Dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie wytwarza ciśnienia? 7 zaskakujących powodów!

Dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie wytwarza ciśnienia? Dzieje się tak z powodu problemów, takich jak brud w pompie, powietrze w systemie, zużyta pompa, gorąca woda w pompie z zimną wodą, problemy z silnikiem, zatarta pompa ciśnieniowa, problemy z regulatorem ciśnienia i problemy z zaworem odciążającym; są to problemy, które możesz napotkać podczas korzystania z myjki ciśnieniowej.

W rzeczywistości pompa myjki ciśnieniowej może nie wytwarzać ciśnienia, a jedynie nieregularne ciśnienie. Ponadto może stracić ciśnienie lub wytworzyć niewielką ilość wody, ponieważ wszystko wydaje się możliwe. Spróbuj więc sprawdzić jego części, a jeśli nadal występują problemy, przeczytaj instrukcję, która będzie służyć jako przewodnik.

Dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie wytwarza ciśnienia? 7 zaskakujących powodów!

Dlaczego Twoja myjka ciśnieniowa nie wytwarza ciśnienia?

Wiem, że chcesz poznać odpowiedź na swoje pytanie: dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie zwiększa ciśnienia? Poniżej znajduje się odpowiedź i właściwe rozwiązanie dotyczące tego, dlaczego myjka ciśnieniowa nie wytwarza wystarczającego ciśnienia.

#1. Powietrze w jego systemie

Niskie ciśnienie, wibracje i dreszcze to przyczyny obecności powietrza w jego systemie. Problem jest związany z poborem wody i pompą myjki ciśnieniowej. Występuje podciśnienie po stronie ssącej, co staje się problemem w przypadku zasysania wody przez myjkę ciśnieniową. Sprawdź wąż i złączki pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Jeszcze lepiej, wymień je, gdy zobaczysz problemy lub wycieki.

#2. Zużyta pompa

Nigdy nie stanowi to problemu, jeśli nie używasz tak często myjki ciśnieniowej. Jednak przedwczesne zużycie występuje z powodu niewłaściwego oleju lub smaru, braku wymiany oleju, pracy myjki bez wody i doprowadzania wody do obudowy pompy. W przypadku zużytej pompy, rozwiązaniem jest wymiana pompy przez wykwalifikowanego technika.

#3. Problemy z silnikiem

Problem jest z silnikiem myjki ciśnieniowej, jeśli silnik nie przyspiesza. Lub używasz myjki ciśnieniowej bez podłączonego do niej węża wysokociśnieniowego. To regulator reaguje na przyłożone obciążenia. Gdy wyciągniesz to ze wzrostem ciśnienia wody, problem dotyczy teraz jej regulatora. Problemem jest silnik, który pracuje bez zwiększania przepływu wody lub ciśnienia wody na pompie. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja myjka ciśnieniowa się nie uruchamia.

#4. Ciepła woda w pompie typu zimnej wody

Niektóre myjki ciśnieniowe używają wyłącznie zimnej wody. W przypadku użycia do innych celów może ulec uszkodzeniu lub w ogóle nie działać. Jeśli nadal będziesz nalegać na używanie go na gorącej wodzie, nie wytworzy żadnego ciśnienia lub po prostu obniży ciśnienie. Nie pojawią się z niego sporadyczne wibracje ani przepływ wody.

#5. Problemy z regulatorem ciśnienia

Regulator działa dobrze, aby przekierować przepływ wody i utrzymać ciśnienie. Jednak nie będzie spływać z powrotem do pompy. Gdy zainstalujesz regulator, a myjka ciśnieniowa straci ciśnienie wody, wyreguluj jego regulator. W ten sposób przepływ wody jest przez nią dozwolony. Wymień go, jeśli to możliwe, w przeciwnym razie może utracić zdolność utrzymywania wody pod takim ciśnieniem.

#6. Problemy z zaworem odciążającym

Podstawową funkcją zaworu odciążającego jest przepychanie przepływu wody przez pompę, jeśli woda nie wypływa z jej dyszy. Dlatego zawór odciążający jest pomocny w zwiększaniu lub zmniejszaniu ciśnienia wody z jego dyszy. W przypadku utraty ciśnienia sprawdź, czy dysze na drążku spustowym są zużyte. Wymień je przed wyregulowaniem zaworu odciążającego. Jeśli pewne regulacje nie rozwiążą problemu, zawór odciążający wymaga wymiany lub naprawy.

#7. Zatarta pompa ciśnieniowa

Zatarta pompa ciśnieniowa jest jedną z przyczyn uszkodzenia wnętrza. Ten problem pojawia się po uruchomieniu pompy bez oleju. Nie wymieniłeś oleju zgodnie z wymaganiami. Lepiej wymienić olej, jeśli możesz rozwiązać problem. Jeśli chcesz, poproś o pomoc technika. Przeczytaj także jaki olej do pompy myjki ciśnieniowej.

Oznaki uszkodzenia pompy myjki ciśnieniowej

Kilka znaków może sygnalizować, czy jest to uszkodzona pompa myjki ciśnieniowej. Typowe objawy to pulsujący typ ciśnienia wyjściowego, przeciek i & niskie ciśnienie na jego wyjściu. Wyciek jest główną przyczyną uszkodzonych lub zużytych uszczelek pompy. Pulsujące ciśnienie oznacza brak odpowiedniej ilości wody w pompie.

Szanse na naprawę pompy myjki ciśnieniowej

Pompka jest niezastąpiona, nawet jeśli chcesz używać jakiejkolwiek pompy. To po prostu nie pasuje. Jeszcze lepiej, ustal, czy myjka ciśnieniowa ma pompę potrójną, czy pompę osiową. Osiowa pompa krzywkowa jest po prostu mniej kosztowna. Daje to również PSI, które obsługuje większość prac właścicieli domów. Problem w tym, że nie trwają tak długo. Przeczytaj o tym, jak uruchomić myjkę ciśnieniową.

Oczekiwana żywotność pompy myjki ciśnieniowej

Przewidywana żywotność pompy myjki ciśnieniowej wynosi około sześćdziesięciu do stu godzin. Ale myjka ciśnieniowa wyższej jakości może wytrzymać nawet pięćset godzin na oczekiwaną żywotność pompy. Ale przeciętne gospodarstwo domowe korzysta z myjki ciśnieniowej przez pięćdziesiąt godzin w roku.

To okładka!

Istnieje wiele powodów, dla których moja myjka ciśnieniowa nie wytwarza ciśnienia. Jak już wspomnieliśmy, często się z nimi spotykasz, jak brud w pompie. Może to być spowodowane tym, że silnik nie jest w stanie przyspieszyć. Ale jeśli już je rozwiążesz, musisz nadal szukać głównego problemu. Lepiej zarządzać tym zgodnie z powyższymi sugerowanymi wskazówkami!