do reszty pomieszczenia świadczy o tym, że jest to pokój dzienny.

Utrzymaj czysty horyzont

Niezwykle ważne jest utrzymanie linii oczu w całym pomieszczeniu w czystości, jednocześnie starając się poprawić wrażenie przestrzeni. Nie oznacza to, że we wszystkich przypadkach należy używać niskich mebli. Ale co zrobić z przedmiotami ustawionymi przed oknami i bezpośrednio przed ciągiem komunikacyjnym?

Wchodząc do pokoju, należy zwrócić na to szczególną uwagę. Poza tym uczciwą grą jest eksperymentowanie z wysokością. Dlatego powinieneś wiedzieć, jakie są typowe wymiary sofy i fotelika.

Punkt ostrości

Chociaż nie wierzę, że każdy pokój potrzebuje dużej lampy wiszącej, wyjątkowej tapety lub przyciągającego wzrok dzieła sztuki. Uważam, że ustawienie mebli w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać to, co ma twój dom, ma kluczowe znaczenie. Może to obejmować trzymanie kominka poza zasięgiem wzroku lub ustawienie mebli, aby skorzystać z widoków z okna.

Eksperymentuj na innych konfiguracjach

Jedna z najpiękniejszych części dekoracji pokoju? To tylko meble. Wielu z nas skupia się na jednym planie i mówi sobie, że to jedyny sposób, w jaki nasz dom będzie funkcjonował. Zmiana położenia sofy lub zmiana położenia łóżka jest czasem wystarczająca i może dać Twojemu domowi nowe życie.

Umieść go przed drzwiami

Wstawiając sofę i dwuosobową kanapę do mieszkania, najlepiej umieścić ją w pobliżu drzwi. Ta aranżacja sofy nie jest dla niedoświadczonych projektantów. Ogólnie rzecz biorąc, nie chcesz stawiać kanapy przed drzwiami. Nie chcesz jej przeszkadzać i nie chcesz, żeby ludzie wchodzili z tyłu sofy.

Z drugiej strony ten wygląd może działać bardzo dobrze, jeśli jest odpowiednia przestrzeń. Podobnie, gdy tył sofy ma doskonałą tapicerkę. Jednak musi być wystarczająco dużo miejsca, aby zapewnić przyjemny przepływ ruchu.

Chcesz również upewnić się, że wszelkie możliwe przeszkody wizualne są ograniczone do minimum. Więc jeśli masz co do tego wątpliwości, nie rób tego. Ta metoda nie jest dla wszystkich, ale dla tych projektantów jest wyzwaniem, aby zakołysać taką konfiguracją.

Więc gdzie umieścić sofę i fotelik w mieszkaniu?

Jeśli jesteś nowy w swoim mieszkaniu, te sposoby rozmieszczenia sofy i sofy w mieszkaniu pomogą ci. Nie bój się testować nowych układów i eksperymentować w swoim mieszkaniu! Pamiętaj tylko, aby o tym pamiętać.