Dlaczego moja suszarka nie wiruje? 5 zaskakujących powodów!

Jeśli suszarka nie wiruje nawet po włączeniu, pierwsze pytanie, które przychodzi Ci do głowy, to dlaczego moja suszarka nie wiruje? Więc jeśli zauważysz, że pranie jest mokre po pozostawieniu ich w suszarce, nie przejmuj się tym. Może być wiele przyczyn, dla których bęben suszarki nie obraca się. Nie musisz się martwić, bo tutaj poszukamy wszystkich powodów, dla których suszarka nie wiruje. W tym artykule wyjaśnimy również porady i wskazówki dotyczące rozwiązania problemu technicznego suszarki.

Bez wątpienia suszarka jest niezbędnym sprzętem w każdym gospodarstwie domowym. Oszczędza czas i energię. Suszarka ułatwia pracę i nie musisz już martwić się o przestrzeń potrzebną do suszenia mokrego prania. Jednak każdy problem w suszarce może powodować kłopoty, tak jak ten.

Dlaczego moja suszarka nie wiruje? 5 zaskakujących powodów!

Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, musisz być głęboko zaniepokojony. Zanim zadzwonisz po pomoc do firmy serwisowej, spróbuj samodzielnie rozwiązać problem z suszarką. Na pewno zaoszczędzi to czas i pieniądze. Teraz przyjrzyjmy się temu głęboko!

Dlaczego Twoja suszarka nie wiruje?

Dlaczego więc moja suszarka nie wiruje? Poniżej podano pięć powodów, dla których bęben suszarki nie obraca się:

Powód nr 1. Odłączona suszarka

Przed przyjrzeniem się usterkom technicznym suszarki należy sprawdzić, czy suszarka jest podłączona do zasilania. W większości przypadków wtyczka urządzenia jest poluzowana: nie działa. Jeśli suszarka jest podłączona, ale nadal nie działa, sprawdź, czy nie zadziałał wyłącznik automatyczny. Jeśli domowe zasilanie działa, będziesz musiał sprawdzić przełącznik. Chwyć dowolne działające urządzenie i podłącz je do tego przełącznika. Jeśli przestanie działać, możesz wykluczyć awarię przełącznika. Zadzwoń do elektryka, aby naprawił lub wymienił przełącznik. Jeśli przełącznik nie jest uszkodzony, a podłączone urządzenie działa, najprawdopodobniej usterka dotyczy suszarki. Dowiedz się, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca.

Powód 2. Wadliwy przełącznik drzwi

Suszarka zaczyna działać po otrzymaniu sygnału z wyłącznika drzwiowego. Przełącznik drzwi suszarki określa, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte i przekazuje dane wejściowe do panelu sterowania. Gdy wyłącznik drzwiowy ulegnie uszkodzeniu i nie będzie już w stanie przewodzić sygnałów do panelu sterowania, suszarka nie będzie działać. Wadliwy przełącznik drzwiczek suszarki można łatwo zidentyfikować. Po zamknięciu kontrolka drzwiczek suszarki włącza suszarkę. Jeśli to światło i bęben suszarki nie działają, będziesz musiał wymienić wyłącznik drzwi. Możesz również użyć multimetru na wyłączniku drzwi, aby potwierdzić jego awarię. Przełącznik drzwiowy znajdziesz w pobliżu filtra kłaczków. Do jej otwarcia potrzebny będzie śrubokręt, nie zapomnij wyłączyć urządzenia przed rozpoczęciem pracy.

Powód nr 3. Uszkodzony pas suszarki

Najczęstszą przyczyną braku wirowania suszarki jest uszkodzony pas suszarki. Problem ten jest znacznie większy w starych modelach suszarni. Najnowsze modele suszarek mają trwalsze i mocniejsze paski, które wytrzymują dłużej. Jednak przy dalszym użytkowaniu pasy te zużywają się, mogą się rozciągać i mogą ulec uszkodzeniu. Za każdym razem, gdy taśma straci połączenie z bębnem i zostanie uszkodzona, suszarka będzie zużywać energię i silnik będzie działał. Podczas pracy silnika będzie słychać hałas. Jednak bęben suszarki nie będzie się obracał.

Aby potwierdzić naciągnięcie i uszkodzenie pasa, otwórz suszarkę i obróć bęben ręką. Jeśli bęben kręci się bez wysiłku, to potwierdza awarię. Wyłączyć suszarkę i wyciągnąć górną pokrywę. Gdy zobaczysz pasek suszarki, obejrzyj go dokładnie. Jeśli pasek jest zużyty, uszkodzony lub rozciągnięty, będzie wymagał wymiany. Pas do suszarki można kupić w dowolnym lokalnym sklepie z narzędziami. Ale upewnij się, że kupujesz taki, który pasuje do Twojego bębna suszarki. Najlepiej też wiedzieć, jak wymienić pasek suszarki.

Powód nr 4. Zakleszczone koło pasowe

Podczas ręcznego sprawdzania bębna suszarki zauważyłeś, że się nie obraca lub ma opór podczas obracania; najprawdopodobniej suszarka zakleszczyła bęben. Najczęstszą przyczyną zatartego bębna jest pęknięcie koła pasowego. Kółko utrzymuje pas na miejscu i zapobiega jego zsuwaniu się. Jeśli suszarka hałasuje podczas pracy i przestaje się obracać w trakcie cyklu, oznacza to awarię koła pasowego. Koło pasowe wymaga powłoki lub smaru do obracania paska. Jeśli nie ma wystarczającego smaru, aby koło pasowe mogło działać, zacznie wytwarzać hałas i ostatecznie przestanie działać. Jeśli koło pasowe ulegnie uszkodzeniu z powodu braku smaru, może być konieczna jego wymiana.

Powód nr 5. Awaria silnika

Gdy silnik suszarki zostanie uszkodzony, kontrolki na suszarce będą się świecić. Ale nie będzie słychać żadnych odgłosów silnika, a bęben suszarki nie będzie działał. Będzie to wymagało wymiany silnika. Lepiej jest zlecić tę pracę profesjonalistom, ponieważ wiąże się z nią wiele zagrożeń bezpieczeństwa. Zgadnij, dlaczego suszarka hałasuje podczas przewracania się.

To okładka!

W tym momencie powinieneś wiedzieć, dlaczego moja suszarka nie wiruje. Możesz łatwo zidentyfikować i naprawić problemy, jeśli suszarka nie wiruje. Zadzwoń po profesjonalistę, jeśli jesteś zdezorientowany w dowolnym momencie. Nie próbuj żadnej techniki na własną rękę, ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest priorytetem.