Dlaczego moja myjka ciśnieniowa narasta? 3 zaskakujące powody i Ich rozwiązania!

Chcesz wiedzieć, dlaczego moja myjka ciśnieniowa rośnie? Gdy ciśnienie jest akceptowalne i nagle słabnie, powoduje zalanie. Występuje, gdy dopływ wody nie jest już w stanie utrzymać natężenia przepływu pompy. Przepływ wody przez myjkę ciśnieniową może być ograniczony. Sprawdź, czy nie ma zagięć, przecieków i blokad w wężach.

Upewnij się, że wszystkie węże i złączki są prawidłowo zamocowane. Upewnij się, że kran/króciec jest całkowicie otwarty. Ustaw wysokie ciśnienie na spryskiwaczu. Oczyść dyszę z wszelkich zanieczyszczeń. Nawet niewielka ilość brudu na końcówce dyszy może powodować pulsowanie myjki ciśnieniowej. Użyj środka do czyszczenia dysz dołączonego do myjki ciśnieniowej, aby wyczyścić końcówkę. Jeśli nie, wyczyść końcówkę dyszy z wszelkich zanieczyszczeń, które zostały w niej uwięzione, za pomocą szpilki lub spinacza do papieru. Sprawdźmy to.

Dlaczego moja myjka ciśnieniowa narasta? 3 zaskakujące powody i Ich rozwiązania!

Dlaczego Twoja myjka ciśnieniowa gwałtownie rośnie?

Ponieważ problem ze wzrostem ciśnienia w myjce ciśnieniowej wymaga natychmiastowej uwagi, ludzie będą chcieli poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, dlaczego moja myjka ciśnieniowa gwałtownie rośnie? Będą musieli uzbroić się w cierpliwość podczas badania różnych sposobów, w jakie ten problem może się objawiać. Istnieje wiele przyczyn skoków ciśnienia w myjkach ciśnieniowych; dlatego oto kilka sposobów na samodzielne sprawdzenie przez poszczególne osoby. Sprawdźmy główne przyczyny gwałtownego wzrostu myjki ciśnieniowej.

#1. Uszkodzona dysza natryskowa

Jedną z najczęstszych przyczyn utraty ciśnienia jest używanie starej, zużytej dyszy. Może to również być jednym z najprostszych rozwiązań najprostszych opcji. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to wymienić dyszę i dwukrotnie sprawdzić, czy używasz właściwej. Nie oceniaj dyszy po kolorze; zamiast tego spójrz na rozmiar otworu. Dyszę natryskową należy dokładnie sprawdzić. Może być po prostu zatkany, powodując problem. Będą musieli zdobyć zestaw do czyszczenia dysz i postępować zgodnie z dołączonymi do niego instrukcjami. Będą chcieli się upewnić, że jest dobrze wyczyszczony przed ponownym złożeniem.

#2. Zły zawór odciążający

W przypadku nieprawidłowego działania zaworu odciążającego myjki ciśnieniowej można wykryć określone wskaźniki. Mniejsze ciśnienie wyjściowe i zmniejszony przepływ wody to dwie z najbardziej widocznych trudności z zaworem odciążającym. W przypadku awarii zaworu pompa myjki ciśnieniowej nagrzewa się, co wymaga dodatkowej mocy silnika. Problem może być spowodowany przez urządzenie rozładowujące. Musi zostać naprawiony lub wymieniony. Gdy dysza spryskująca jest zablokowana, odciążający jest odpowiedzialny za uwolnienie ciśnienia wody. Znajduje się ono nieco powyżej wlotu wody i można je ograniczyć na kilka sposobów. Ponadto może występować problem pulsowania w wężu. Powietrze w wężu można usunąć, aby sprawdzić, czy będzie on ponownie działał prawidłowo.

#3. Problem z zaopatrzeniem w wodę

Może jest problem z zaopatrzeniem w wodę, jeśli jest za mało. Jeśli to nie problem, należy sprawdzić uszczelnienia pompy. Aby rozwiązać problem, konieczna może być ich wymiana lub naprawa.

Rozwiązywanie problemów związanych z przepięciami w myjce ciśnieniowej

Za każdym razem, gdy naciśniesz spust myjki ciśnieniowej, jeśli ciśnienie wody jest wysokie przez kilka sekund przed zanikaniem, masz rosnący problem. Kilka rzeczy może powodować ten problem. W większości przypadków oznacza to, że dopływ wody nie jest w stanie zapewnić wymaganego natężenia przepływu pompy. Spróbuj samodzielnie zdiagnozować problem przed zatrudnieniem specjalisty ds. konserwacji. Możesz w ten sposób zaoszczędzić pieniądze i czas. Rozwiążmy problemy!

#1. Wymień dyszę

Wymień dyszę i użyj zestawu do czyszczenia dysz, aby ją wyczyścić. Dysza rozpylająca może być częściowo zatkana. Będziesz musiał go wymienić, jeśli nie możesz go wystarczająco dobrze wyczyścić lub jest zużyty. Sprawdź tę tabelę dysz ciśnieniowych.

#2. Napraw urządzenie rozładowujące

Sprawdź urządzenie rozładowujące i napraw lub wymień w razie potrzeby. Gdy przepływ natrysku jest utrudniony, urządzenie odciążające uwalnia ciśnienie wody w pompie. Zwykle znajduje się nad krawędzią wody. Może być uszkodzony lub w jakiś sposób ograniczony. Pulsowanie może być również spowodowane powietrzem w wężu. Naciskając spust i pozwalając wodzie płynąć, możesz usunąć powietrze z węża.

#3. Oczyść dopływ wody

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość wody. Może występować kawitacja lub brak wody. Jeśli to nie jest problem, być może zużyłeś uszczelnienie pompy. Sprawdź je iw razie potrzeby wymień.

#4. Napraw zawory

Zawory należy sprawdzać i czyścić lub wymieniać w razie potrzeby. Twoje zawory wlotowe lub wylotowe mogą być zatkane. Woda może dostać się do kolektora przez zawór wlotowy. Tłok popycha wodę w dół, gdy zawór wlotowy się zamyka, zmuszając zawór spustowy do otwarcia i uwolnienia wody. Znajduje się po stronie tłocznej pompy. Jeśli te zawory są w dobrym stanie, może być konieczna wymiana sprężyny zaworowej. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu z przyjemnością dowiadujemy się, że wszyscy zrozumiecie, dlaczego moja myjka ciśnieniowa gwałtownie rośnie. Mamy nadzieję, że przetrawisz ten artykuł za jednym razem. Dlatego zawsze, gdy pojawi się narastający problem z myjką ciśnieniową, spróbuj rozwiązać go samodzielnie. Dziękujemy przyjaciele za kontakt z nami! Możesz przeczytać o tym, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu i dlaczego myjka ciśnieniowa się nie uruchamia.