Gdzie sprzedawać obrączki: 7 miejsc w najlepszej cenie

Jeśli nie masz pewności, gdzie sprzedać obrączki, masz do wyboru siedem opcji. Porozmawiamy o sprzedaży obrączek przez Internet i różnych sposobach sprzedawania jej osobiście.

Ale co, jeśli obrączka jest pamiątką, a nie twoją, na początek? Babcie często przekazują swoje obrączki, więc oto, co zrobić z obrączką babci, aby rozważyć kilka pomysłów.

Gdzie sprzedawać obrączki: 7 miejsc w najlepszej cenie

Gdzie sprzedawać obrączki za najlepszą cenę

Rynek internetowy

Istnieją różne rynki internetowe, które należy wziąć pod uwagę, jeśli nie wiesz, gdzie sprzedać swoją obrączkę. Niektóre popularne miejsca to Facebook lub Etsy, które są nawet korzystne, ponieważ sprzedajesz bezpośrednio potencjalnemu nabywcy swojej obrączki.

Pamiętaj jednak, aby być gotowym na odpowiedzi na pytania potencjalnych kupujących. Najlepiej też zachować ostrożność podczas zawierania transakcji z nieznajomym, zwłaszcza w przypadku cennych obrączek ślubnych.

Witryny

Oprócz publikowania na internetowych rynkach, istnieją również strony internetowe, w których można sprzedawać obrączki ślubne. Jak działają te strony internetowe, wyślesz im obrączkę ślubną, aby ocenić ją pod kątem najlepszej oferty.

Oczywiście musisz zarządzać swoimi oczekiwaniami z ceną swojej obrączki, ponieważ firmy internetowe raczej nie dadzą wysokiej oferty. Ponadto zachowaj szczególną ostrożność i przeprowadź badania dotyczące firmy, ponieważ wyślesz im obrączkę ślubną.

Reklamy

Jeśli nie podoba Ci się pomysł uzyskania niższej wartości za pierścionek, ponieważ będziesz sprzedawać go w innym sklepie internetowym, możesz bezpośrednio sprzedać obrączkę kupującemu, wyświetlając reklamy. Ale znowu, musisz być czujny przy wyborze kupującego i nigdy nie zgadzać się na wysyłkę pierścionka do niego bez osobistego spotkania.

Możesz również spotkać się z niskimi ofertami na obrączkę, ale to nie znaczy, że musisz się na to zgodzić. Zamiast tego sprawdź oczekiwany koszt pierścionka, aby sprzedać go za najlepszą cenę.

Aukcje

Aukcje internetowe są obecnie popularne, zwłaszcza jeśli chodzi o biżuterię. Możesz je również rozważyć do sprzedaży swojej obrączki, zwłaszcza gdy nie chcesz się zbytnio starać, jak reklamy i publikacje na giełdach.

Większość pracy wykona licytator, co oznacza, że ​​musisz również spodziewać się obniżenia całkowitej opłaty, jaką otrzymasz za pierścionek. Tylko upewnij się, że oferty o niskiej cenie mogą zostać odrzucone; w przeciwnym razie możesz nie uzyskać najlepszej ceny.

Sklepy

Niektóre sklepy jubilerskie są certyfikowane do kupowania biżuterii, takiej jak obrączki ślubne. Dzieje się tak, ponieważ mogą rozmontować stare obrączki ślubne, aby stworzyć nowe elementy.

Zużyte obrączki ślubne mogą być również odsprzedawane jako egzemplarze osiedlowe. Sklepy jubilerskie to doskonała opcja do sprzedaży obrączek ślubnych, zwłaszcza jeśli potrzebujesz opcji przesyłki.

Co to jest przesyłka? Potencjalnie będziesz mieć najlepszą cenę za swoją obrączkę, ponieważ otrzymasz saldo po jej zakupie, a sklep otrzyma tylko procent z jej wyświetlania i sprzedaży.

lombardy

Jeśli sprzedaż obrączki do sklepu jubilerskiego trwa zbyt długo w stosunku do Twoich potrzeb, szybkim sposobem na zarobienie pieniędzy na biżuterii ślubnej jest skorzystanie z lombardu. Ta trasa nie zapewni Ci najlepszej ceny za obrączkę, więc dobrze się zastanów.

Lombardy mogą nie dać najlepszej oceny wartości twojego pierścionka. Są jednak opcją dla tych, którzy potrzebują płatności jak najszybciej.

Osobiście

Jeśli znasz kogoś lub osobę zainteresowaną kupnem obrączki, którą polecił Ci znajomy lub krewny, możesz sprzedać im swoją biżuterię za dobrą cenę. Jest to również mniej ryzykowne niż rozmowa z nieznajomym za pośrednictwem reklam lub postów online.

Ale z drugiej strony pomogłoby ci przeprowadzić badania dotyczące oczekiwanej wartości, jaką możesz uzyskać ze swojej obrączki. Możesz to zrobić przeglądając ceny podobnych pierścionków na rynku.

Czy możesz sprzedać swoją obrączkę?

Z pewnością możesz sprzedać swoją obrączkę, zwłaszcza jeśli jest w dobrym stanie lub jej styl jest obecnie modny. Jeśli nie masz pewności, gdzie, spróbuj zacząć od sklepów jubilerskich w pobliżu, ponieważ niektóre oferują rozsądne ceny za używane obrączki.

Istnieją również profesjonalni kupcy biżuterii, z którymi możesz się spotkać lub porozmawiać. Ale jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki, lombardy są pierwszymi na liście osób, które chcą sprzedać swoje obrączki.

Podczas gdy większość ludzi sprzedaje obrączki ślubne po rozwodzie lub śmierci współmałżonka, niektórzy sprzedają swoje pierścionki, ponieważ je ulepszyli. Dowiedz się więcej, w którą rocznicę ulepszysz swoją obrączkę.

Ile możesz dostać za sprzedaż używanej obrączki?

Zazwyczaj sprzedając używaną obrączkę, można uzyskać od 20 do 45% pierwotnej ceny. Jednak różne czynniki wpływają na koszt, jaki możesz uzyskać, w tym gdzie kupiłeś pierścionek, kiedy go kupiłeś, jego wiek, projektant i materiały pierścionka.

Wniosek

Czy ten przewodnik sprzedaży był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, gdzie sprzedawać obrączki: rynek, witrynę internetową, reklamy, aukcje, sklepy, lombardy i spotkania osobiste.

Głównym wnioskiem jest poznanie wartości swojego pierścionka, badając go lub porównując go z podobnymi pierścieniami na rynku. Należy również zawsze być ostrożnym, zwłaszcza przy transakcjach z ludźmi i sklepami.