Gdzie są produkowane maszyny do szycia Singer?

Odpowiedź na pytanie, gdzie są produkowane maszyny do szycia Singer, znajduje się w Chinach. Dzieje się tak, ponieważ jest to marka firmy SVP Worldwide, którą również omówimy w tym artykule. Dowiesz się również, czy Singer produkuje w innych krajach, takich jak Wielka Brytania i Japonia.

Dodatkowo, czy wiesz, kto produkuje maszyny do szycia Singer? Pomogłoby Ci przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tej marce.

Gdzie są produkowane maszyny do szycia Singer?

Gdzie została wyprodukowana moja maszyna do szycia Singer?

Singer należy do marek należących do SVP Worldwide, co oznacza, że ​​maszyny do szycia są produkowane w Chinach. W szczególności SVP Worldwide ma swoją fabrykę maszyn do szycia w Szanghaju w Chinach. Siedziba główna firmy znajduje się również w Stanach Zjednoczonych, a firmy mają różne lokalizacje we Włoszech, Meksyku i Australii.

Warto zauważyć, że Singer nie jest jedyną marką maszyn do szycia w ramach SVP Worldwide. Na przykład, kiedy rozmawialiśmy o tym, gdzie powstają maszyny do szycia Pfaff, odkryliśmy, że ta marka jest pod SVP Worldwide, z Husqvarna Viking.

Gdzie są teraz produkowane maszyny do szycia Singer?

Maszyny do szycia Singer są teraz produkowane w fabryce SVP Worldwide w Chinach. Jednak marka rozpoczęła działalność w małym warsztacie mechanicznym w Bostonie w 1850 roku. Następnie po trzech latach fabryka Singera została przeniesiona do Nowego Jorku, a firma została nazwana Singer Manufacturing Company.

W 1867 Singer rozpoczął również produkcję maszyn do szycia w Glasgow w Szkocji. Ale w 1999 roku Singer ogłosił upadłość, a Kohlberg and Company nabyli je. Firma ta następnie pozyska Pfaff i Husqvarna Viking, aby stworzyć obecną grupę SVP.

Czy maszyny do szycia Singer są produkowane w Wielkiej Brytanii?

Maszyny do szycia Singer nie są już produkowane w Wielkiej Brytanii. Jednak marka miała kiedyś fabrykę produkcyjną w Glasgow w Szkocji, która rozpoczęła się w 1867 roku. Była tak ogromna, zatrudniała około 7000 pracowników i miała około miliona stóp kwadratowych powierzchni, że była największą na świecie fabryką maszyn do szycia.

Fabryka w Szkocji produkowała 13 000 maszyn do szycia tygodniowo, które US Singer Company zarejestrowała w Wielkiej Brytanii. Budynek miał nawet sześć pięter, a Singer miał stację kolejową do obsługi transportów. Jednak problemy finansowe i brak zamówień doprowadziły do ​​zamknięcia fabryki w czerwcu 1980 roku, a budynki rozebrano w 1998 roku.

Czy maszyny do szycia Singer są produkowane w Japonii?

W Japonii produkowano maszyny do szycia Singer. Możesz zidentyfikować te modele, ponieważ mają przyrostek U do numeru modelu. W szczególności firma Singer znajdowała się w Tokio w Japonii, ponieważ w 1954 roku Singer kupił 50% udziałów w firmie Pine Sewing Machine Company.

Do 1956 maszyny do szycia były sprzedawane przez Singera, a marka sfinansowała nawet fabrykę Sosny. Po trzech latach Sosnowa Maszyna Do Szycia wyprodukowała 70 000 sztuk, a nawet 15% tej produkcji trafiło na eksport.

Czy interesują Cię japońskie maszyny do szycia, na przykład kto produkuje maszyny do szycia Kenmore?

Ile jest warta maszyna do szycia Singer?

Maszyny do szycia Singer są dostępne w różnych cenach, więc znalezienie jednostki odpowiadającej Twojemu budżetowi powinno być łatwe. Na przykład dostępny jest niedrogi i podstawowy Singer M3220 za 149,99 USD, ale bardziej nowoczesny Singer Quantum Stylist 9960 kosztuje 599,99 USD. Możesz nawet odwiedzić witrynę Singera, aby dowiedzieć się o sprzedaży, w której możesz uzyskać dodatkowe akcesoria i odliczenia od ceny od 100 do 290 USD.

Ile jest warta zabytkowa maszyna do szycia Singer?

Ponieważ Singer od dawna zajmuje się produkcją maszyn do szycia, prawdopodobnie znajdziesz jednostki zabytkowe i zabytkowe. Niektóre z nich mogą być nawet warte rozsądnej ceny, jeśli planujesz sprzedawać od poniżej 100 USD do nawet ponad 2000 USD. Ale skąd znasz koszt swojej starej maszyny do szycia Singer?

 • Weź pod uwagę wiek lub datę produkcji maszyny do szycia
 • Sprawdź stan maszyny, czy jest doskonały, bardzo dobry, dobry, uczciwy czy słaby
 • Maszyny do szycia Singer, które nadal działają z kompletnymi częściami, będą się dobrze sprzedawać
 • Oceń urządzenie pod kątem wszelkich pożądanych cech lub wartości historycznej
 • Skąd mam wiedzieć, czy moja maszyna do szycia Singer jest zabytkowa?

  Maszyna do szycia Singer będzie uważana za antyczną tylko wtedy, gdy została wykonana ponad 100 lat temu. Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie będzie to vintage. Niezależnie od tego, entuzjaści i kolekcjonerzy nadal mogą być zainteresowani Twoją starą maszyną do szycia Singer. Aby utrzymać jednostkę w nieskazitelnym stanie, przeczytaj, jak polerować starą maszynę do szycia Singer.

  Ile lat ma Twoja maszyna do szycia Singer?

  Możesz sprawdzić wiek swojej maszyny do szycia Singer, sprawdzając jej numer seryjny. Następnie możesz odwołać się do bazy danych numerów seryjnych Singer, aby określić, w którym roku został wyprodukowany. Tutaj znajdziesz numer seryjny maszyn do szycia Singer:

  Maszyny do szycia z bieżnikiem i korbą ręczną mają numer na szyldzie lub łóżku, a sam numer składa się z 8 cyfr. Maszyny do szycia na bieżni i elektryczne mają tylko 6 cyfr po prawej stronie, natomiast maszyny elektryczne składają się z 2 liter i 6 cyfr pod urządzeniem. Wreszcie, jednostki wyprodukowane w 1960 do dnia dzisiejszego będą miały numer modelu z przodu lub z boku maszyny do szycia.

  Wniosek

  I to wszystko! Odpowiedź na pytanie, gdzie są produkowane maszyny do szycia Singer, jest w Chinach. Marka jest pod SVP Worldwide podobnie jak Pfaff i Husqvarna Viking.

  Jeśli chodzi o posiadaczy zabytkowej lub zabytkowej maszyny do szycia Singer, rozważ sprawdzenie jej wieku. Możesz go sprzedać za dobrą cenę. Jeśli nie, zadbaj o to odpowiednio i powinno to trwać długo, biorąc pod uwagę historię jakości Singera.