Prosty przewodnik w 5 krokach dotyczący naprawy uszkodzonej przez wodę bieżni

Trening podczas biegania na bieżni to świetna zabawa, dopóki przypadkowo nie wylejesz na nią wody. Oto jak naprawić uszkodzoną przez wodę bieżnię, aby móc kontynuować pracę dla pożądanego ciała.

Dobra bieżnia może działać przez 10 do 12 lat, jeśli jest odpowiednio konserwowana. Jednak uszkodzenie przez wodę może skrócić jego żywotność. Możesz go teraz kupić i zepsuć któregoś dnia, jeśli nie będziesz trzymać z dala od niego tych butelek z wodą.

Czy bieżnia może się zamoczyć?

Technicznie rzecz biorąc, bieżnia może się zamoczyć, ale zależy to od rodzaju wilgoci, o której mówimy.

Potu

Ponieważ bieżnie są przeznaczone do ćwiczeń lub ćwiczeń, nie można uniknąć spływania na nie potu. Bieżnia została zaprojektowana, aby sobie z tym poradzić.

Jego silnik jest zakryty, konsola jest pokryta plastikiem, a stal jest specjalnie pokryta, aby zapobiec rdzewieniu. Jednak nadal należy go przetrzeć ściereczką nasączoną detergentem. Tylko dlatego, że może to wytrzymać, nie oznacza to, że pozwolisz mu być — pot jest okropny!

Wycieki

W przeciwieństwie do potu, bieżnia nie radzi sobie z tak dużą ilością wilgoci. Kiedy wylejesz płyn na bieżnię, zaczną pojawiać się problemy.

Obrażenia będą zależeć od ilości rozlanej ilości i miejsca rozlania. Módl się mocno, aby to była tylko woda, ponieważ jeśli to jakiś środek chemiczny, być może będziesz musiał zastosować zaawansowane działania i środki ostrożności.

W przypadku rozlania natychmiast zatrzymaj pasek i odłącz. Płyn wytrzyj ręcznikiem i osusz przez noc. Pamiętaj, aby przetestować go przez kilka minut, zanim pozwolisz komukolwiek go użyć.

Deszcz

Oczywiście nie zaleca się umieszczania sprzętu elektronicznego, takiego jak bieżnie, na zewnątrz, nawet jeśli są całkowicie zakryte. Bieżnia ulegnie poważnemu uszkodzeniu przez wodę, jeśli zostanie zamoczona przez deszcz.

Jeśli tak się stanie, pozwól mu całkowicie wyschnąć. Następnie zadzwoń do technika i zleć sprawdzenie bieżni.

Powódź

Podobnie jak deszcz, powódź uszkodzi bieżnię w zależności od tego, jak wysoko podniosła się woda i jak długo była moczona. Jeśli powódź jest możliwa, umieść ją na wzniesieniu, gdzie nie można do niej dotrzeć wodą.

Co zrobić, gdy bieżnia zostanie uszkodzona przez wodę?

Załóżmy, że przypadkowo wylałeś wodę na bieżnię i uszkodzona; co zrobisz?

Krok 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odłączyć bieżnię. Musisz uważać, aby uniknąć dalszych problemów zagrażających nie tylko sprzętowi, ale przede wszystkim Twojemu bezpieczeństwu.

Krok 2. Po odłączeniu wytrzyj zewnętrzną część do sucha szmatami lub starymi ręcznikami. Zwróć uwagę na konsolę wyświetlacza i sprawdź, czy nie jest zamoczona.

Krok 3. Teraz zdejmij pokrywę silnika i połóż ją na boku. Uważaj, aby nie uszkodzić poręczy lub konsoli i pozwól wodzie spłynąć. Możesz poprosić o pomoc w odłożeniu bieżni na bok, ponieważ może być zbyt ciężka, aby samodzielnie ją przesunąć.

Krok 4. Po czterech godzinach przełóż bieżnię na drugą stronę i umieść wentylator skierowany w komorę silnika. Odczekaj kolejne cztery do sześciu godzin, a następnie wyłącz wentylator. Pozostaw bieżnię w tej pozycji na kilka dni.

Krok 5. Gdy masz pewność, że cała woda i wilgoć zniknęły, ustaw bieżnię z powrotem w pozycji pionowej. Następnie zadzwoń do wykwalifikowanego technika, aby to ocenić. Mogą znaleźć problemy, ale tylko czas naprawdę pokaże prawdziwy rozmiar szkód.

Czy naprawa uszkodzonych przez wodę bieżni jest opłacalna?

Możesz z powodzeniem naprawić bieżnię uszkodzoną przez wodę, ale nadal nie będzie to trwało długo. Może działać dobrze przez rok lub krócej i powodować problemy, które będą wymagały kolejnej rundy naprawy. Możesz tak dalej i dalej, ale czy opłacalna jest dalsza naprawa?

W pewnym momencie powinieneś przestać. Możesz wydać mnóstwo pieniędzy na naprawy, które mogą być czymś więcej niż powodem zakupu nowego. Powinieneś dokładnie omówić to z profesjonalistą, aby nie narażać bezpieczeństwa na praktyczność.

Wniosek

Bieżnie są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o radzenie sobie z ogromną wagą i uderzaniem, ale są słabe, gdy radzą sobie z nadmierną wilgocią i wodą. Jest to tak wrażliwy owoc technologii, że wymaga wiele uwagi i regularnej konserwacji.

Kiedy masz do czynienia z bieżniami uszkodzonymi przez wodę, upewnij się, że poprosisz o profesjonalną pomoc, jeśli nie masz wystarczającej wiedzy, aby samemu sobie z tym poradzić. Jeśli nie możesz już tego naprawić, niech tak będzie. W każdej chwili możesz wymienić bieżnię, ale Twoje zdrowie i bezpieczeństwo powinno być priorytetem.

Ponieważ wydałeś już dużo pieniędzy na ten sprzęt fitness, musisz jak najlepiej go wykorzystać i mieć wartość swoich pieniędzy. Teraz, gdy nauczyłeś się naprawiać bieżnię uszkodzoną przez wodę, nie odczuwaj ulgi i zaniedbuj swój sprzęt. Zamiast tego bądź bardziej ostrożny, aby nie musiał tego robić.