3 niesamowite sposoby zapobiegania pleśni na zasłonie prysznicowej

Prawidłowo przewietrz łazienkę i wykonuj czyszczenie konserwacyjne. Te kroki to najlepsze sposoby zapobiegania pleśni na zasłonie prysznicowej.

Łazienka może być progiem dla pleśni, pleśni i innych grzybów. Twoja zasłona prysznicowa jest najbardziej podatną częścią, ponieważ zawsze robi się mokra podczas kąpieli.

3 niesamowite sposoby zapobiegania pleśni na zasłonie prysznicowej

Z czasem możesz zauważyć nieprzyjemny zapach. Możesz również zobaczyć, jak coś rośnie na zasłonie prysznicowej.

Ten artykuł pomoże zapobiec rozwojowi pleśni.

Jaki rodzaj pleśni rośnie na zasłonach prysznicowych?

Po pierwsze, musisz zrozumieć, co rośnie na twoich zasłonach prysznicowych. Pleśń podpada pod pojęcie „pleśń”, ale jest mniej niebezpieczna i łatwiejsza do usunięcia.

Czasami pleśń może być początkowym etapem ciężkiej pleśni, więc posprzątaj obszar, gdy zobaczysz przebarwienia.

Pleśń zwykle występuje w kolorze szarym, czarnym lub białym. To zależy od tego, jakie zarodniki unoszą się w Twojej łazience.

Czy pleśń jest niebezpieczna?

Pleśń nie stwarza tak wielu zagrożeń dla zdrowia jak pleśń, więc nie musisz panikować, gdy ją zauważysz.

Jednak przedłużona ekspozycja może u niektórych osób powodować problemy z oddychaniem i bóle głowy. Objawy tych stanów nie są jednak tak intensywne w przypadku pleśni.

Największą niedogodnością, jaką może sprawić pleśń, jest zapach i okropny wygląd. Poza tym nie powinieneś zbytnio się stresować.

Pamiętaj tylko, aby zawsze używać odzieży ochronnej podczas sprzątania!

Czarna pleśń to niebezpieczny szkodnik, na który należy uważać. To silny grzyb, który może powodować poważne problemy z oddychaniem, jeśli nie jest leczony.

To są powody, dla których powinieneś zapobiegać rozwojowi pleśni i pleśni. Może zaoszczędzić ci dodatkowych wysiłków i wydatków, które towarzyszą infestacji.

Jak zapobiegać pleśni na zasłonach prysznicowych

Jeśli zauważysz pleśń na zasłonach prysznicowych, musisz ją usunąć. Możesz użyć DIY. środki czyszczące lub komercyjne ze sklepu.

Oto artykuł, który pokazuje, jak usunąć pleśń z zasłon prysznicowych.

Jeśli twoje zasłony są teraz wolne od pleśni, musisz upewnić się, że nieznośny grzyb nie wróci. Zasłony prysznicowe można chronić przed inwazją na kilka sposobów.

Metoda nr 1. Zapobiegaj wzrostowi zarodników

Zawsze najlepiej jest powstrzymać zarodniki przed przedostaniem się do domu i osiedleniem się na powierzchniach. Te kroki pozwolą Ci uniknąć przyszłych kłopotów.

Krok 1. Użyj zasłony prysznicowej o gładkiej powierzchni

Teksturowane zasłony zatrzymują wodę i mogą być rajem dla pleśni. Staraj się kupować gładkie zasłony, aby woda po prostu spływała w dół.

Krok 2. Upewnij się, że jest wystarczająca wentylacja

Po kąpieli pozostaw zasłonę prysznicową lekko odsuniętą, aby nadmiar wody mógł wyparować. Możesz zostawić otwarte okna i drzwi łazienki, aby przyspieszyć proces.

Pamiętaj tylko, aby zamknąć zasłony, gdy skończysz, aby prześcieradło mogło odpowiednio wyschnąć. Upewnij się, że wisi prosto, bez zagięć, aby zapewnić równomierne suszenie.

Krok 3. Ręcznie wysusz zasłonę prysznicową po jej użyciu

Wytrzyj szmatką pozostałą wodę z zasłony prysznicowej. Ten proces zapobiegnie rozwojowi pleśni na tej powierzchni.

Metoda nr 2. Chroń swoją zasłonę prysznicową

Czasami bez względu na to, jak wentylowany jest Twój dom, zarodniki pleśni mogą dostać się do Twojej łazienki. Możesz zapobiec ich narastaniu na zasłonach prysznicowych, tworząc warstwę ochronną.

Krok 1. Umyj zasłonę prysznicową

Możesz użyć białego octu i detergentu, a następnie wrzucić do pralki.

Musisz również usunąć zapach stęchlizny pleśni z łazienki. Oto artykuł, który pokaże Ci, jak pozbyć się zapachu pleśni w łazience.

Krok 2. Zanurz zasłonę w soli

Wymieszaj w wannie roztwór wody i soli i pozwól zasłonie namoczyć się przez 3 godziny, aby powstała warstwa ochronna.

Krok 3. Wysusz zasłonę prysznicową

Zawieś go do wyschnięcia, a Twoja łazienka jest gotowa!

Metoda nr 3. Regularnie czyścić

Czyszczenie konserwacyjne może zdziałać cuda dla zasłony prysznicowej. Zarodniki pleśni na pewno wyginą!

Krok 1. Przygotuj roztwór czyszczący

Do czyszczenia zasłon możesz użyć produktów komercyjnych lub białego octu. Spryskaj go i pozostaw arkusz do wyschnięcia, gdy skończysz.

Krok 2. Zrób rutynę

Staraj się czyścić zasłony prysznicowe raz w tygodniu, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Inne wskazówki dotyczące pielęgnacji zasłon prysznicowych

Te wskazówki są najczęstszymi rzeczami, które możesz zrobić, aby zapobiec pleśni, ale możesz też zastosować inne metody, aby utrzymać łazienkę w dobrym stanie!

Możesz zainstalować wentylator wyciągowy, który pomoże w wentylacji Twojej łazienki. Musisz pozwolić mu działać przez około 15 minut po prysznicu.

Klimatyzatora domowego można używać również w miesiącach letnich. Pleśń rozwija się w cieplejszych temperaturach, więc używaj chłodnego powietrza, aby je trzymać z daleka.

Upewnij się również, że inne części łazienki nie będą przyciągać pleśni. Musisz prawidłowo powiesić ręczniki, aby wyschły i nie przyciągały zarodników.

Jeśli pleśń osiądzie na jakiejkolwiek części łazienki, szybko się rozprzestrzeni i stanie się problemem.

Możesz także zrobić spray z nadtlenku wodoru, wody i płynu do naczyń, który można zastosować w łazience. Ten spray zapobiegnie wzrostowi zarodników w wilgotnych miejscach.

Wniosek

Pleśń może stanowić ogromny problem w Twojej łazience, a jest jeszcze gorzej, gdy przykleja się do materiałów takich jak zasłona prysznicowa. Dlatego musisz spróbować to powstrzymać.

Możesz chronić całą łazienkę, gdy wiesz, jak zapobiegać powstawaniu pleśni na zasłonie prysznicowej. Twój dom będzie czysty i będzie ładnie pachniał!