Dlaczego mój piec klika? 5 niesamowitych powodów!

Możesz usłyszeć wyraźny dźwięk, który sprawia, że ​​zastanawiasz się: dlaczego mój piec klika? Prawdopodobnie usłyszysz ten dźwięk, gdy tylko przekręcisz pokrętło palnika. Dźwięk przypisywany jest elektrycznemu zapalnikowi. Kiedy płomień się zapali, zauważysz, że kliknięcie ustanie.

Jednak w niektórych przypadkach kliknięcie będzie kontynuowane nawet po całkowitym rozpaleniu palnika.

Może to wskazywać na problem z mechanizmami iskrowymi, pokrętłami lub kołpakiem palnika. To byłaby niedogodność do gotowania. Dlatego najlepiej jest zlecić diagnozę lub naprawę urządzenia profesjonalistom, ale nie zaszkodzi wypróbować kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które znajdziesz poniżej.

4 wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z piecami

Zwróć uwagę na zapach gazu, jeśli masz problemy z kuchenką. Jeśli uważasz, że czujesz gaz, wyjdź z lokalu i skontaktuj się z usługodawcą. Ale jeśli nie ma wycieku gazu w kuchence, kontynuuj, aby uzyskać sugestie dotyczące naprawy.

Wskazówka nr 1. Załóż nasadkę palnika

Zdejmij kratkę palnika i załóż ponownie nasadkę palnika, gdy piec jest doskonały. Czapka może być wyśrodkowana, przechylona z jednej strony lub przyciemniona jedzeniem. Wyczyść go i upewnij się, że jest bezpiecznie podłączony do pieca, zanim spróbujesz go ponownie zamocować.

Wskazówka 2. Wysuszyć piec

Jeśli jesteś przyzwyczajony do gotowania z dużą ilością wody lub umieszczania wciąż mokrego garnka na mosiądzu, dodatkowa wilgotność może sprawić trudności. Upewnij się, że piec jest suchy, łącznie z pokrywą i rusztem, używając szmatki lub ręcznika papierowego przed użyciem palnika.

Wskazówka nr 3. Pozbądź się wszelkich resztek jedzenia

Podczas gotowania na kuchence jedzenie ma tendencję do odbijania się. Resztki jedzenia mogą zbierać się nawet na dnie otaczającym palnik. Ponadto połączenie między palnikiem a przewodem gazowym może zostać uszkodzone przez okruchy żywności i wysoki tłuszcz. Utrzymuj czysty piec i eliminuj wszelkie odpady żywnościowe z tych wrażliwych regionów.

Wskazówka nr 4. Uzyskaj profesjonalną pomoc

Zawsze bądź ostrożny podczas naprawy pieca. Przerwij to, co robisz i skontaktuj się z profesjonalistą, jeśli nie czujesz się komfortowo, próbując naprawić swój piec, jeśli coś jest nie na swoim miejscu. Jeśli nie znajdziesz właściwej procedury, aby Twój piec ponownie działał, z pewnością masz bardziej poważny problem z ręką.

Skontaktuj się z dostawcą usług, aby sprawdzić, czy linia gazowa działa prawidłowo. Może być również konieczne skontaktowanie się z profesjonalistą w celu naprawy pieca.

5 najczęstszych powodów, dla których mój piec klika

W tej sekcji przyjrzyjmy się typowym powodom, dla których piec ciągle wydaje dźwięk kliknięcia. Przedstawimy również pewne rozwiązania następujących problemów.

#1. Problemy z czujnikiem

Termopara otwiera się po włączeniu gazu pilotowego i pozostaje otwarta przez cały czas pracy pieca. Jeśli nie otworzy się prawidłowo, piec się nie zapali. Nowoczesne linie gazowe są wyposażone w termostaty i czujniki termiczne, które regulują temperaturę ich pieca.

Ale termostat lub czujnik termiczny mogą nie nagrzewać pieca, jeśli jest uszkodzony lub nieprawidłowo skalibrowany. Bezpieczniki termiczne są również zawarte w niektórych czujnikach termicznych. Jeśli piec się przegrzeje, bezpiecznik termiczny może wybuchnąć. Chociaż jest to bardzo rzadkie, to jednak się zdarza i powstrzymuje piec przed zapaleniem.

#2. Problemy z panelem sterowania

Panel służy jako mózg pieca. Odpowiada za działanie strzelnicy gazowej. Jeśli piec nie zapala się, może mieć wadliwe sterowanie. Piec jest zwykle spowodowany awarią mocy wyjściowej sterowania do układu zapłonowego.

#3. Problem niskiego ognia

Czy zdajesz sobie sprawę, że Twoja kuchenka gazowa nie nagrzewa się wystarczająco? Istnieje wiele powodów, dla których płomienie pieca są tak niskie i nie nagrzewają się. Przede wszystkim upewnij się, że masz odpowiednią ilość paliwa. Możesz to zrobić, monitorując spalanie palników na płycie kuchennej. Sprawdź zawór zasilania gazem, dopóki te palniki nie zostaną włączone.

#4. Problem z zaworem

Jeśli zawory piekarnika nie działają prawidłowo, nie nagrzewają się ani nie osiągają wymaganej temperatury. W przypadku uszkodzenia niektóre zawory mogą doprowadzić do awarii paliwa, powodującej niski płomień w piecu. Urządzenia zwiększają działanie zaworu ograniczając przepływ gazu przez zawór do momentu wystąpienia odpowiedniego pożaru zapłonu. Oto pięć typowych problemów z płytą kuchenną i jak je naprawić.

#5. Problem z zapłonem

Przełącznik zapłonu uruchamia zapłon, dostarczając moc do modułu iskry. Z powodu wilgoci, problemów z zasilaniem lub z innych powodów przełącznik może zostać zredukowany. Również uszkodzony wyłącznik zapłonu może zacząć dostarczać modułowi stały prąd, co skutkuje ciągłym kliknięciem. Więc wiedz, dlaczego zapalnik kuchenki gazowej ciągle klika po tym, jak go wyłączę.

To okładka!

Wreszcie wiecie, dlaczego mój piec klika. Na początek wydaje dźwięk kliknięcia. Jeśli zaczniesz włączać piec, powinieneś usłyszeć dźwięk „kliknięcia”. Oznacza to, że elektryczny zapalnik próbuje zapalić palnik. Niestety dźwięk „kliknięcia” nie zawsze sugeruje, że gaz przechodzi przez palnik.

Jeśli palnik w ogóle się nie zapala, możesz wyłączyć gaz lub podłączenie przewodu gazowego mogło być problematyczne. Potrzebujesz więcej artykułów na temat naprawy Twoich urządzeń? Przeczytaj tutaj, jak naprawić wyciek freonu w minilodówce i jak naprawić drzwi lodówki. Dziękuję za przeczytanie!