Co to jest krwiodawstwo Power Red Blood? 4 zaskakujące powody, by oddawać krew!

Czy wiesz, co to jest potężne oddawanie czerwonej krwi? Oddawanie czerwonej krwi z mocą to rodzaj oddawania krwi, który pozwala oddać dwie jednostki czerwonych krwinek. Ten rodzaj oddawania krwi wykorzystuje maszynę, która oddziela czerwone krwinki od innych składników krwi.

Możemy przypuszczać, że ludzie lub biorcy naszej krwi mogą mieć niedobór krwinek czerwonych, ponieważ ten rodzaj dawstwa wymaga krwinek czerwonych, często znanych jako erytrocyty lub erytrocyty. Inne składniki krwi, takie jak płytki krwi i białe krwinki, wracają do organizmu, gdy tylko czerwone krwinki zostają oddane.

Niektórzy zaangażowani darczyńcy nie są dostępni przez cały czas; Power red blood pozwala oddać dwie jednostki krwinki czerwonej. Tak więc podczas jednej wizyty dawca może pomóc dwóm osobom.

Nie martw się. Nie będziesz cierpieć z powodu utraty płynów, ponieważ kiedy zwrócą osocze i płytki krwi do twojego organizmu, podadzą roztwór soli fizjologicznej.

Kto się kwalifikuje i nie może oddawać krwi?

Każdy może pomóc, oddając krew, ale banki krwi i szpitale sprawdzają przeszłość i mają określone wymagania dla każdego, kto chce oddać krew. Na przykład, aby być odpowiednim dawcą, twoja grupa krwi powinna być typu 0 lub A i B ujemna. Te grupy krwi cieszyły się największym popytem w każdej placówce medycznej.

Dawca powinien być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz być gotowym do oddania. Istnieje również ograniczenie wzrostu i wagi; dawcy muszą mieć co najmniej 5 stóp wzrostu i ważyć 130 funtów. Możesz przekazać darowiznę co 112 dni; to byłoby trzy razy w roku z co najmniej sześcioma odbiorcami. Tymczasem te placówki medyczne i służby zdrowia również rygorystycznie sprawdzają dawców. W rezultacie większość ludzi nie może przekazać darowizny, ponieważ nie są uważani za kwalifikujących się, są fizycznie chorzy lub prowadzą niezdrowy tryb życia.

Ludziom, którzy wykorzystują swoje ciała, nie wolno oddawać dawstwa. Osoby z tatuażami również nie mogą oddawać darowizn; jednak ich najnowszy tatuaż musi być starszy niż trzy miesiące, aby kwalifikować się jako dawca. Osoby, które spożywają alkohol lub palą przed oddaniem krwi, również nie kwalifikują się. Przypuszczam, że jesteś również ciekawy, czym jest domniemana zgoda na dawstwo narządów.

Jak ważne jest oddawanie krwi?

Każdy szpital jest mocno uzależniony od krwi. Po prostu oddając krew, dawca krwi może uratować życie. Krew nadal może być cenna i ratować czyjeś życie, nawet po podzieleniu jej na składniki, takie jak krwinki czerwone, krwinki białe, płytki krwi i osocze.

Czerwone krwinki energetyczne to rodzaj darowizny, która może pomóc ludziom, którzy nie mają krwinek czerwonych w ich ciele lub ich organizm nie jest w stanie wyprodukować ich wystarczającej ilości. Brak czerwonych krwinek w naszych ciałach może narazić nas na poważne niebezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego oddawanie krwi jest ważne.

Jakie są korzyści zdrowotne oddawania krwi?

Może wszyscy myślicie, że oddanie krwi może tylko poprawić zdrowie biorcy. Ale ku naszemu zaskoczeniu oddawanie krwi może również poprawić stan zdrowia dawcy.

#1. Zmniejsza ilość niebezpiecznego żelaza w Twoim organizmie

Hemochromatoza lub przeładowanie żelazem to choroba dziedziczna, w której nasze ciała zatrzymują zbyt dużo żelaza. Nieleczona spowoduje znaczne uszkodzenie naszego ciała. Może zaszkodzić naszemu sercu, wątrobie i trzustce. To choroba, której nie da się uniknąć.

#2. Twoje zdrowie układu krążenia jest utrzymane

Regularne oddawanie krwi może obniżyć poziom żelaza w organizmie. Zdrowy poziom żelaza w twoim ciele może obniżyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Ponieważ nasz organizm może zatrzymać tylko pewną ilość żelaza, jego nadmiar jest często gromadzony w sercu i wątrobie.

#3. Analizuj swoją krew za darmo

Zanim zostaniesz dawcą, najprawdopodobniej poddasz się kilku badaniom. Technicy medyczni mogą bezpłatnie zbadać Twoją krew, informując Cię, czy masz anemię, HIV, kiłę lub inne zaburzenia, które możesz wykryć podczas badania krwi. Wiele osób korzysta z tego rodzaju świadczeń, ilekroć w ich sąsiedztwie planowane jest oddawanie krwi. Jednak wyniki i wszelkie ustalenia dotyczące tego, co widzą podczas badania krwi, są bardzo poufne i mogą się nimi podzielić tylko z właścicielem krwi.

#4. Czyni z ciebie bohatera

Niektórzy bohaterowie oddają krew zamiast nosić pelerynę. Wszyscy mamy różne powody oddawania krwi, czy to w celu bezpłatnego badania krwi, czy też dlatego, że wiemy, że redukcja krwi w naszych ciałach obniża również poziom żelaza, co jest dla nas dobre.

Każde oddanie krwi jest niezbędne, niezależnie od tego, czy oddajesz tylko płytki krwi, czy białe krwinki. Większość chorób związanych z krwią to anemia; będąc w pełni poinformowanym, czym jest potężne oddawanie czerwonej krwi, musisz również zrozumieć, dlaczego czerwone krwinki są niezbędne. Teraz rozumiesz, co to jest potężne oddawanie czerwonej krwi. Możesz regularnie czytać 13 super zdrowotnych korzyści płynących z oddawania krwi.

Wniosek

Teraz, gdy w pełni rozumiemy, czym jest oddawanie krwi czerwonej mocy, powinniśmy upewnić się, że może to również poinformować wszystkich. Oczywiście może to być tylko drobiazg informacji, ale ponieważ my, mniejszość, dokonujemy drobnych zmian w naszym otoczeniu, z pewnością będzie to miało moc kolektywu.