Dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń: 3 czynniki?

Prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie „dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń?” Cóż, to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez większość właścicieli domów i właścicieli pralni.

Z technologicznej przewagi pralek od dawna korzystają wszyscy. Rzeczywiście, jest to ogromna oszczędność czasu i pozwala na wykonanie innego zadania podczas pracy maszyny.

Dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń: 3 czynniki?

Jako właściciel domu powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko stan funkcjonalny swojej pralki, ale także zapach, który wytwarza. W tym samym przypadku śmierdzącej pralki skorzystaj z okazji i przeczytaj „dlaczego moja suszarka pachnie jak pleśń”, aby dobrze się suszyć.

Śmierdząca pralka może być spowodowana przez osady z mydła, nagromadzenie bakterii, a centrum dyskusji – pleśń i pleśń. Musisz znać te czynniki, aby nie mieć pojęcia, dlaczego twoja pralka śmierdzi.

Czynniki do rozważenia, dlaczego pralka pachnie jak pleśń

Wspomniano powyżej, że szumowiny mydlane, nagromadzenie bakterii oraz pleśń są częstymi czynnikami powodującymi, że pralki wytwarzają zapachy przypominające pleśń. W tym momencie będziemy mówić o tych czynnikach wszechstronnie, aby móc uczyć się dogłębnie.

1. Resztki mydła lub detergentu

Częstym problemem, który zdarza się przez większość czasu, są pozostałości mydła lub detergentu, które zalegają na dnie pralki. Niezależnie od tego, jaką masz pralkę, w końcu po serii prania gromadzi się na niej osad z mydła lub resztki detergentu.

Jeśli po praniu zauważysz plamy mydła lub detergentu na ubraniach, jest to znak, że w pralce nagromadził się osad z mydła. Ten prosty problem czasami powoduje nieprzyjemne sytuacje, takie jak wywoływanie nieprzyjemnego zapachu na ubraniach lub z samej maszyny.

Prawdopodobną oznaką gromadzenia się piany mydlanej jest powolne odsączanie, a pozostawienie jej przez pewien czas spowoduje powstanie zapachu przypominającego pleśni. Dlatego dokładne płukanie po każdym praniu zapobiegnie gromadzeniu się resztek mydła lub detergentu.

2. Nagromadzenie bakterii

Twoja pralka miała być cały czas czysta i regularnie sprząta, aby bakterie jej nie utrzymywały. Jeśli chodzi o to, bakterie ucztują na pianie mydła i rozwijają się tam, dopóki nie zauważysz przypominającego pleśni zapach w pralce.

Powszechny problem z gromadzeniem się bakterii pochodzi z brudnych ubrań, koców, prześcieradeł, poszewek na poduszki, ręczników kąpielowych i do rąk, a zwłaszcza dywaników. Wszystko to jest pełne brudu, potu, włosów, a nawet zarazków i bakterii, które są zbyt małe, aby je zobaczyć.

W trakcie prania tego rodzaju odzieży należy upewnić się, że w pralce nie ma śladów brudu, aby zapobiec zakażeniu bakteriami. Zwykle przy odpływie widać brązowawy ślad, który po prostu wskazuje, że maszyna nie była idealnie czysta.

Dzięki temu pozbycie się go, zanim problem się pogorszy, jest najlepszym, co możesz zrobić. Upewnij się również, że Twoja pralka jest sucha, ponieważ bakterie uwielbiają obecność wilgoci.

3. Pleśń i pleśń

Jest to ogólna informacja, że ​​pleśń i pleśń mogą rozwijać się w różnych miejscach w domu, w których panuje wysoka wilgotność i są narażone na działanie wilgoci. Jednak te paskudne pleśń i pleśń mogą być trudne do wyśledzenia.

W konkretnym przykładzie mogą rosnąć i rozmnażać się w pralce, ponieważ masz do czynienia z wodą. Jeśli jesteś zainteresowany, poświęć trochę czasu na przeczytanie „jak długo trwa pleśń wody”.

Zapach pleśni w pralce można porównać do starej książki, wilgotnych szafek lub piwnicy. Jeśli twoja pralka tak śmierdzi, spróbuj poszukać wokół gumowej uszczelki w maszynie ładowacza czołowego lub przy odpływie ładowacza górnego.

Usuwanie zapachu pleśni DIY

Aby wyczyścić i zdezynfekować pralkę, nie musisz dzwonić do najlepszych usług opieki domowej. Dlatego w tym artykule znajdziesz najlepsze i sprawdzone sposoby samodzielnego usuwania zapachu pleśni.

Krok 1. Wybielanie

Wybielacz jest rzeczywiście przyjacielem właścicieli domów ze względu na jego znaczący wkład w czystość i dezynfekcję naszego domu, rzeczy i innych wartościowych przedmiotów. Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z niego, ponieważ nadal jest to substancja chemiczna.

Podczas czyszczenia pralki najlepszym wybielaczem jest wybielacz chlorowy, ponieważ może zabić pleśń, co powoduje drażniący zapach. Następnie wlej letnią wodę do pralki i uruchom serię cykli, aby zmyć wybielacz.

Krok 2. Mieszanka octu i sody oczyszczonej

Połączenie octu i sody oczyszczonej stanowi skuteczny środek czyszczący, odkażający i dezodoryzujący do różnych rzeczy i urządzeń, takich jak pralki. Reakcja chemiczna, którą wywołuje, pomaga usunąć brud, plamy oraz zabija pleśń i pleśń.

Aby uzyskać lepsze wyniki, użyj białego lub destylowanego octu, aby uzyskać czystą i świeżą podkładkę.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczy odpowiedzi na Twoje pytanie „dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń”. Warto zauważyć, że opracowaliśmy czynniki stojące za śmierdzącą pralką i dlatego nauczyliśmy się prostych metod, aby uzyskać czyste, świeże i szczęśliwe pranie.