Dlaczego piec nazywa się asortymentem? Interesujące fakty do zrozumienia!

Dlaczego piec nazywa się zakresem? Jakie jest źródło tego nieporozumienia? Na pewno ma to związek z edukacją i tradycją, ale zaowocowały tym również inne elementy.

Wraz z ewolucją domowej kuchni, terminy, których używamy do opisywania naszych urządzeń do gotowania, również się zmieniły, a same urządzenia również ewoluowały. Ale kiedy to sprowadzisz, różnice między tymi dwoma terminami są rzeczywiste i możliwe do zdefiniowania. Wyjaśnijmy więc raz na zawsze tę błędną interpretację.

Dlaczego piec nazywa się asortymentem? Interesujące fakty do zrozumienia!

Co to jest piec?

Tutaj może być bardziej zagmatwane. „Piec” to technicznie każda zamknięta przestrzeń, która wykorzystuje paliwo do dostarczania ciepła. Brzmi jak dużo piekarnika, prawda? Ale nie. Wiele rodzajów pieców grzewczych nie gotuje jedzenia. Przykładem tego typu są piece na węgiel drzewny, piece opalane drewnem i piece na pellet.

Właściwie możesz zobaczyć piec w podzestawie pieca. Każdy piekarnik jest piecem, ale nie wszystkie piece są piekarnikiem. Ale istnieje inna komplikacja: piece zazwyczaj zawierają coś, co jest znane jako płyta kuchenna. Kuchenki opalane drewnem wykorzystują wewnętrzny ogień i promieniujące ciepło do ogrzewania rusztu.

Bardziej współczesne piece są wypełnione palnikami gazowymi lub elektrycznymi. Płyty kuchenne można zdejmować i używać niezależnie od pieca. W tej konfiguracji są one odpowiednio nazywane „płytami kuchennymi”. Niektóre opcje obejmują przenośne płyty grzewcze, komercyjne płyty kuchenne i domowe płyty kuchenne.

Indukcja magnetyczna służy do zasilania powierzchni, które mogą być zasilane gazem lub energią elektryczną. W Wielkiej Brytanii płyta kuchenna lub płyta kuchenna jest określana jako „płyta grzewcza”. Płyta kuchenna „piec” jest zawarta w niektórych słownikach, chociaż jest to inne słowo.

Co to jest zakres?

Czy pamiętasz swoje kuchenki z dzieciństwa? Jeśli płyta kuchenna ma własne paliwo i jest połączona z piekarnikiem, masz „zasięg”. Jest to rozwiązanie kuchenne typu „wszystko w jednym”, które jest zdecydowanie najpopularniejszym urządzeniem kuchennym w USA. To prawdopodobnie masz w swojej kuchni.

Istnieje kilka wyjątków od normy, że piekarniki muszą być kupowane w asortymencie. W wysokiej klasy kuchniach często znajdują się kuchenki ścienne, które zwykle łączy się z oddzielnymi płytami kuchennymi. Taki układ umożliwia bardziej elastyczny układ w kuchni, ale zazwyczaj wymaga więcej miejsca.

Jeśli zewnętrzny palnik nie jest podłączony do komory pieczenia, nazywa się to piekarnikiem. Ale jeśli masz powierzchnię do gotowania, która nie zawiera piekarnika, powinieneś nazwać to płytą grzejną. A jeśli oboje macie jedno urządzenie, nazwij je serią, nawet jeśli możesz nazwać to piecem.

Dobrą wiadomością jest to, że chociaż słowo „asortyment” jest najbardziej odpowiednie dla większości urządzeń kuchennych w amerykańskich domach, ludzie najprawdopodobniej zrozumieją, o czym mówisz, niezależnie od wybranej nazwy. Dlaczego więc piec nazywa się zakresem? Aby dowiedzieć się więcej o zasięgu, przeczytaj, czym jest zasięg.

Zrozumienie, dlaczego piec nazywany asortymentem

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób termin „kuchenka” oznacza „kuchenkę”, należy najpierw rozważyć słowo „piec” i jego rozwój. Kiedy słowo „piec” po raz pierwszy pojawiło się w języku angielskim w XV wieku, oznaczało ono „komorę ogrzewaną”, tj. „pocenie się” lub łaźnię parową i było prawdopodobnie pochodzenia niemieckiego i holenderskiego.

Termin „piec” został następnie zastosowany do sypialni lub innego „normalnego” domu, w którym do ogrzewania używano małego pieca. Pod koniec XVI wieku grzejnik został zmodernizowany i zawierał „palnik”, który mógł być używany zarówno do ogrzewania, jak i gotowania. Ponadto przeczytaj funkcję pieca, aby znaleźć lepsze rozwiązanie.

Chociaż dźwięki „pieca” kojarzą nam się obecnie z gotowaniem, małe grzejniki są od dawna używane w wielu częściach świata, a nasze obecne „grzałki” wywodzą się od wczesnych pieców, które służyły do ​​ogrzewania poszczególnych pomieszczeń.

Słowo „zakres” po raz pierwszy pojawiło się w języku angielskim pod koniec XIV wieku i wywodzi się z tych samych germańskich korzeni. W szczególności linia ludzi, zwierząt lub rzeczy. linia żołnierzy, była pierwotną definicją „zasięgu”.

Termin „zasięg” był również używany do opisania liczby towarów, które pasują do kategorii („szeroka gama telewizorów z płaskim ekranem”), a także odległości lub regionu urządzenia, zasięgu działania urządzenia itd. ( strzelnica, stacja radiowa itp.).

Termin „kuchenka” odnoszący się do pieca jest jedną z najwcześniejszych definicji tego terminu, pochodzącą z początku XV wieku. Wczesne piece kuchenne były po prostu umieszczane przed otwartym ogniem, ale zamknięte piece z górnymi otworami zostały zbudowane we Francji w XIV wieku do gotowania sosów i tak narodziła się nowoczesna „gama”.

Wczesne kuchenki zostały tak nazwane, ponieważ często miały więcej niż jeden piekarnik i co najmniej dwie powierzchnie do gotowania, co pozwalało im wykonywać różnorodne zadania. Nowoczesne „kuchenki” często zawierają co najmniej cztery palniki, a w niektórych przypadkach dwa piece, dając współczesnym szefom kuchni kulinarną moc, o jakiej marzyli francuscy kucharze w XIV wieku. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj różnicę między piekarnikiem, piecem i asortymentem.

To okładka!

Po tym, jak nakreśliliśmy definicję pieca i zakresu, a także różnicę między nimi, z pewnością zrozumiałeś już, dlaczego piec nazywa się zakresem. Mamy nadzieję, że łatwo je odróżnisz. Chcesz dowiedzieć się więcej o piecu? Przeczytaj tutaj, jak czyścić blat emaliowany i jak czyścić piec żeliwny. Dziękuję za zatrzymanie się! Miłego czytania.