Jak odblokować wózek za pomocą gondoli: przewodnik

Istnieje kilka powodów, dla których konieczne może być odblokowanie wózka za pomocą gondoli. Być może najczęstszym jest to, że Twoje dziecko się obudziło i wymaga karmienia lub przewijania, ale nie chcesz, aby obudziło inne dzieci w okolicy. Jak ty to robisz? W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak odblokować wózek z gondolą!

Kroki, jak odblokować wózek za pomocą gondoli

Krok pierwszy: Odblokuj ramkę w kształcie litery U — w tym celu naciśnij przyciski na obu końcach wózka w pobliżu tylnych kół i pociągnij, aż zatrzasną się na swoim miejscu nad drążkiem umieszczonym nad osią tylnego koła (patrz rysunek poniżej). Po prawidłowym wykonaniu przycisk będzie teraz wystawał w górę, wskazując, że blokada została zwolniona.

Jak odblokować wózek za pomocą gondoli: przewodnik

Krok drugi: Pociągnij na zewnątrz z każdej strony siedziska, aż zostanie zablokowana w pozycji pionowej – Celem jest tutaj równomierne zablokowanie obu stron na zewnątrz, aby nie skręcać całego ciała wózka podczas jazdy do przodu. Powinna istnieć niewielka luka między tym, jak cofnąć, a jak siedzieć.

Krok trzeci: Podnieś wózek za tylne koła — o ile łatwiej jest pchać lekki wózek niż go nosić, więc odsuń ręce od ciała, gdy idziesz do przodu (patrz ilustracja poniżej).

Ciężar tego, jak przednie koło w naturalny sposób będzie przyciągać kierownicę w kierunku podłoża, o ile unosisz się w górę, zamiast pozwolić, aby grawitacja działała przeciwko tobie! Trzymając uchwyt obiema rękami, wywierając nacisk na sposób, w jaki stopa hamuje, i lekko naciskając drążek znajdujący się na górze ramy w kształcie litery U, aż zostanie zablokowany w pozycji pionowej; ten proces powinien być stosunkowo prosty, jeśli zostanie wykonany prawidłowo.

Krok czwarty: Zablokuj ramę w kształcie litery U w pozycji skierowanej w dół — ta część może być nieco trudna, szczególnie w przypadku zjeżdżania z krawężników lub schodów. Najpierw musisz odblokować przednie koło, obracając kierownicę od siebie, aż zostanie całkowicie odblokowana (patrz ilustracja poniżej).

Jak odblokować ramę gondoli

Aby wykonać to zadanie, cofnij hamulec nożny znajdujący się w dolnej części ramy i obróć pasek w górnej części ramy w kształcie litery U do tyłu, aż pojawi się czerwony przycisk, który wskazuje, że wózek został pomyślnie odblokowany; alternatywnie możesz po prostu popchnąć w górę lewą stronę kształtu litery U (patrz rysunek poniżej) prawą ręką, trzymając lewą ręką uchwyty.

Jak ponownie założyć osłonę na gondoli

Najpierw odwróć gondole glider rocker do góry nogami. Następnie umieść na nim poduszkę i ponownie zamocuj cały sprzęt.

Na koniec podciągnij pokrowiec na oparcie siedzenia, aż uzyskasz dokładne dopasowanie, a następnie zszyj ręcznie lub maszynowo wokół miejsca, w którym ma być elastyczna taśma, aby wszystko było na swoim miejscu!

Co umieszczasz na dole gondoli?

Gondola służy do spania dziecka, dlatego powinna być wypełniona czymś miękkim. Koc sprawdza się dobrze, jak poduszki czy ręczniki składane kilkakrotnie. Upewnij się, że materiał, którego używasz, nie poluzuje się i nie spowoduje problemów, takich jak zakrztuszenie się, jeśli dziecko za bardzo go pociągnie!

Jakie są wskazówki dotyczące korzystania z glider rockera?

Poziom komfortu każdej osoby z fotelem bujanym jest inny. Niektórzy ludzie lubią siedzieć tak prosto, jak to tylko możliwe, a inni odchylać się do tyłu bardziej, jak na wygodnym krześle lub sofie. Jeśli jesteś wyższy, pamiętaj, że pochylenie się do przodu może spowodować drętwienie nóg, jeśli podnóżek nie uniesie się wystarczająco wysoko .

Kroki, jak spakować podwójne gondole z paczką i zabawą

Zapakuj swoje przedmioty do gondoli, zapinaj ją na zamek błyskawiczny, aby zabezpieczyć. Złóż paczkę i ramę do zabawy, a następnie złóż na płasko w kompaktowy kwadrat, aby ułatwić przechowywanie lub podróżowanie. Na koniec użyj dwóch dużych gumek na każdym końcu gondoli bujaka, aby utrzymać ją razem podczas podróży.

Czy możesz użyć kosza Mojżesza jako gondoli?

Nie, koszyki mojżeszowe są przeznaczone do trzymania dziecka w pozycji leżącej. Ale możesz ich użyć jako nosidełka i stojaka na łóżeczko.

Czy możesz włożyć poduszki na fotele bujane do pralki?

Tak, poduszkę na fotel bujany można prać w pralce. Najpierw zdejmij poszewkę z poduszki i umieść ją w poszewce na poduszkę, aby uchronić ją przed rozdarciem przez inne przedmioty w pralce.

Ustaw temperaturę wody na zimną lub ciepłą, ale nie gorącą, aby nie skurczyć się ani nie wyblaknąć tkaniny gondoli bujanej. Jeśli pokrowiec jest wykonany z materiału, który można prać, umieść go razem z poduszką. Pierz w delikatnym cyklu, używając łagodnego detergentu i susz na najniższym ustawieniu temperatury, aby zapobiec skurczeniu się lub nadmiernemu wysuszeniu, które mogłoby uszkodzić włókna tkaniny.

Jak obniżyć gondolę Chicco?

Po prostu połóż ręce na zagłówku i używając jednej stopy jako dźwigni drugiej ręki dla stabilności, odchyl się do tyłu, aż usłyszysz kliknięcie, a następnie zwolnij nacisk jednej z nóg, która jest już na swoim miejscu.

Powtórz ten krok ponownie z drugą nogą, upewniając się, że używasz obu stron, w przeciwnym razie trudno będzie manewrować, co może zaszkodzić dziecku, jeśli wypadnie podczas próby samodzielnego kładzenia się do łóżka.