Z jakiego powodu producent ubezpieczeń na życie może antydatować polisę ubezpieczeniową na życie? 3 zaskakujące korzyści!

Możesz się zastanawiać: z jakiego powodu producent ubezpieczeń na życie może antydatować polisę na życie. Zwykle robi się to po to, aby składka ubezpieczonego nie wzrastała.

Ale poza tym mogą istnieć inne powody, które mogą prowadzić do antydatowania polisy ubezpieczeniowej.

Z jakiego powodu producent ubezpieczeń na życie może antydatować polisę ubezpieczeniową na życie? 3 zaskakujące korzyści!

Zanim powiemy ci, co to jest, najlepiej zrozumieć, co dokładnie oznacza, kiedy polisa jest nieaktualna. Jak sama nazwa wskazuje, antydatowanie umożliwia zmianę daty zakupu polisy na życie na datę poprzednią, jeśli uważasz, że będzie to leżało w Twoim najlepszym interesie.

Jednak zarówno Ty, jak i ubezpieczyciel powinniście uzgodnić te modyfikacje. Ponadto składka, w tym koszt odsetek, musi być również zapłacona w okresie wstecznym. W większości sytuacji ubezpieczyciele nie pobierają opłat ani odsetek za mniej niż jeden miesiąc w celu zabezpieczenia polisy.

Korzyści z antydatowania polisy ubezpieczeniowej na życie

Być może jesteś ciekawy, dlaczego inni ludzie zdecydowaliby się na to. Z jakiego powodu producent ubezpieczeń na życie może antydatować polisę na życie? Cóż, to dlatego, że antydatowanie może przynieść Ci wiele korzyści.

#1. Niższy koszt premium

Koszt ubezpieczenia na życie w dużej mierze zależy od Twojego wieku. Co do zasady, im starszy wiek, tym wyższa składka. Ponadto ubezpieczyciele często używają okrągłej liczby, aby symbolizować wiek. Gdyby pan Jones miał trzydzieści lat i siedem miesięcy, w tym przypadku zaokrągliliby jego wiek do 31 lat.

Minęłoby jednak 30 lat i pięć miesięcy, gdyby Jones poparł ideę antydatowania swojej polityki o dwa miesiące. Dzięki temu może zaoszczędzić pieniądze na składkach ubezpieczeniowych przez kolejne 30 lat. Być może przeczytanie, jakie jest twoje ubezpieczenie na życie oparte na łatwej metodzie, może dać ci dobry pomysł!

#2. Korzyści z wcześniejszego zasięgu

Jeśli Twoja polisa ubezpieczeniowa jest wcześniejsza niż kiedyś, oznacza to, że wcześniej otrzymasz świadczenia ubezpieczeniowe. Rozważmy na przykład zakup przez pana Jonesa 1 stycznia 2010 r. 20-letniego planu prezentów. Polisa wygaśnie 1 stycznia 2030 r. Mimo to Jones może powrócić do 2009 r., aby zapadać w 2029 r. zamiast w 2030 r. Nawet programy zwrotu pieniędzy mogą skrócić czas oczekiwania dzięki antydatowaniu polisy. Dowiedz się, co to jest polisa na życie z datą wsteczną.

#3. Możesz wybrać datę odnowienia, która najbardziej Ci odpowiada

Wielu ubezpieczających woli planować terminy polis, aby nie zapomnieć o opłaceniu składki. Nawet jeśli kupiłeś polisę na życie w innym czasie, możesz ją zmodyfikować, wracając do swoich urodzin lub innej daty. W ten sposób możesz decydować o terminach płatności, które będą pasować do Twojego harmonogramu płatności. W każdym razie możesz zrozumieć, co powinieneś zrobić, jeśli nie możesz zapłacić składki.

Podobnie osoba prowadząca działalność sezonową może wybrać datę odnowienia, która odpowiada szczytowi sezonu. Ponownie, zapewnia to, że więcej pieniędzy jest dostępnych na składkę w porównaniu z datą odnowienia poza sezonem, którą możesz już wybrać.

Podatnicy mogą również skorzystać z tego konkretnego programu ubezpieczenia na życie, aby sprawdzić, czy spełniają limit odliczeń przed złożeniem deklaracji. Ponadto mogą wybrać konkretną datę daleką od daty, w której mają zapłacić za podatki, aby ich rachunki były takie same, gdy są w bliskich terminach.

Czy powinieneś antydatować swoją polisę ubezpieczeniową na życie, czy nie?

Chociaż antydatowanie jest wykonalną opcją dla planowania funduszy i planów zwrotu pieniędzy, nie jest to zalecane dla osób z ubezpieczeniem terminowym. Czas pokrycia jest marnowany z powodu antydatowania na czas trwania antydatowania. Ubezpieczający są często zachęcani do skupiania znacznych oszczędności lub innych korzyści wyłącznie na ubezpieczeniu na życie.

Będziesz musiał zapłacić pełną opłatę wsteczną i odsetki, jeśli okres wsteczny przekracza jeden miesiąc. Porównaj więc swoje oszczędności, zanim zdecydujesz się na oprocentowanie. Ponadto usługa ta nie obejmuje wszystkich rodzajów ubezpieczeń na życie oferowanych przez wszystkich ubezpieczycieli. Oceniając, czy warto, zastanów się nad następującymi pytaniami:

  • Ile zaoszczędzisz na miesięcznych lub rocznych składkach ubezpieczeniowych?
  • Jaka jest kwota dodatkowej składki, którą musisz zapłacić z góry?
  • Jak długo możesz wyjść na zero dzięki zwiększonej premii?

Obowiązująca długość antydatowania ubezpieczenia

Nagle nie możesz i prawdopodobnie nie zmienisz na stałe swojej polisy na tańsze zachęty, więc będziesz musiał zapłacić setki dolarów, aby osiągnąć różnicę. Firmy ubezpieczeniowe na życie zezwolą na odświeżenie nowej daty polisy na kilka dni lub do sześciu miesięcy. Zasadniczo twoja połowa urodzin może być również datowana wstecz. Ponadto możesz zmodyfikować swoje urodziny, aby otrzymać lepszą cenę.

To okładka!

Powinieneś wiedzieć, z jakiego powodu producent ubezpieczeń na życie może antydatować polisę na życie, ponieważ nie jest to bezpłatne. To jedna z wad ubezpieczenia antydatowania. Będziesz musiał płacić składki za tygodnie lub miesiące, które są obecnie objęte nowo zmodyfikowaną polisą. Zresztą najlepiej dowiedzieć się, czym jest zmodyfikowane ubezpieczenie na życie.

Ogólnie rzecz biorąc, zmiana ubezpieczenia na życie na wcześniejszą datę nie jest tak opłacalna ze względu na niewielkie różnice w stawkach rocznych. Jednak z każdymi urodzinami starzejesz się, więc będziesz chciał bardziej znaczących zysków. W związku z tym antydatowanie jest niewątpliwie najlepszym wyborem. Myślę, że dobrym pomysłem jest również wiedzieć, w jakim wieku kupić ubezpieczenie na życie.