Food Care 101: Jaki rodzaj pleśni rośnie w soku jabłkowym?

Odpowiedzią na pytanie „jaka pleśń rośnie w soku jabłkowym” jest biała pleśń. Biała pleśń jest powszechnym typem, który nęka różne powierzchnie, takie jak rośliny lub woda w basenie.

Aby dowiedzieć się więcej o tego rodzaju pleśni, czytaj do końca!

Food Care 101: Jaki rodzaj pleśni rośnie w soku jabłkowym?

Rodzaj pleśni, która rośnie na soku jabłkowym

Biała pleśń jest mniej znaną pleśnią w porównaniu z czarną pleśnią, ale nadal ma negatywne skutki. Po pierwsze, może rosnąć na prawie każdej powierzchni twojego domu, od płyt kartonowo-gipsowych po jedzenie.

Po drugie, mają niekorzystny wpływ na zdrowie, zwłaszcza po spożyciu. Oto artykuł o tym, co się dzieje, gdy pijesz pleśń, aby ostrzec Cię przed konsekwencjami picia pleśni.

Co więcej, biała pleśń zaczyna się jako biała, ale może przybierać różne kolory (np. zielony, szary lub czarny). Ma również kilka innych gatunków, z których jednym jest Penicillium.

Oto artykuł na temat „gdzie rośnie pleśń Penicillium”, który poprowadzi Cię przez możliwe obszary problemowe dla jej wzrostu. Oprócz Penicillium inne formy białej pleśni to Cladosporium i Aspergillus.

Jak i dlaczego pleśń rośnie na soku jabłkowym?

Soki jabłkowe są zazwyczaj pasteryzowane, dzięki czemu szybko się nie psują. Jednak po upływie daty ważności istnieje większe prawdopodobieństwo zarażenia się pleśnią.

Innym powodem rozwoju pleśni na soku jabłkowym jest zastosowana metoda konserwacji. Metoda konserwacji jest niezbędna w okresie przydatności do spożycia soku jabłkowego, więc jeśli nie zostanie wykonana prawidłowo, prawdopodobnie szybciej się zepsuje.

Co więcej, ponieważ pleśń rozwija się na powierzchniach wilgotnych, nie powinno dziwić, że rozwija się ona na soku jabłkowym. Wzrost pleśni prawdopodobnie nastąpi, jeśli nie zamkniesz szczelnie pojemnika.

Zarodniki pleśni są wszędzie, a kiedy trafią na twój słabo zapieczętowany sok jabłkowy, mogą się tam osiedlić.

Oznaki soku jabłkowego z pleśnią

Jeśli sok jabłkowy jest przechowywany w nieprzezroczystym pojemniku, może być trudno stwierdzić, czy nie ma pleśni. Jednak zapach zepsucia (lub fermentacji) może wywołać wrażenie, że sok jest już zepsuty.

Jeśli sok jabłkowy pachnie piwem lub winem, prawdopodobnie przechodzi fermentację. Inną oznaką zepsutego soku jabłkowego jest wlewanie płynu do szklanki i zauważanie, że kolor jest głębszy.

Bardziej oczywistą oznaką pleśni jest widoczny wzrost pleśni. Na powierzchni soku jabłkowego mogą pojawić się plamy pleśni.

Dlaczego mój sok jabłkowy nabrał pleśni w lodówce?

Chociaż pleśń uwielbia ciepłe temperatury, może również rosnąć w lodówkach. Zdarzają się przypadki, w których części lodówki nabywają pleśni.

Może to być spowodowane nieszczelnością lub pękniętymi uszczelkami na drzwiach lodówki. Ponieważ w Twojej lodówce znajduje się żywność, niepokojące jest to, kiedy pokryją się one pleśnią, ponieważ mogą one rozprzestrzeniać pleśń na przechowywanych przedmiotach.

Sposobem na zapobieganie rozwojowi pleśni w lodówce jest czyszczenie jej co trzy miesiące. Użyj roztworu zabijającego pleśń, takiego jak mieszanka sody oczyszczonej, aby umyć wnętrze lodówki.

Soda oczyszczona usuwa zapach pleśni i skutecznie usuwa plamy z pleśni. Aby uzyskać bardziej stężony roztwór do rozwiązania uporczywej pleśni, możesz użyć rozcieńczonego wybielacza.

Jak uniknąć wzrostu pleśni na żywności?

Najpierw sprawdź żywność, którą zamierzasz kupić, zanim za nią zapłacisz. Dokładnie sprawdź żywność w szklanych pojemnikach, jeśli są części, które są bliskie zepsucia.

Wykonaj tę samą kontrolę z paczkami owoców i warzyw i upewnij się, że żaden z przedmiotów nie ma siniaków. Jeśli jedna część twojego pakietu nabierze pleśni, prawdopodobnie wpłynie to również na drugą.

Po zakupie żywności wolnej od pleśni, upewnij się, że nie zostaną zanieczyszczone, zawsze przykrywając podawane jedzenie. Ma to na celu zapewnienie, że zarodniki pleśni nie osadzają się na naczyniu.

Po otwarciu puszek usuń ich zawartość i umieść je w czystych pojemnikach. Następnie upewnij się, że pojemniki są szczelnie zamknięte przed włożeniem ich do lodówki.

Nie zostawiaj resztek w lodówce dłużej niż cztery dni, aby nie zepsuły się i nie rozprzestrzeniły zarodników pleśni w środku. Lepiej dokończyć jedzenie w dwa dni; przekroczenie tego może negatywnie wpłynąć na twoje ciało.

Jak obchodzić się ze spleśniałym sokiem jabłkowym lub dowolnym jedzeniem

Zapach jest identyfikatorem pleśni, ale nie należy wąchać pleśnią żadnego przedmiotu. Dzieje się tak, ponieważ wdychanie spleśniałego jedzenia prowadziłoby do problemów z oddychaniem.

Jeśli widzisz, że twoje jedzenie jest pokryte pleśnią, nie próbuj go ratować. Zawiń spleśniałe jedzenie w plastik i wyrzuć je do zakrytego kosza na śmieci.

Jeśli znalazłeś spleśniały przedmiot w swojej kuchni, sprawdź pobliskie przedmioty i jedzenie i zobacz, czy nie ma pleśni. Oddziel te z grzybami i bez, a te skażone wyrzuć.

Na koniec wyczyść i zdezynfekuj obszar, w którym pojawiła się pleśń.

Wniosek

Teraz zostałeś poinformowany o tym, jaka pleśń rośnie w soku jabłkowym i o wielu rzeczach związanych z przechowywaniem i wyborem jedzenia. Mamy nadzieję, że ten artykuł o rodzaju pleśni posłużył również jako ostrzeżenie, aby uniknąć rozwoju pleśni w żywności.