Gdzie mogę kupić poduszkę ciążową w sklepie

Jeśli szukasz miejsca, w którym mogę kupić poduszkę ciążową w sklepie, możesz założyć, że możesz zajrzeć do popularnych sprzedawców detalicznych i platform handlu elektronicznego, takich jak Amazon. Aby znaleźć odpowiednią dla siebie, należy zapoznać się z dostępnymi na rynku opcjami poduszek ciążowych. Używanie poduszek ciążowych jest proste, ale oglądanie różnych produktów może być przytłaczające.

W tym artykule dowiesz się nie tylko, czego się spodziewać, ale także typów poduszek, które pomogą Ci wybrać najlepszą. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było przeoczyć komfort snu w ciąży. W dzisiejszych czasach, dzięki odpowiedniej poduszce ciążowej, poczujesz się bardziej zrelaksowana i bezpieczniejsza dla Ciebie i Twojego dziecka.

Gdzie mogę dostać poduszkę ciążową

Jak wspomniano wcześniej, popularne sklepy, takie jak Macy’s and Bed, Bath i Beyond, oferują różne poduszki ciążowe. Duża firma e-commerce Amazon ma również do wyboru szereg poduszek ciążowych. Popularnym rodzajem poduszki ciążowej, którą można znaleźć w sklepach, jest duża poduszka na ciało firmy Leachco, która otula całe ciało z obu stron.

Zapewnia wystarczająco dużo miejsca na ramiona i biodra i jest wszechstronny w użyciu, ponieważ ma tę samą długość po obu stronach. Z drugiej strony Amazon ma poduszki Boppy o unikalnych konturach, których możesz używać przez całą ciążę. Niektóre nadają się do użytku nawet po porodzie, gdy wracasz do zdrowia, więc nie bój się eksperymentować z poduszkami ciążowymi, dopóki nie znajdziesz idealnej.

Jak używać poduszki ciążowej? Możesz mieć poduszkę między nogami i pod brzuchem i sprawdzić, czy zapewnia ona wsparcie dla pleców i bioder. Możesz również użyć mniejszej poduszki, aby lekko podeprzeć głowę, aby złagodzić problemy z oddychaniem lub refluks żołądkowy.

Jaka jest najlepsza poduszka ciążowa?

Najlepsza poduszka ciążowa będzie inna dla każdej przyszłej mamy, ponieważ możesz mieć określone potrzeby i wymagania. Dlatego przy wyborze poduszki ciążowej weź pod uwagę kilka czynników, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Pamiętaj, że na rynku dostępna jest obszerna lista poduszek ciążowych, co oznacza, że ​​prawdopodobnie znajdziesz to, co najbardziej Ci odpowiada.

Poniższe dwa czynniki powinny pomóc ci zawęzić wybór. Jednak najlepiej jest podkreślić, że najpierw porozmawiaj z lekarzem o swoich potrzebach i problemach.

Rozmiar i kształt

Na początek weź pod uwagę rodzaj poduszek ciążowych, na przykład ich rozmiar i kształt. Znajdziesz małe i przenośne typy klinów, które skutecznie celują w obszary ciała. Ale są też większe poduszki do ciała, które zapewnią podparcie całego ciała, ale potrzebują miejsca w łóżku.

Kształt i kontur poduszki ciążowej również decyduje o tym, jak będzie ona dla Ciebie przydatna. Możesz potrzebować łuku, aby ułatwić chowanie, ale niektóre kobiety w ciąży wolą prostą poduszkę do przytulania. Może również przydać się poduszka otulająca brzuszek i zapewniająca wygodniejszy sen we wcześniejszym okresie ciąży.

Materiał

Ostatnim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej poduszki ciążowej, jest sam materiał. Zadaj sobie kilka pytań, na przykład czy pokrowiec jest dla Ciebie wygodny. Czy wypełnienie zapewnia jędrność i miękkość, której potrzebujesz do podparcia?

Na przykład nie wszystkie materiały będą oddychać, a niektóre nawet zatrzymają ciepło ciała. Może to wpłynąć na jakość snu, więc nigdy nie pomijaj ogólnej jakości materiałów, a nie tylko poduszki jako całości. Co więcej, możesz być wrażliwy na specyficzny zapach lub możesz być uczulony na niektóre materiały na poduszce.

Spanie podczas ciąży

Fundacja Nemours zaleca eksperymentowanie z różnymi poduszkami ciążowymi, aby znaleźć to, co może zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby. Poduszka ciążowa jest przydatna, aby zapewnić Ci wygodę, a różne rodzaje poduszek mogą pracować w różnych pozycjach do spania i obszarach ciała. Możesz nawet zmniejszyć nacisk na swoje ciało, używając ich, ale zawsze najlepiej najpierw skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania jego zaleceń.

Ale oprócz używania poduszki ciążowej, zastanów się nad stworzeniem rutyny spania, która pomoże Ci osiągnąć jakość i spójny sen. Chcesz uniknąć picia dużej ilości płynów przed pójściem spać, aby uniknąć konieczności korzystania z łazienki później w nocy. A mówiąc o płynach, napoje z kofeiną nie są dobrym pomysłem, jeśli chcesz szybko zasnąć.

Twoja nocna rutyna może być tak prosta, jak ustalenie harmonogramu kładzenia się spać i budzenia się. Możesz także dodać fizyczne i psychiczne ćwiczenia relaksacyjne, aby uniknąć stresu, który może wpływać na jakość snu. Jeśli obawiasz się porodu, porozmawiaj z innymi rodzicami lub ekspertami, aby złagodzić swoje zmartwienia.

Wniosek

Wybór najlepszej poduszki ciążowej jest prostym zadaniem, o ile wiesz, jakie czynniki wziąć pod uwagę. A jeśli jesteś przytłoczony tym, gdzie mogę kupić poduszkę ciążową w sklepie, będziesz zadowolony, że można ją łatwo znaleźć w popularnych sklepach detalicznych i na platformach handlu elektronicznego. Nie powinieneś czuć się przytłoczona wyborem poduszki ciążowej, ponieważ wystarczy spojrzeć na rozmiar i kształt oraz materiały, z których został wykonany produkt.

Weź pod uwagę swoje potrzeby i specjalne wymagania, a otrzymasz idealną poduszkę ciążową. Nie bój się eksperymentować z różnymi poduszkami ciążowymi podczas ciąży, dopóki nie znajdziesz tego, który najbardziej Ci odpowiada. Rzeczywiście, poduszka ciążowa to jedna z najlepszych inwestycji, jakie może mieć każda przyszła mama.