Jak rozpylić olejki eteryczne na kuchence? Niesamowite powody, dla których powinieneś!

Nie da się ukryć, że umiejętność rozprowadzenia olejków eterycznych na kuchence nada Twojej kuchni nowy, świeży zapach. Olejkami takimi jak pomarańczowy i cynamonowy leczę moje dzieci, gdy są przeziębione lub po prostu dla zabawy w okresie świątecznym. Cóż, polecam mieć miski na wodę w pobliżu grzejnika elektrycznego lub paleniska.

W większości domów na środku kuchni znajduje się półka na piekarnik. Rondel na kuchence to wszystko, czego potrzebujesz do aromaterapii, moi drodzy przyjaciele.

Jak rozpylić olejki eteryczne na kuchence? Niesamowite powody

Po napełnieniu go do połowy wodą dodaj kilka kropli wybranego olejku eterycznego. Doprowadzenie go do wrzenia nie jest konieczne; wystarczy go ogrzać. Nie wahaj się dodać więcej, jeśli to konieczne. Cóż, w tym artykule dowiemy się, dlaczego powinieneś rozprowadzać olejki eteryczne w swoim piecu. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Zalety dyfuzji olejków eterycznych na kuchence

Nie będziesz zainteresowany tym, jak rozprowadzać olejki eteryczne na kuchence, nie znając zalet. Jednak w tej sekcji dowiesz się, dlaczego ludzie to robią.

#1. To nie kosztuje dużo

Osoby, które od dłuższego czasu stosują olejki eteryczne, prawdopodobnie znają palniki olejowe, ponieważ mają je w domu. W moim przypadku nakładam trochę oleju na talerz i podpalam go zapaloną świeczką w małym ceramicznym palniku (który wydaje mi się, że prawie nic nie kosztuje).

#2. Zapach

Olejki eteryczne wypełniają teraz mój dom zamiast dymu papierosowego i nie mógłbym być szczęśliwszy. Dyfuzory, które wykorzystują olejki eteryczne, to coś, czego używam religijnie i ty też powinieneś.

#3. Odstrasza myszy

Kilka olejków eterycznych ma zapachy, które mogą zniechęcić myszy do wejścia do kuchni. W niedawnym badaniu stwierdzono, że między innymi golteria, chili, bergamotka, olejek z mięty pieprzowej i geranium są skutecznymi repelentami myszy. Jednak olejek miętowy jest najszerzej stosowanym i powszechnie dostępnym ze wszystkich alternatyw. Umieść kilka kropli olejku miętowego w butelce ze spryskiwaczem i użyj go, aby trzymać myszy z dala od miejsc przechowywania żywności oraz kuchennych szczelin i dziur.

Możesz również umieścić waciki nasączone olejkiem miętowym w pęknięcia i wokół źródeł żywności. Dzięki temu możesz trzymać myszy z dala od kuchni i jednocześnie sprawić, że twój dom będzie ładnie pachniał, korzystając z tej metody. Ponadto, ze względu na swoją nietoksyczność, technika ta jest niezwykle bezpieczna w przypadku dzieci i zwierząt domowych.

Jednak sam olejek z mięty pieprzowej może nie wystarczyć do wyeliminowania myszy i zapobiegania im. Z drugiej strony użycie olejków eterycznych w połączeniu z innymi technikami zwalczania myszy, takimi jak pułapki na myszy, może być dodatkową bronią.

Możesz przeczytać, jak trzymać myszy z dala od kuchenki.

Wady dyfuzji olejków eterycznych

Mimo że ta procedura jest stosowana od dłuższego czasu, nadal może uszkodzić twoje oleje, jeśli zostanie wykonana nieprawidłowo. Poniżej wymieniłem niektóre z jego wad, abyś był ich świadomy.

#1. Dobroczynny zapach nie trwa długo

Olejki eteryczne ulegną zniszczeniu, jeśli użyjesz zbyt dużej lub zbyt gorącej świecy dla palnika. W rezultacie część dobroczynnych zapachów zostanie utracona, gdy olejki wypalą się.

#2. Zagrożenie pożarowe

Może być niebezpieczny. Palniki na olejki eteryczne mogą czasami samoistnie się zapalić. Niewłaściwe spalanie zwiększa to niebezpieczeństwo. Poza tym świece mogą być niebezpieczne bez względu na to, gdzie ich używasz i kto znajduje się w pobliżu. Uważa się, że ogień wpływa na rozkład olejków eterycznych, ponieważ zmienia proces ich rozpadu.

Po pierwsze, łatwopalne składniki oleju rozprzestrzeniają się z powodu ciepła. Następnie następuje wprowadzenie większych cząsteczek. Oznacza to, że naturalna równowaga Twoich olejków została zaburzona.

#3. Złe dla środowiska

Z punktu widzenia środowiska to zły pomysł. Gdybym miał dziś palić świece w moim domu, używałbym wyłącznie tych sojowych. Te świece są droższe, ale korzyści dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny znacznie przewyższają koszty.

Nawet jeśli o tym nie myślisz, zapalanie dużej ilości świec każdego dnia oznacza spalanie niewielkiej ilości ropy naftowej (takiej jak te niedrogie, które możesz kupić w każdym okazyjnym sklepie).

Ciągłe używanie świec w moim pierwszym pokoju w akademiku pozostawiało czarne, zadymione plamy na suficie i to było coś, z czego szybko wyrosłam. Aby sprawdzić, czy zawierają tylko naturalne składniki, wyprodukowałem nawet swoją świecę.

Alternatywne

Dzięki mojemu dyfuzorowi mogę teraz cieszyć się dobroczynnym zapachem olejków eterycznych, nie martwiąc się o ich konsekwencje dla bezpieczeństwa i zdrowia. Kilka kropli olejku eterycznego jest dozowanych do małego zbiornika z wodą za pomocą urządzeń elektrycznych zwanych dyfuzorami. Oprócz dyfuzorów coraz większą popularnością wśród tych produktów cieszy się wachlarz do aromaterapii, który jest bardziej higieniczną i bezpieczną metodą stosowania olejków eterycznych.

To okładka!

Jeśli uważasz, że korzyści przewyższają koszty, możesz przejść do sposobu rozprowadzania olejków eterycznych na kuchence. Aby to zrobić, ustaw niskie lub umiarkowane źródło ciepła na małym garnku z wodą. Wystarczy kilka kropli olejku eterycznego w doniczce. Musi być ciepły, ale niewystarczająco gorący, aby spowodować problem. Możesz przeczytać, jak czyścić płytę ceramiczną i jak usunąć rdzę z żeliwnego pieca.