Dlaczego moja pralka Maytag przecieka? 7 zaskakujących przyczyn i ich rozwiązań!

Dlaczego moja podkładka Maytag przecieka? Istnieje siedem przyczyn, które będziemy omawiać podczas zagłębiania się w ten artykuł. Nie tylko to, zrozumiemy, jak możemy rozwiązać ten problem w mgnieniu oka.

Idziesz prać ubrania, włączasz pralkę tylko po to, by dowiedzieć się, że twoja pralka Maytag przecieka. Pierwsze pytanie, które ci się nasuwa, to „DLACZEGO”. Pytasz, dlaczego twoja pralka Maytag przecieka? Ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania, podając wszystkie przyczyny nieszczelności spryskiwaczy i możliwe rozwiązania.

Dlaczego moja pralka Maytag przecieka? 7 zaskakujących przyczyn i ich rozwiązań!

Pralka jest szeroko stosowanym urządzeniem. Każdy w domu może napotkać kłopoty w pracy. Wyciek z pralki nie jest czymś poważnym. Nie możesz naprawić wadliwej części; możesz go tylko wymienić.

Po wymianie kłopotliwej części, pralka zacznie działać idealnie bez żadnych wycieków z jakiejkolwiek strony. Odpowiedni obszar wycieku pomaga określić możliwą przyczynę wycieku. Wyciek może być zewnętrzny lub wewnętrzny, w zależności od pękniętej części. Jeżeli przyczyną wycieku są zużyte węże lub przeciążenie, to wyciek będzie płytki. Ten nieregularny wyciek wpłynie również na jakość Twojej podłogi. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego Twoja pralka Maytag przecieka: przyczyny i rozwiązania

Dlaczego moja podkładka Maytag przecieka? Istnieje wiele przyczyn przeciekania pralki Maytag. Te problemy z ich rozwiązaniami omówiono poniżej:

Przyczyna nr 1. Zła uszczelka wanny

Aby sprawdzić, czy pralka ma kiepską uszczelkę wanny, najpierw oddziel panel sterowania od pralki. Teraz możesz łatwo zobaczyć uszczelkę wanny swojej pralki. Następnie uruchom wodę i znajdź przeciekający obszar, obserwując, gdzie woda przepływa przez wannę. Jeśli uszczelka wanny przecieka, pralka potrzebuje nowej. Ta uszkodzona uszczelka może spowodować przelewanie się wody w wannie. Wymień starą uszczelkę wanny tak szybko, jak to możliwe.

Przyczyna nr 2. Powierzchnia niewyważenia

Jeśli umieścisz pralkę na niestabilnej powierzchni i uruchomisz ją, możesz zaobserwować wyciek wody z pralki. Gdy podłoga nie jest wypoziomowana, maszyna napotka niestabilne ruchy. Te gwałtowne ruchy wyrzucają wodę z pralki. Aby rozwiązać ten problem, kup małą, zaprojektowaną niwelator, postaw na niej pralkę i ciesz się dobrym praniem.

Przyczyna nr 3. Przeładowanie pralki

Jedną z głównych przyczyn nieszczelności pralki Maytag jest jej przeciążenie. Gdy w pralce wrzucisz więcej niż zwykle ubrań, pralka zostanie przeciążona. W rezultacie woda znajdująca się w wannie zaczyna się odbijać, a jej część spadnie na podłogę. W innym przypadku to przeciążenie nie pozwoli na zamknięcie pokrywy pralki. Aby uniknąć takich sytuacji, staraj się rozłożyć ubrania zwykle i równomiernie wokół mieszadła. Następnie upierz resztę ubrań w następnej rundzie.

Przyczyna nr 4. Uszkodzona pompa spustowa

Pompa spustowa służy do wspomagania odpływu wody przez wąż spustowy. Jeśli pompa spustowa lub jej łożyska ulegną uszkodzeniu, spowodują nieregularny wyciek wody. Aby zatrzymać wyciek z pralki, wymień pompę spustową. Pompa spustowa to część, której nie można naprawić; zastąpienie go jest najlepszym krokiem. Przeczytaj również o tym, jak czyścić węże spustowe pralki.

Przyczyna nr 5. Uszkodzone węże spryskiwacza

Jeśli widzisz wilgoć lub bąbelki na wężu spryskiwacza, może to być spowodowane pęknięciem węża. Pęknięte węże powodują wyciekanie myjki z myjki. Odpowiedniej jakości wąż wystarcza tylko na pięć lat. Możesz nie zauważyć zniekształcenia, dopóki wąż nie zostanie uszkodzony do punktu, w którym nie można go naprawić, ale wymienić. Węże gumowe są bardziej podatne na uszkodzenia niż węże stalowe. Dlatego należy jak najszybciej przejść na węże stalowe.

Przyczyna nr 6. Nieprawidłowe działanie przełącznika poziomu wody

Przełącznik poziomu wody znajduje się na pralce Maytag. Instruuje maszynę o ilości wody potrzebnej do prania ubrań i zatrzymuje się po osiągnięciu wymaganego poziomu. Gdy włączysz pralkę, woda zacznie napływać automatycznie; instrukcje dotyczące przełącznika poziomu wody, aby napełnić wannę wodą. Ale w przypadku nieprawidłowego działania tego czujnika woda wypływa. W efekcie woda kapie na podłogę i uszkadza podłogę. Możesz również chcieć dowiedzieć się, jak wypoziomować podkładkę.

Sprawa nr 7. Problem z drzwiami pralki Maytag

Zamykasz drzwi pralki po włożeniu wszystkiego do środka, myślisz, że drzwi są idealnie zamknięte, ale zapadka drzwi nie trzyma mocno drzwi. Po włączeniu pralki drzwi się otworzą, wypychając wszystko z pralki na podłogę. Spowoduje to duży bałagan. Nie martw się; możesz szybko i łatwo rozwiązać ten problem, dokręcając poluzowane śruby i zawiasy w drzwiach.

To okładka!

Jeśli używasz myjki Maytag, możesz napotkać którykolwiek z wyżej omówionych problemów w dowolnym nieprzewidywalnym czasie. Wtedy zamiast martwić się, dlaczego moja podkładka Maytag przecieka, powinieneś skupić się na przyczynach i rozwiązaniach wycieków. Czasami te drobne problemy wymagają naprawy i można to łatwo zrobić w domu. Nie chodź na profesjonalną obsługę. Zamiast tego przeczytaj ten artykuł. Pomoże Ci zidentyfikować i rozwiązać problem, a Ty możesz prać ubrania w pralce bez wycieków. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie: dlaczego moja podkładka Maytag przecieka? Przeczytaj powiązane artykuły; wiem, jak zresetować moją podkładkę Maytag i sposoby usunięcia zatkanej rury odpływowej.