Dlaczego nici do mojej maszyny do szycia ciągle się łamią?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego moja nić do szycia ciągle się łamie, może mieć cztery przyczyny. Porozmawiamy o tym, jak je rozwiązać poniżej. Dowiesz się również, jak rozwiązać problem z maszyną do szycia, która wciąż się rozkręca.

Mówiąc o naprawach, czy wiesz, jak naprawić maszynę do szycia w domu? Napisaliśmy kilka podstawowych rozwiązań typowych problemów z maszynami do szycia, które możesz sprawdzić.

Dlaczego nici do mojej maszyny do szycia ciągle się łamią?

Dlaczego nić pęka na maszynie do szycia

Niewłaściwa igła lub nić

Nić może się zerwać, jeśli nie użyjesz odpowiedniej igły, a nawet jeśli ma odpowiedni rozmiar, jest uszkodzona lub wygięta. Różne projekty będą wymagały specjalnej igły, aby uniknąć zerwania nici podczas szycia. A jeśli problem nie dotyczy igły, możesz sprawdzić, czy używasz odpowiedniej nici, bo inaczej nie zszyje materiału i nie złamie się.

Aby uzyskać szybkie rozwiązanie, naucz się regulować pozycję igły na maszynie do szycia i prawidłowo ją instalować. Być może trzeba będzie również sprawdzić, czy nie ma węzłów na nitce, ponieważ mogą się zaczepić i spowodować złamanie.

Nieprawidłowe nawlekanie i nawijanie szpulki

Naucz się prawidłowego sposobu nawlekania konkretnej maszyny do szycia, ponieważ może to wpłynąć na płynność operacji szycia lub uszkodzić nić. Dodatkowo sprawdzaj szpulkę i regularnie ją czyść. Jeśli zbierze kłaczki, nić nie będzie się dobrze nawijać i może ulec uszkodzeniu.

Niewłaściwe napięcie

Czy rozumiesz napięcie maszyny do szycia? Być może będziesz musiał dostosować napięcie do materiału lub zadania, które wykonujesz. Oczywiście zawsze możesz przetestować maszynę na skrawku tkaniny, aby zobaczyć, jakie korekty są potrzebne i uniknąć zerwania samej nici.

Brudna płyta gardzieli

Jeśli stan płytki gardłowej nie jest optymalny, może to również spowodować złamanie igły. Na przykład na płytce może znajdować się nacięcie, które konsekwentnie powoduje złamanie igły. Dlatego chcesz również utrzymać płytkę gardzieli w czystości lub wymienić płytkę, jeśli jest pełna wyszczerbień.

Dlaczego moja maszyna do szycia wciąż jest nienawlekana?

Uszkodzona igła lub nić

Maszyna do szycia może się rozciągnąć, jeśli igła jest wygięta lub uszkodzona. Nić może szybko wyjść z oczka igły, zwłaszcza jeśli igła jest wygięta lub ma zadzior. Następnie nie zapomnij upewnić się, że nić jest wysokiej jakości, ponieważ jeśli szybko zawiąże węzły, może się nie nawlec.

Oto pomocna lista miejsc, w których można kupić igły do ​​maszyn do szycia. Nie wahaj się wymienić lub zaopatrzyć się w odpowiednią igłę, aby uniknąć niedogodności podczas szycia.

Niewłaściwe nawlekanie

Czy przeczytałeś instrukcję obsługi maszyny do szycia, aby uzyskać prawidłowe nawlekanie? Musisz znać prawidłową konfigurację swojej maszyny do szycia, w przeciwnym razie nitka nie pozostanie w uchwycie igły. Na przykład częstym przeoczanym błędem jest to, że użytkownik nie ciągnął nici od przodu do tyłu.

Jeśli masz problemy z nawlekaniem jednostki, rozważ zakup igły samonawlekającej. Możesz również sprawdzić maszyny z nawlekaczami, aby oszczędzić sobie kłopotów.

Luźne napięcie

Najczęstszym problemem, który powoduje, że maszyna do szycia wychodzi bez nici, jest napięcie. Różne projekty i materiały wymagają różnych naprężeń górnej nici. Jeśli jest za wysoki lub za niski, może się nie nawlec.

Brudny obszar szpulki

Zawsze sprawdzaj swoją maszynę do szycia, ponieważ nagromadzenie zanieczyszczeń i brudu może wpłynąć na jej funkcjonalność. Obszar szpulki może zbierać kurz, więc upewnij się, że usuniesz go ze wszystkiego, co nie powinno się tam znajdować, aby maszyna mogła prawidłowo szyć. Musisz również upewnić się, że używasz właściwej szpulki, ponieważ może to prowadzić do rozwarcia, jeśli użyjesz nieoryginalnej szpulki.

Porysowana stopka

Nić może wypaść z obszaru wokół otworu, gdzie igła jest porysowana. Ta część maszyny nazywana jest stopką, a jej uszkodzenie może dotknąć igły. Kiedy tak się stanie, igła może zostać wysunięta.

Rozważ wymianę uszkodzonej stopki, a następnie przetestuj wszystko po instalacji. Oczywiście chcesz, aby igła swobodnie przechodziła wewnątrz stopki, gdy igła porusza się w górę iw dół.

Jakie powinno być moje napięcie na mojej maszynie do szycia?

Ponieważ napięcie maszyny do szycia może być jedną z przyczyn problemów związanych z nitką, najlepiej byłoby wiedzieć, jakie powinno być napięcie. Technika polega na eksperymentowaniu za pomocą pokrętła naprężenia i dokręcaniu lub luzowaniu naprężenia. Następnie przyszyj na skrawek materiału tak, aby ściegi były wyrównane, a górna strona nie miała pętelek, a oba ściegi z każdej strony materiału były gładkie.

Inną techniką jest nawlekanie maszyny do szycia różnymi nićmi igłowymi i bębenkowymi. Przyszyj jasny materiał i poszukaj pętelek na górnej i dolnej stronie. Pętelki po prawej stronie materiału oznaczają, że musisz poluzować naprężenie górnej nici, a widzenie ich pod spodem oznacza, że ​​musisz poluzować naprężenie dolnej nici.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie odpowiedzieliśmy, dlaczego moja nić do szycia ciągle się łamie i ujawniliśmy czterech potencjalnych winowajców. Sprawdź igłę i nić, nawlekanie i nawijanie szpulki dolnej, naprężenie i płytkę gardzieli.

Ogólnie rzecz biorąc, prawidłowa konfiguracja maszyny powinna unikać takich problemów. Zalecamy również przeczytanie, co powoduje marszczenie się materiału podczas szycia, ponieważ Ty również możesz tego doświadczyć.