Dlaczego moja suszarka Speed ​​Queen nie nagrzewa się? 7 najczęstszych powodów rozwiązania!

Szukasz, dlaczego moja suszarka Speed ​​Queen nie nagrzewa się? Wadliwy bezpiecznik termiczny, spalone cewki elektromagnetyczne zaworu gazowego, niestabilny element grzejny i problem z dopływem prądu to główne przyczyny.

Wszelkie zakłócenia w suszarce Speed ​​Queen zmniejszają jej zdolność do pracy. Z tego powodu ta suszarka nie nagrzewa się prawidłowo. A gdy suszarka nie nagrzewa się prawidłowo, nie suszy skutecznie i wydajnie Twoich ubrań. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze naprawienie tego problemu.

Dlaczego moja suszarka Speed ​​Queen nie nagrzewa się? 7 najczęstszych powodów rozwiązania!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Ale aby rozwiązać ten problem, musisz mieć pełne zrozumienie wszystkich metod i technik, które pomogą ci rozwiązać ten problem. Jeśli więc jesteś zainteresowany tym artykułem i chcesz dowiedzieć się więcej, kontynuuj czytanie artykułu na końcu. Przyjrzyjmy się, dlaczego suszarka Speed ​​Queen nie nagrzewa się prawidłowo.

Dlaczego Twoja suszarka Speed ​​Queen nie nagrzewa się?

Twoja suszarka nie nagrzewa się prawidłowo i nie wiesz, jak to naprawić? Cóż, przestań myśleć więcej o tym, dlaczego moja suszarka Speed ​​Queen nie nagrzewa się prawidłowo? W tym artykule omówiliśmy przyczyny, dla których występuje ten problem. Poniżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny problemu z ogrzewaniem. Zaczynajmy!

#1.Bezpiecznik termiczny

Bezpiecznik termiczny wydaje się być funkcją ochronną, która zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się suszarki. Przełącznik ten znajduje się na źródle ciepła suszarki lub obudowy dmuchawy, które zwykle jest elementem grzejnym palnika w suszarkach gazowych lub suszarkach elektrycznych.

Kiedy bezpiecznik jest sprawny, musi być zamknięty dla zachowania spójności, co oznacza, że ​​będzie miał przez niego kanał stałego prądu. Bezpiecznik nie ma tekstury, jeśli został przegrzany, co wskazuje na przerwanie połączenia elektrycznego i pęknięcie bezpiecznika. Można to sprawdzić pod kątem spójności za pomocą woltomierza.

Pamiętaj, że pęknięcie obwodu termicznego wskazuje na zatkany otwór wentylacyjny z suszarki na zewnątrz. Przed naprawieniem przepalonego bezpiecznika termicznego należy sprawdzić wylot suszarki.

#2. Elektrozawór zaworu gazowego

W suszarkach paliwowych znajdują się trzy lub nawet więcej cewek elektromagnetycznych zaworów gazowych. Solenoidy zaworów gazowych umożliwiają ucieczkę paliwa ze składnika spalania poprzez otwarcie wylotów zaworów gazowych. Suszarka nie będzie działać, jeśli elektrozawór zaworu gazowego działa nieprawidłowo. Sprawdź zapalnik, aby zobaczyć, czy jeden lub oba elektrozawory zaworu gazowego nie uległy uszkodzeniu. Elektromagnes zaworu gazowego działa nieprawidłowo, jeśli zapalnik miga, a następnie gaśnie bez zapalania gazu. Sugerujemy wymianę wszystkich sprężyn zaworów gazowych, gdy jedna lub obie są uszkodzone.

#3. Sprawdź zapalnik

Aby spalić gaz wewnątrz zespołu spalania, zapalnik wykorzystuje ogień. Gaz nie zapali się, jeśli rzeczywiście zapalnik nie działa, uniemożliwiając rozgrzanie suszarki. Za pomocą multimetru należy sprawdzić spójność w zapalniku, czy się nie przepalił. Zainstaluj ponownie cewkę zapłonową, jeśli nie ma spójności.

#4. Sprawdź czujnik płomienia

Czujnik płomienia na suszarce gazowej monitoruje ciepło uwalniane głównie podczas spalania. Suszarka nie nagrzewa się, jeśli czujnik płomienia nie działa. Należy pamiętać, że zapalnik i bezpiecznik termiczny nie są uszkodzone przed testowaniem czujnika płomienia. Za pomocą multimetru można sprawdzić czujnik płomienia i konsystencję w temperaturze otoczenia, aby zobaczyć, czy działa nieprawidłowo. Zainstaluj ponownie czujnik płomienia, jeśli nie może wykazywać spójności w średniej temp.

#5. Element termostatyczny

Przed wejściem do bębna suszarki powietrze jest ogrzewane przez element grzejny. Element grzejny może po pewnym czasie przepalić się, co spowoduje, że suszarka przestanie się nagrzewać. Potrzebujemy multimetru, aby sprawdzić spójność, aby zobaczyć, czy element grzejny się przypalił. Odbuduj element grzejny, ponieważ nie utrzymuje trwałości.

#6. Problem z przychodzącą mocą

Jeśli twoja suszarka Speed ​​Queen nie nagrzewa się, może to być spowodowane przerwą w dostawie prądu. Suszarki elektryczne wymagają dwóch 120-woltowych nóg prądu przemiennego, aby zapewnić 240 woltów. Wybuch wyłącznika lub pojedynczego obwodu jest stosunkowo nietypowy, przez co suszarka może działać, ale nie nagrzewa się prawidłowo. Do sprawdzenia wyłącznika, skrzynki bezpieczników lub sprawdzenia prądu bezpośrednio przy gnieździe należy użyć miernika uniwersalnego.

#7. Termostat z górnym limitem

Jeśli suszarka za bardzo się nagrzeje, podniesiony termometr sprawdza ciepło i odcina płomień. Nawet gdy suszarka nie jest przegrzana, podniesiony termometr może odciąć palniki w przypadku awarii. Jest to jednak rzadkie zjawisko. Sprawdź wszystkie mniej typowo uszkodzone produkty przed zmianą maksymalnego limitu termometru. Jeśli większość pozostałych części jest w dobrym stanie, użyj multimetru do sprawdzenia termostatów. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiesz, jak stwierdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany, a suszarka wydaje hałas podczas przewracania się.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu tego otrzymasz odpowiedź, dlaczego moja suszarka Speed ​​Queen nie nagrzewa się. Omówiliśmy wszystkie możliwe powody, dla których suszarka nie nagrzewa się prawidłowo. Aby dobrze zrozumieć, przeczytaj artykuł na końcu. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Możesz również przeczytać o 5 typowych problemach z naprawą suszarek elektrycznych.