Dlaczego w mojej suszarce jest woda? 6 zaskakujących powodów!

Dlaczego w mojej suszarce jest woda? Wynika to z kilku powodów, takich jak pęknięty otwór wentylacyjny suszarki, zepsute klapy, zablokowany kanał i kondensacja. Pleśń, pleśń i uszkodzenia wody są przyczyną nieszczelnego i dysfunkcyjnego otworu wentylacyjnego suszarki w domu, ponieważ jest to problem, który dotyka prawie każdą rodzinę.

Wyciek występujący w otworze wentylacyjnym suszarki wymaga rozważenia wielu opcji.

Niemniej jednak wilgoć w otworze wentylacyjnym suszarki często występuje bez przewidywania jej w sprzęcie do suszenia. Są powody, dla których woda jest w suszarce, więc przeczytaj artykuł i uzyskaj najlepsze rozwiązania, aby rozwiązać problem i dowiedz się, dlaczego woda jest w otworze wentylacyjnym suszarki. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Powody, dla których w mojej suszarce jest woda

Poniżej powody, dla których w mojej suszarce jest woda.

#1. Kanał nie jest właściwie zaizolowany

Niewłaściwa izolacja w przewodzie suszarni jest jedną z przyczyn zalegania wody w otworze wentylacyjnym suszarki. Długi kanał, który przechodzi przez nietrwałe środowisko, takie jak strych lub piwnica, gromadzi wilgoć w otworze wentylacyjnym. Dzieje się tak, ponieważ temperatura zmienia się tak samo wraz z rozgrzewaniem pojazdu w zimny dzień. Wilgoć i kondensacja gromadzą się we wnętrzu, a mokre i ciepłe powietrze w suszarce bezpośrednio styka się z zimnym i suchym powietrzem na poddaszu, a wilgoć gromadzi się w wywietrzniku suszarki.

#2. Pęknięcia lub otwory wentylacyjne

Wyciek w rurze odpowietrzającej suszarki jest jedną z przyczyn, a kondensacja wody lub wyciek z przewodów obok zewnętrznej części odpowietrznika lub przewodu powoduje problemy z wodą. Dobrą rzeczą jest to, że eksperci mogą dowiedzieć się, dlaczego suszarka wyczerpuje się i przecieka, określić ten problem jako krytyczny i natychmiast go rozwiązać.

#3. Wywietrznik na strychu lub w garażu

Przeprowadź wentylację suszarni na poddaszu lub na zewnątrz, ponieważ otwory wentylacyjne suszarni wyciągają powietrze z garażu lub poddasza. W przypadku tych instalacji mogą wystąpić problemy, których naprawa może być kosztowna, jeśli chodzi o naprawę zewnętrznej rury odpowietrzającej pod kątem określonych nieprawidłowości. Gdy gorące powietrze wydostaje się na niewielką powierzchnię, powoduje problemy z wilgocią, powodując wycieki w otworze wentylacyjnym suszarki. Wewnątrz budynku gromadzi się pleśń, wilgoć i pleśń.

#4. Zepsuta klapa na zewnętrznej stronie drzwi

W klapach zamontowana jest zewnętrzna część rury odpowietrzającej suszarki, która znajduje się na zewnętrznej krawędzi rury, a ciepłe powietrze ma tendencję do ulatniania się. Gdy powietrze w suszarce uchodzi, klapa otwiera się tak mocno, że jeśli zawór nie zamyka się prawidłowo. Śnieg, woda i szron na zewnątrz mogą dostać się do suszarki, powodując nieszczelność. Przetestuj klapę, gdy wychodzisz na zewnątrz i zamknij ją odpowiednio, aby rozwiązać ten problem i zmienić, jeśli coś z nią nie działa.

#5. Kondensacja

Kondensacja jest istotnym problemem w przewodach suszarni, szczególnie w chłodniejszych regionach. Chroń przegrzaną parę z suszarki przed otaczającym zimnem, uwalnianą na zewnątrz. Opad występuje z wydmuchiwanego powietrza i dociera do rur mrożących, a przewody odpowietrzające osuszacza nie są odpowiednio osłonięte. W wyniku tego procesu pojawia się kapiąca woda i kondensacja. Rozwiąż problemy, zakrywając średnicę rury odpowietrzającej suszarki, aby uniknąć kondensacji w rurze wydechowej i zapewnić, że ciepłe powietrze w suszarce nie zmienia temperatury.

#6. Zablokowany odpowietrznik suszarki

Zatkanie otworu wentylacyjnego suszarki jest jedną z przyczyn nieszczelności, a zabłąkane kłaczki i tkaniny mają tendencję do pozostawania z czasem w otworze wentylacyjnym, utrudniając rurę i uniemożliwiając przepływ powietrza. Gorące i wilgotne powietrze z wylotu suszarki przemieszcza się w dowolne miejsce podczas jego przepływu, tak że kondensacja powoduje wyciek wody w otworze wentylacyjnym suszarki. Wyczyść rurę w otworze wentylacyjnym suszarki miękką szczotką z włosia, aby usunąć zebrane zanieczyszczenia, brud i odpady. Natychmiast rozwiąż problem, aby umożliwić przepływ gorącego powietrza.

Sposoby zapobiegania wilgoci w suszarce

Kondensacja w wywietrzniku suszarki powoduje, że ubrania schną dłużej niż wcześniej; musisz naprawić tę sytuację, sprawdzając, czy nie ma zatorów, podczas gdy wilgoć jest normalna, ponieważ gorące powietrze miesza się z mokrymi ubraniami w bębnie, woda powinna zamiast tego odfiltrować system. Postępuj zgodnie z poniższymi sposobami, aby zapobiec występowaniu wody w suszarce.

#1. Instalowanie lub wymiana wzmacniacza lub klapy odpowietrzającej

Zablokowana klapka powoduje nadmiar kondensacji, więc w takim przypadku zainstaluj lub wymień klapki wentylacyjne. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy zakupie.

#2. Instalowanie wzmacniacza wentylacji

Zainstaluj wzmacniacz wentylacyjny lub wymuszony otwór wentylacyjny z wentylatorem przymocowanym do rury wentylacyjnej, która wypycha powietrze. Jeśli emitowana jest bardziej znacząca atmosfera, może tam również pozostać mniej powietrza, powodując kondensację. Kup produkt w sklepie internetowym lub sklepie dla majsterkowiczów.

#3. Wymiana plastikowych kanałów

Suszarka wytwarza kondensację, która zależy od rodzaju materiału użytego do wykonania kanału suszarki. Kanał z tworzywa sztucznego może gromadzić wilgoć w porównaniu z kanałem metalowym. Gumowata pasta pojawia się, gdy wilgoć dostaje się do plastikowego przewodu i łączy się z kłaczkami. Pasta ograniczy cyrkulację powietrza, a do suszarki wpadnie woda. Zmień plastikowe przewody, takie jak metal o dużej wytrzymałości. Wybierz metalowy kanał bez użebrowania, aby wilgoć nie zatrzymywała się wewnątrz żeber.

To okładka!

Teraz dowiesz się, dlaczego w mojej suszarce jest woda z powodu pękniętego otworu wentylacyjnego suszarki, zepsutych klapek, zatkanego kanału i kondensacji, a także znasz sposoby zapobiegania występowaniu wilgoci w suszarce i dlaczego woda jest dokładnie w suszarce !