Dlaczego mój grzejnik samochodowy wydaje dziwny dźwięk? 2 zaskakujące przyczyny!

Być może jedziesz do pracy, gdy słyszysz dziwny dźwięk, więc zadajesz sobie pytanie: dlaczego mój grzejnik samochodowy wydaje dziwny dźwięk? We współczesnym świecie wiele technologii ma na celu uczynienie nas jeszcze bardziej komfortowymi w samochodzie, zapewniając płynną i bezgłośną pracę.

Ale jeśli głośny dźwięk wydobywający się z nagrzewnicy samochodowej jest powodem do niepokoju, najlepiej jest ustalić źródło i określić, czy jest to normalne, czy też wskazuje na awarię systemu ogrzewania. W tym poście dowiesz się, jakie dziwne odgłosy wydają nagrzewnice samochodowe i co one oznaczają.

Dlaczego mój grzejnik samochodowy wydaje dziwny dźwięk? 2 zaskakujące przyczyny!

Powoduje, że grzejnik samochodowy wydaje dziwny dźwięk

Oczywiście nie chcesz nagrzewać się odgłosów zużycia z deski rozdzielczej swojego samochodu. Ale czasami po uruchomieniu samochodu wydadzą się dziwne dźwięki nagrzewnicy, a często dochodzi do nich z otworów wentylacyjnych. Oczywiście będziesz zaniepokojony, a to oznacza, że ​​poniesiesz koszty naprawy. Jednak może nie być tak źle. Czasami sprawa jest prosta, ale dziwny dźwięk wydaje się, że system ogrzewania jest okropny. Przeczytaj poniżej, a jeśli któryś z nich jest dla ciebie odpowiedni, masz szczęście. To nic poważnego. Dlaczego więc grzejnik samochodowy wydaje dziwny dźwięk?

#1. Papier w schowku

Załóżmy, że hałas nie ustaje. Wtedy najprawdopodobniej napotkasz więcej problemów. Jeśli w schowku znajduje się wiele kartek, w tym formularze rejestracyjne i luźne paragony, mogą wyślizgnąć się z drzwi. Spróbuj otworzyć komorę i wyjmij wszystko, co zawiera.

Powoli zamknij drzwi, a zobaczysz, że z tyłu jest otwarte. Dotyczy to większości samochodów. Nie mają pełnego oparcia, które mogłoby utrzymać te papiery w środku. Papiery te mogą znaleźć się blisko filtra, powodując gwiżdżący dźwięk. Przyjrzyj się dokładnie szczelinie i usuń papiery. Ale jeśli nie zobaczysz tam żadnego papieru, będziesz musiał zabrać samochód do naprawy. Możesz poprosić technika o sprawdzenie systemu ogrzewania i wentylacji, abyś nie musiał ponownie zajmować się świszczącym dźwiękiem podczas jazdy.

#2. Zablokowane otwory wentylacyjne

Świszczący dźwięk wydawany po włączeniu ogrzewania może oznaczać, że coś blokuje otwory wentylacyjne, zmniejszając przepływ powietrza. Ta sprawa może być poważna, ale najpierw sprawdź otwory wentylacyjne w desce rozdzielczej, zanim przejdziesz do kosztownych napraw. Być może ktoś siedzi na siedzeniu pasażera przed tobą i przesuwa w tym miejscu niektóre przedmioty, takie jak filtry przeciwsłoneczne do przedniej szyby i paczki. Jeśli otwór wentylacyjny zostanie uderzony przez coś podczas przesuwania toreb z zakupami, dźwignia odpowietrznika może się zamknąć. W takim przypadku gwizd, który słyszysz, jest dźwiękiem powietrza, który nie może się przedostać.

Ponieważ nawiewnik jest zamknięty, powietrze nie może przejść, co oznacza, że ​​nie poczujesz nagrzanego powietrza. Jest to często zaskoczeniem dla większości ludzi, ponieważ często zaniedbują sprawdzanie otworów wentylacyjnych. Jeśli zauważyłeś, że otwór wentylacyjny nie jest całkowicie otwarty, powinieneś całkowicie otworzyć dźwignię, a hałas ustanie. W przeciwnym razie masz do czynienia z gorszym problemem, który wymaga naprawy.

Najczęściej zadawane pytania

W tej sekcji odpowiemy na kilka dodatkowych pytań o to, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa wydaje dziwny dźwięk. Często słyszę te pytania, więc postanowiłem na nie odpowiedzieć.

#1. Dlaczego wentylator wydaje dźwięki?

Niezależnie od tego, jaki hałas słychać – zgrzytanie, grzechotanie, cichy dźwięk, gdy nagrzewnica lekko nadmuchuje rozgrzane powietrze, lub gorsze odgłosy, takie jak wibrujący dźwięk z deski rozdzielczej, gdy podkręcasz ogrzewanie. Pamiętaj jednak, że to koniecznie wskazuje, że coś złego dzieje się z nagrzewnicą samochodową. Jednak rozpraszający i głośny hałas wentylatora nagrzewnicy może zostać naprawiony.

#2. Co powoduje głośny dźwięk nagrzewnicy samochodowej?

Głośne dźwięki, które słyszysz po włączeniu nagrzewnicy samochodowej, zwykle wskazują na problem z silnikiem dmuchawy. Najczęściej jest to spowodowane osadzaniem się i nagromadzeniem w silniku śmieci lub zanieczyszczeń.

#3. Dlaczego nagrzewnica samochodowa wydaje piskliwy dźwięk?

Jeżeli źródłem hałasu jest silnik dmuchawy, to najprawdopodobniej tuleje są zużyte. Możesz spryskać smar lub smar, jeśli masz szybki dostęp do tej części. Inną prawdopodobną przyczyną jest problem z napędem sprężarki nagrzewnicy. Sprężarka włącza się w określone tryby ogrzewania. Pomocne może być przeczytanie o nagrzewnicy samochodowej, która nie nadmuchuje gorącego powietrza.

To okładka!

Kiedy system ogrzewania Twojego samochodu zaczyna wydawać dziwny dźwięk, zazwyczaj chce Ci coś powiedzieć. Nie powinieneś tego ignorować i kontynuować jazdę samochodem, jakby żaden dźwięk Ci nie przeszkadzał. Problem jest prosty i można go szybko naprawić, ale może też wskazywać na poważny problem. Gdy już znasz odpowiedź, dlaczego mój grzejnik samochodowy wydaje dziwny dźwięk, musisz rozwiązać problem lub oddać go do naprawy, jeśli jest coś gorszego . W przeciwnym razie może uszkodzić Twój samochód. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i jak przyspieszyć nagrzewanie nagrzewnicy samochodowej.