Dlaczego moja lodówka nie chłodzi? 5 najważniejszych powodów!

Dlaczego moja lodówka nie chłodzi? Chociaż istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, dlaczego lodówka nie chłodzi, rozwiązywanie problemów w celu znalezienia przyczyny jest świetnym sposobem na rozwiązanie tego problemu.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że Twoje jedzenie pozostaje ciepłe, gdy przechowujesz je w lodówce? A może zdarzyło Ci się przechowywać mleko i zaskoczył Cię brzydki zapach, gdy następnego dnia otworzysz lodówkę?

Cóż, moja droga, w takich przypadkach winna jest nieschładzająca się lodówka. Teraz nie panikuj, jeśli tak jest w Twoim przypadku, ponieważ pomożemy Ci w tym. Następnym krokiem jest prawdopodobnie skontaktowanie się z profesjonalistą, który naprawi to od razu.

Chociaż możesz zaoszczędzić na kosztach robienia tego, wiedząc, jak samodzielnie znaleźć przyczynę, możesz również rozwiązać ten nieciekawy problem sam. W tym artykule dowiesz się, dlaczego Twoja lodówka nie chłodzi i jak rozwiązać problem.

Główne powody, dla których lodówka nie chłodzi

Dlaczego moja lodówka nie chłodzi? Zanim wykonamy ruch, musimy zidentyfikować problem z Twoją lodówką. Znajomość źródła problemu sprawi, że łatwiej będzie nam wiedzieć, co robić i jakie konkretnie działania podjąć. Istnieje wiele powodów, dla których lodówka nie chłodzi już żywności, a oto prawdopodobne powody.

Powód nr 1. Brak podłączenia lub problemy z zasilaniem

Wszelkie urządzenia elektryczne muszą być podłączone, aby mogły działać. Dlatego upewnij się, że lodówka jest podłączona do prądu. Po otwarciu drzwi lodówki powinna się zapalić lampka. Upewnij się, że wtyczka nie jest uszkodzona lub czy energia elektryczna jest w stanie obsłużyć zapotrzebowanie na energię lodówki.

Uszkodzenie przekaźnika rozruchowego może być również przyczyną nieprawidłowego działania sprężarki. Czynnik chłodniczy w sprężarce odpowiedzialny za chłodzenie może nie działać dobrze.

Aby sprawdzić, czy jest uszkodzony, wyjmij przekaźnik i potrząśnij nim, aby sprawdzić, czy którekolwiek połączenie jest nadal nienaruszone lub usmażone. Jeśli usłyszysz grzechotanie podczas potrząsania, to znak, że powinieneś kupić nowy i wymienić go.

Powód 2. Termostaty i uszczelki

Sprawdź, czy termostat lodówki nie jest uszkodzony lub tarcza została omyłkowo ustawiona na minimum. Możesz otrzymać zamiennik, jeśli termostat jest uszkodzony, w sklepie ze sprzętem lub w Internecie.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, są uszczelki.

W miarę starzenia się lodówki uszczelka wokół drzwi pęka. Rozdarcie może spowodować luźne zamknięcie, które może wpływać na chłodzenie wewnątrz lodówki. Chłodne powietrze wydostanie się z lodówki. Upewnij się, że uszczelki są szczelnie zamknięte i sprawdź, czy nie ma pęknięć lub luźnych uszczelek. Możesz również znaleźć kogoś, kto je zmieni lub zastąpi.

Powód #3. Zablokowane otwory wentylacyjne

Innym powodem, dla którego Twoja lodówka nie chłodzi prawidłowo, jest zatkanie otworów wentylacyjnych lodówki. Na przykład otwory wentylacyjne znajdujące się z tyłu komory zamrażarki mogą być zablokowane przez mrożonki lub pudełka z lodami.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest przeciążenie lodówki. Czy pamiętasz, kiedy ostatnio sprzątałeś resztki lodówki? Może nadszedł czas, aby wszystko sprawdzić i wyrzucić trochę resztek, aby dać lodówce trochę miejsca.

Resztki i przeładowanie lodówki może utrudniać ich krążenie, uniemożliwiając jej schłodzenie. Te otwory wentylacyjne to drogi oddechowe umożliwiające cyrkulację chłodnego powietrza w lodówce. Upewnij się, że te otwory wentylacyjne są czyste, aby cyrkulacja powietrza była bardzo prosta.

Powód #4. Zatkane cewki

Cewki znajdujące się z tyłu lodówki mogą być zatkane, powodując nieprawidłowe działanie elementów chłodzących lodówki. Zatkana wężownica może powodować słabe chłodzenie, co może skutkować psuciem się żywności. Wyczyść te cewki, aby lodówka działała lepiej.

W cewkach gromadzi się kurz, co uniemożliwia im cyrkulację powietrza wewnątrz. Chociaż odkurzanie cewek załatwi sprawę. Wystarczy poszukać cewek z tyłu lodówki. Za pomocą pędzla lub odkurzacza pozbądź się przyklejonego kurzu. Wykonanie tego czyszczenia kilka razy w roku wydłuży czas użytkowania lodówki.

Powód #5. Wentylator skraplacza

Jednym z najczęstszych powodów, dla których lodówka nie chłodzi, są wentylatory skraplacza. Może coś utkwiło w wentylatorze skraplacza, dlatego nie obraca się on swobodnie. Chociaż niektóre modele lodówek bez wężownic nie mają wentylatorów z tyłu. Aby sprawdzić, czy wentylator skraplacza działa prawidłowo, odłącz lodówkę i wyciągnij ją.

Wyczyść łopatki wentylatora skraplacza i sprawdź, czy wentylatory mogą się obracać, obracając je ręką. Podłącz z powrotem wentylator, aby sprawdzić, czy współpracuje ze sprężarką. Jeśli wentylator nie działa, jego wymiana może rozwiązać problem.

Jeśli zauważysz, że Twoja lodówka wydaje dźwięk po włączeniu, ale zabawa nie działa, wymiana wentylatora skraplacza może rozwiązać problem z hałasem. Będziesz musiał najpierw zdjąć wspornik i odkręcić wentylator od wspornika.

Wniosek

Podsumowując, dlaczego moja lodówka nie chłodzi, będziesz musiał sprawdzić każdy zakamarek lodówki. Możesz zacząć od zasilania, obok komponentów, następnie otworów wentylacyjnych, cewek i na koniec wentylator skraplacza. Możesz być zaskoczony, że samodzielnie naprawisz lodówkę. Nie tylko zaoszczędziłeś honoraria zawodowe, ale także zdobyłeś wiedzę.