Dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń? Niezbędne fakty do poznania!

Dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń? Dzieje się tak z powodu potencjalnych źródeł, takich jak pralka, która pobiera cały brud, tłuszcz i brud z prania. Niestety, większość z nich spływa, a z biegiem czasu gromadzą się resztki detergentów i mydła. zaproś pleśń, pleśń i bakterie.

Urządzenie i pranie są ciepłe, co czyni je miejscem rozwoju bakterii. Zapach sygnalizuje obecność pleśni.

Dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń? Niezbędne fakty do poznania!

Przejdźmy więc dalej, dlaczego pralka pachnie pleśnią i jakich produktów użyć, aby ją wyczyścić i odświeżyć. Bardziej prawdopodobne jest, że nauczysz się, jak uniknąć ponownego wystąpienia tego zjawiska.

Inne odpowiedzi Dlaczego pralka pachnie jak pleśń

Dlaczego więc moja pralka pachnie jak pleśń? To, dlaczego pralka pachnie jak pleśń, wynika również z nadmiaru mydła. Pralka ładowana od przodu zużywa trzecią część wody niż pralka ładowana od góry. Użycie nakrętki detergentu powoduje, że woda nie wchłania mydlin w odpowiedniej ilości. Wtedy resztki mydła przyklejają się do gumowej obręczy drzwi, tworząc w ten sposób pleśń. Jeszcze jednym winowajcą jest płynny płyn do zmiękczania tkanin o woskowej podstawie, który podąża za zewnętrzną wanną. Ta zewnętrzna wanna jest środowiskiem lęgowym dla pleśni. Dodaj tylko niewielką ilość zmiękczacza, jeśli będziesz go używać. Pomocne może być przeczytanie, czym tak naprawdę jest pleśń, różnica między pleśnią a pleśnią.

Kilka linii obrony

Pierwszą linią obrony jest użycie detergentu HE, który może być skuteczny w małych dawkach. Po pierwsze, służy do myjki ładowacza czołowego. Sprawdź również maszynę, jeśli odpowiednio ją wypoziomujesz. Deski podłogowe pod maszyną mogły się owinąć; dlatego nie spływa prawidłowo.

Zadzwoń do specjalisty ds. naprawy, aby umieścić podkładkę przeciwwstrząsową pod spodem, aby uniknąć jej przesuwania się.

Usuń również zapach pleśni podczas obsługi pustej maszyny w jej najgorętszym ustawieniu. Użyj wybielacza lub środka czyszczącego, który dezodoryzuje jego wnętrze. Po włożeniu każdej rzeczy do prania, aby wysuszyć wnętrze, drzwiczki pralki pozostaw uchylone.

Sposoby do rozważenia podczas czyszczenia pralki ładowanej od przodu

Dobrze, że można go łatwo wyczyścić białym octem, a także olejkiem eterycznym.

#1. Wyczyść tego bota drzwi

Ten zapach pleśni w pralce ładowanej od przodu może być spowodowany przez robota drzwiowego zamiast pralki. Ten robot drzwiowy to ogromna gumowa uszczelka, która zaplątuje się wokół frontu wanny. Pozostałości i brud okładają się wewnątrz i na zewnątrz buta. W ten sposób bakterie rozwijają się, tworząc zapach pleśni. Wykonaj poniższe czynności podczas czyszczenia bota drzwi.

 • Wymieszaj wodę z białym octem i umieść je w butelce z rozpylaczem
 • Spryskaj nim but i upewnij się, że roztwór octu dotrze do szczelin uszczelnienia
 • Pozwól mu siedzieć przez piętnaście minut
 • Użyj czystej chusteczki i szmatki zwilżonej w occie, aby obejść pieczęć. Dodaj krople olejku z drzewa herbacianego na szmatkę, co robi wrażenie ze względu na swoje właściwości antybakteryjne. Nie dodawaj go jednak do butelki z rozpylaczem.
 • Powtórz proces czyszczenia, biorąc pod uwagę gumową uszczelkę. Być może zainteresuje Cię również sposób czyszczenia formy z uszczelki spryskiwacza przedniego ładowania.

#2. Wyczyść balię i dozownik

Po zakończeniu czyszczenia gumowej uszczelki wykonaj poniższe proste czynności

 • Użyj dokładnego roztworu octu podczas czyszczenia dozownika
 • Użyj pustej pralki i ustaw cykl pralki na najgorętsze ustawienie
 • Dodaj do bali jedną filiżankę wybielacza, octu, środka do prania i sody oczyszczonej. Po prostu wybierz jeden
 • Ustaw pralkę w pełnym cyklu
 • Zrób to jeszcze raz

Sposoby do rozważenia podczas czyszczenia pralki ładowanej od góry

Zapach w urządzeniu ładowanym od góry pochodzi z wewnętrznej części wanny. A więc oto, co powinieneś zrobić.

 • Opróżnij balię.
 • Ustaw temperaturę wody na najgorętsze ustawienie
 • Wlej dwie filiżanki białego octu do gorącej wody
 • Dodaj trzy do dziesięciu kropli olejku z drzewa herbacianego do wody, aby ją odświeżyć
 • Obsługuj pustą podkładkę w pełnym cyklu
 • Użyj szmatki zwilżonej octem. Lub, jeśli chcesz, użyj gąbki, aby usunąć pozostałości.
 • Wykonuj ten proces ponownie co miesiąc.

Inne sposoby do rozważenia podczas czyszczenia pralki, która pachnie jak pleśń

#1. Uruchom pralkę tylko w cyklu wirowania

Upewnij się, że w wannie nie ma prania. Usuń resztę wody, uruchamiając pralkę tylko w cyklu wirowania.

#2. Dodaj wybielacz chlorowy

Dodaj wybielacz chlorowy do przegródki na detergent. Napełnij go, aż osiągnie całą linię. Jednak nigdy nie używaj przegródki na wybielacz.

#3. Wybierz cykl samooczyszczania

Natychmiast rozpocznij proces samooczyszczania. Ale nigdy nie zostawiaj wybielacza chlorowego w pralce. Zamknąć drzwi lub pokrywę pralki. Następnie kliknij przycisk zasilania. Wybierz Self Clean, Pure Cycle lub Self Clean+. Aby rozpocząć, naciśnij przycisk Start/Pauza. Czas samooczyszczania różni się w zależności od modelu. Jest to około jedna godzina w przypadku pralki ładowanej od góry i cztery godziny w przypadku pralki ładowanej od przodu. Możesz również zainteresować się, jak wymienić gumową uszczelkę na przedniej podkładce ładującej.

#4. Wyjmij wannę i uruchom ją w cyklu płukania wirowania

Uruchom cykl płukania i wirowania, aby pozbyć się pozostałości. Kontynuuj uruchamianie różnych procesów, aż nie będzie więcej pozostałości.

#5. Doprowadź pralkę do wyschnięcia

Pozostaw otwarte drzwi lub pokrywę i pozwól pralce wyschnąć. Pozostaw szufladę na detergent pustą podczas jej wysychania.

#6. Zdezynfekuj filtr pompy

Regularnie czyść filtr pompy, co jest powszechną cechą pralek ładowanych od przodu. Filtr pompy może powodować nieprzyjemny zapach. Pomocne może być odczytanie h0w do czyszczenia filtra pompy w spryskiwaczu ładowanym od przodu.

#7. Szukaj usługi

Poszukaj pomocy lub serwisu technika naprawczego, jeśli pleśń lub zapach nie ustąpi po kilku próbach.

To okładka!

Teraz wiesz, dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń. Postępuj zgodnie z kilkoma liniami obrony i sposobami rozważenia pomocy w walce z tym problemem. Sensowne jest tutaj użycie octu, olejku z drzewa herbacianego, gorącej wody i sody oczyszczonej. Po prostu bądź konsekwentny podczas czyszczenia, aby znów stał się funkcjonalny!