Dlaczego suszarka Samsung nie włącza się? 3 zaskakujące powody!

Martwisz się, dlaczego suszarka Samsung się nie włącza? Problem pojawia się przy włączonej blokadzie rodzicielskiej, spaleniu silnika, wadliwych rolkach, zerwanym kole napinającym i uszkodzonym silniku.

Każde gospodarstwo domowe uznałoby, że suszarka Samsung przestałaby być nieszczęściem. Tyle ubrań wymaga wysuszenia, a suszarka nie jest w stanie sprostać zadaniu. Próbując coś naprawić, ważne jest, aby ustalić, co jest nie tak.

Dlaczego suszarka Samsung nie włącza się? 3 zaskakujące powody!

Suszarki Samsung łączą w sobie najwybitniejsze cechy całego wszechświata. Takie urządzenia nie tylko spełniają wymagania Twoich ubrań dzięki swojemu wspaniałemu wyglądowi, ale także oferują różnorodne funkcje suszenia, które dobrze pasują do każdej suszarki Samsung. I nie martw się, moja droga. Staram się informować o drobnych problemach i je rozwiązywać. Przyjrzyjmy się, dlaczego suszarka Samsung się nie włącza.

Powody, dla których Twoja suszarka Samsung się nie włącza

Przestań myśleć więcej o tym, dlaczego suszarka Samsung się nie włącza. Dzięki zrozumieniu tego artykułu naprawienie suszarki, która nie działa, jest proste. Poniżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu, a także rozwiązania problemów, aby rozwiązać ten problem.

#1. Sprawdź blokadę dostępu dzieci

Jeśli jednak Twoja suszarka Samsung nie działa, termostat i inne funkcje działają poprawnie, prawdopodobnie masz włączoną opcję blokady przed dziećmi. Możesz również zauważyć, że Twoja pralka Samsung świeci, ale nie możesz jej po prostu włączyć.

Blokada dziecięca to środek bezpieczeństwa, który uniemożliwia dzieciom bałaganie się przy cyklach prania poprzez zablokowanie przycisku zasilania na pralce. Problemem jest blokada dziecięca, gdy chcesz wszcząć proces, ale nic nie dajesz! Sprawdź, czy z przodu panelu sterowania nie ma symbolu przypominającego dziecko lub kłódki; prawdopodobnie powinien pokazywać „ON” wydrukowany obok tego, jeśli był aktywny lub „OFF”, gdy nie jest. Ten znak może przybrać formę uśmiechniętej twarzy w zależności od rodzaju posiadanego sprzętu.

Przycisk blokady rodzicielskiej można wyłączyć na dwa różne sposoby. Pierwsza metoda polega na naciskaniu i ściskaniu przycisków panelu sterowania przez około 3-5 sekund lub odłączaniu ich na 1 minutę przed ponownym podłączeniem. Jeśli nie możesz wyłączyć suszarki, zapoznaj się z instrukcją obsługi klienta i odłącz przewód od gniazdka elektrycznego przed ponowną próbą.

#2. Uszkodzone łożysko bębna

Pamiętasz moment, w którym zajrzałeś do wnętrza bębna swojej suszarki? Wiele jego elementów może zostać wypalonych i wymienionych.

Nie powinno się obracać, jeśli rzeczywiście łożyska pogorszyły się w tym okresie. Spróbuj odkręcić którąkolwiek stronę lub otwór (w zależności od tego, jak skomplikowana jest maszyna), a następnie zacznij kręcić oryginalnym obrotem, używając niczego poza ramionami, aby przetestować wszystkie te łożyska, bez zawracania sobie głowy demontowaniem go w całości.

Może mieć wadliwe łożysko, jeśli obracanie bębna generuje dziwne szuranie lub piski. Jeśli wolisz naprawić go ręcznie, zacznij otwierać obudowę i wymieniać zużyte łożyska. Jeśli jednak nie musisz, po prostu poproś specjalistę o wykonanie pracy, ponieważ jest to skomplikowane. Po wymianie zużytego łożyska bębna zacznij podłączać suszarkę do gniazdka ściennego, a następnie rozpocznij pusty cykl w suszarce, aby sprawdzić, czy suszarka się włącza. Świeże łożysko na bębnie pomaga mu płynnie się obracać, a tym samym utrzymuje suszarkę w dobrym stanie technicznym

#3. Zepsuty ślizgacz bębna

Jednym z podstawowych powodów, dla których suszarka nie włącza się, jest problem z szybowcem bębnowym. Słyszałeś to wcześniej. Suszarka w ostatnich dniach wydaje charakterystyczny dźwięk. Cokolwiek spróbujesz naprawić, po prostu nigdy nie przestanie grzechotać, uderzać lub drapać, a twoje ubrania mogą się pocić, ponieważ bęben nie obraca się prawidłowo!

Nie zawsze sprzęt trzeba wymienić; często jest to tylko kilka zużytych elementów, które musisz zwrócić, aby ponownie mieć swój dom w Internecie. Jednym z takich elementów są ślizgacze, zwykle wykonane z materiałów silikonowych lub gumowych ze względu na ich trwałość w trudnych warunkach, na przykład w suszarce, gdzie temperatura i inne elementy ściskają się jednocześnie!

Za każdym razem, gdy te elementy ślizgowe stopniowo się zużywają z powodu intensywnego użytkowania suszarki, nadchodzi czas, kiedy suszarka Samsung nie włącza się i wydaje wiele różnych dźwięków. Dlatego zamiast naprawiać ślizgacz bębnowy, lepiej wymienić go na nowy ślizgacz bębnowy Samsung, aby zapewnić prawidłowe działanie suszarki. Oto dlaczego suszarka hałasuje podczas przewracania.

To okładka!

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego suszarka Samsung się nie włącza? Cóż, mieliśmy nadzieję, że za jednym zamachem ominiesz ten artykuł. Powyżej wymieniliśmy trzy główne powody: zabezpieczenie przed dziećmi, ślizgacz bębna i łożysko bębna. Każdy problem z tymi komponentami powoduje, że suszarka Samsung się nie włącza. Dziękuję przyjaciele, że jesteście z nami, nie zapomnijcie podzielić się nim ze znajomymi, jeśli podoba wam się ten artykuł. Najlepiej też wiedzieć, jak naprawić suszarkę, która się nie kręci, i pralki Samsung.