Dlaczego mój grzejnik ciągle się wyłącza? 6 zaskakujących przyczyn!

Więc pytanie brzmi: dlaczego mój grzejnik ciągle się wyłącza? Może to wynikać z wielu powodów, które omówimy w tym artykule. Musisz zajrzeć poniżej i przeczytać artykuł, aby znaleźć przyczyny wyłączenia grzałki.

Grzejnik, który nie działa tak długo, jak powinien nierównomiernie ogrzewać pomieszczenie. Ponieważ nagrzewnica nie działała wystarczająco długo, aby wytworzyć wystarczająco ciepłe powietrze, pomieszczenia znajdujące się dalej w systemie wentylacji nie otrzymają tyle ciepła, ile powinny.

Dlaczego mój grzejnik ciągle się wyłącza? 6 zaskakujących przyczyn!

Gdy wykryjesz nierównomierne ciepło w swoim domu, przeprowadź ocenę, aby sprawdzić, czy grzejnik stale się włącza i wyłącza. Jeśli czas działania wydaje się być krótszy niż oczekiwany, może to oznaczać, że nagrzewnica cierpi na stan zwany krótkim cyklem. Ale, moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak zatrzymać grzejnik przed krótką jazdą na rowerze?

Krótkie cykle są często przyczyną ciągłego włączania i wyłączania grzejnika. Jest to termin używany do określenia problemów wewnątrz tego systemu grzewczego. Załóżmy, że krótki cykl nie zostanie wykryty i szybko rozwiązany. W takim przypadku może to spowodować nieodwracalne uszkodzenie jednostki grzewczej i wzrost rachunków za prąd: co godzinę centralne ogrzewanie cykli średnio od trzech do sześciu razy. Aby zidentyfikować problem związany z krótkim cyklem, specjaliści mogą przeprowadzić cykl testowy na elemencie grzewczym i policzyć, ile razy w ciągu 1 godziny się on zatrzymuje i zaczyna.

Przyczyny wyłączenia grzejnika

Omówmy teraz możliwe przyczyny, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego mój grzejnik ciągle się wyłącza. Te przyczyny należy jak najszybciej rozwiązać i rozwiązać. Oto następujące:

#1. Filtr powietrza jest zatkany

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii systemu grzewczego. Jeśli filtry zostaną w znacznym stopniu zablokowane przez dym i kurz, jako środek zapobiegawczy może się wyłączyć grzejnik. Na szczęście jest to prosty problem do pokonania, wkładając nowy filtr. W zależności od tego, jak długo używasz grzałek i jakości filtra, zaleca się wymianę filtra grzewczego raz na 1 do 3 miesięcy.

#2. Wadliwy termostat

Jeśli termostat w Twoim domu wysyła fałszywe sygnały, może to powodować włączanie i wyłączanie grzejnika. Na przykład termostaty mogą nieprawidłowo mierzyć stopnie lub może występować problem z połączeniem ze sterownikiem nagrzewnicy. Specjaliści mogą ponownie skalibrować termostaty lub wykonać inne naprawy, aby zapewnić prawidłowe działanie grzejnika.

#3. Czujnik płomienia zardzewiały

Dotyczy to grzejników gazowych, najbardziej rozpowszechnionej formy urządzeń grzewczych. Po zwolnieniu ciśnienia gazu czujniki płomienia wykrywają, czy piece są włączone. Jeśli czujka nie wykryje płomieni, wyłączy dopływ gazu, zapobiegając spalaniu gazu wewnątrz komory spalania przez pryzmę dymu. Jednak ponieważ czujnik płomienia nie może automatycznie wykryć ognia, gdy jest pokryty brudem lub cząsteczkami, stale zatrzymuje przewód gazowy, powodując wyłączenie grzejnika.

Detektor płomienia przeznaczony jest do dokładnego pomiaru ilości gazu wchodzącego do palnika. Kiedy się zabrudzi, co nieuchronnie się dzieje, traci zdolność do prawidłowego wykonywania swojej pracy. W takiej sytuacji zawór gazowy nie będzie w stanie określić, czy gaz jest zużywany przez palnik i poinstruuje zawór gazowy, aby przestał dostarczać gaz do płomienia. Są to ponownie mechanizmy zabezpieczające, zapobiegające nadmiernej akumulacji gazu.

#4. Przewymiarowany grzejnik

Najważniejszym problemem, który może powodować ciągłe wyłączanie się grzejnika, jest złe umieszczenie. Jeśli grzejnik jest zbyt mocny dla domu, to nagrzewa pomieszczenie mieszkalne tak szybko, że sterownik wcześnie go wyłącza. W tym przypadku wszystko, co możesz zrobić, to zorganizować skojarzoną instalację grzewczo-energetyczną, tym razem przez wykwalifikowanego specjalistę, który zapewni, że grzejnik ma odpowiedni rozmiar.

#5. Silnik dmuchawy w nagrzewnicy nie działa

Często nagrzewnica współpracuje z silnikiem dmuchawy. Sprężarka powietrza odpowiada za wdmuchiwanie powietrza przez konwerter ciepła. Jest to element nagrzewnicy, który ogrzewa powietrze. Jeśli maszyna jest wyłączona lub nie pracuje, ciepło gromadzi się w grzałce, uruchamiając wszystkie środki bezpieczeństwa, takie jak zawór regulacji wysokości.

#6. Sprawdź swoje otwory wentylacyjne

Może nie być przepływu powietrza z otworów wentylacyjnych, ale jak sprawdzić, czy kanały powietrzne są zatkane? Kiedy grzejnik się włączy, sprawdź otwory wentylacyjne, aby zobaczyć, czy powietrze wypływa. W każdym razie dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak naprawić hałaśliwe grzejniki stopki.

To okładka!

Jak już znasz wszystkie możliwe powody, dla których mój grzejnik ciągle się wyłącza? Powinieneś sprawdzić wszystkie potencjalne problemy, z którymi borykasz się w swoim domu. Nie należy lekceważyć grzałki, która bardzo szybko włącza się i wyłącza. Skonsultuj się z kompetentnym ekspertem w tej dziedzinie, gdy tylko wykryje problem z twoją maszyną. Jeśli nie możesz tego zrozumieć, być może masz do czynienia z poważną konserwacją lub naprawą całej sieci. Innym doskonałym sposobem na uniknięcie kosztownych wymian jest wykonywanie rutynowej konserwacji i planowanie przeglądu przynajmniej raz w roku. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, co to jest nagrzewnica jednostkowa i gdzie umieścić nagrzewnicę.