Czym jest suchy ślub: wszystko, czego można się spodziewać

Odpowiedź na to, czym jest suchy ślub, pochodzi z samej nazwy; to rodzaj przyjęcia weselnego, w którym nie serwuje się alkoholu. Porozmawiamy więcej o tym, czego można się spodziewać po tego rodzaju weselu, w tym o etykiecie, jeśli wolisz suchy ślub na wesele.

Wręcz przeciwnie, pary, które chcą alkohol na weselu, mogą przeglądać naszego bloga w celu uzyskania przydatnych wskazówek. Na przykład, czy chcesz dowiedzieć się, jak zaopatrzyć się w bar na przyjęcie weselne?

Etykieta i oczekiwania dotyczące suchego ślubu

Ślub na sucho to przyjęcie weselne bez alkoholu. Jest to wybór niektórych par, aby nie podawać alkoholu na weselu, co może mieć różne przyczyny.

Po co mieć suchy ślub

Być może para woli uroczystość na trzeźwo, muszą ograniczyć alkohol ze swojego budżetu weselnego lub religia zabrania im picia napojów alkoholowych. Biorąc to pod uwagę, musisz upewnić się, że Twoi goście są świadomi, że będziesz mieć suchy ślub, ponieważ na weselach spodziewany jest alkohol.

Chcesz zaplanować przyjęcie, które będzie zabawne nawet bez alkoholu, wprowadzając angażujące zajęcia dla gości. Dodatkowo, proszę, aby atmosfera była energetyczna, aby motywować ludzi do zabawy, gdzie zazwyczaj alkohol pomaga im się rozluźnić.

Jak mówisz, że masz suchy ślub?

Czy musisz powiedzieć swoim gościom, że masz suchy ślub? Ważne jest, aby goście weselni wiedzieli, że na weselu nie będzie alkoholu, aby uniknąć ich oczekiwań.

Nie musisz jednak podawać tej informacji na zaproszeniu ślubnym, ponieważ nie chcesz, aby wpłynęło to na decyzję niektórych gości o uczestnictwie. Zamiast tego ogłosisz to swoim bliskim znajomym i rodzinie, aby w bardziej dyskretny sposób poinformować gości, że będzie to suche wesele.

W ten sposób goście mogą również zapytać te osoby o potencjalny powód, dla którego decydujesz się na suchy ślub. Aby upewnić się, że każdy gość weselny będzie o tym wiedział, zawsze możesz mieć proste „zorganizujemy suche wesele” na swojej stronie internetowej weselnej, oprócz wiadomości pantoflowej.

Jak zorganizować suche wesele?

Jak więc sprawić, by wesele na sucho było zabawne? Chcesz zachować żywą atmosferę przez cały wieczór lub zaplanować krótszy czas odbioru, aby uniknąć pustych chwil.

Skróć czas odbioru

Na przykład możesz skrócić imprezę po krojeniu tortu lub wprowadzić kilka angażujących zajęć, aby zapewnić rozrywkę gościom, nawet jeśli przyjęcie jest krótkie.

Typowe przyjęcie weselne trwa co najmniej pięć godzin, więc dlaczego nie skrócić go o godzinę. Ale w ciągu pozostałych trzech do czterech godzin chcesz angażującego ślubu.

Przedstaw rozrywkowe zajęcia

Więcej niż forma rozrywki, taka jak zespoły i artyści na scenie, możesz zawierać różnorodne napoje i potrawy, z którymi goście mogą wchodzić w interakcje. Ponieważ nie masz baru serwującego napoje alkoholowe, zrób z niego na przykład drink bar bezalkoholowy lub shake bar z przekąskami.

Chcesz mieć interaktywną stację deserową na swoim weselu? Przeczytaj, jak zrobić batonik s’mores na wesele.

Co robisz na suchym weselu?

Bezalkoholowy bar weselny

Różne alkohole bezalkoholowe dostępne na rynku przygotują pyszne przepisy i sprawią, że Twoi goście zapomną, że brakuje im alkoholu. Pomocną wskazówką dla bezalkoholowego baru weselnego, który ma być pewnym hitem na przyjęciu, jest zapewnienie przystrojów i szklanek do serwowania koktajli bezalkoholowych.

Miej charyzmatycznego MC lub DJ-a

Charyzmatyczny MC lub DJ nadaje ton przyjęciu, więc wybierz kogoś, kto zaangażuje gości. Humor jest zawsze doceniany w MC, a DJ, który zna najlepsze hity do grania, podtrzymuje żywe przyjęcie.

Uwzględnij występy w programie

Czy masz bliskiego przyjaciela lub członka rodziny z wyjątkowym talentem? Możesz poprosić ich o występ na weselu lub wynająć profesjonalnego animatora, aby przyjęcie było interesujące dla gości.

Uwzględnij zabawne zajęcia w recepcji

Różne zajęcia, które należy uwzględnić w recepcji, zapewnią gościom rozrywkę. Na przykład możesz zaplanować gry i zajęcia, w których zwycięzcy mogą zdobyć nagrody lub mieć dla was ważne hobby jako para.

Jak zaplanować trzeźwe wesele?

Wybierz ciekawe miejsce bez alkoholu

Twoi goście będą bardziej akceptowali suchy ślub, jeśli przyjęcie odbędzie się w miejscu, w którym zabrania się spożywania alkoholu. Niektóre przykłady to parki, plaże, jeziora i rezerwaty przyrody.

Zaplanuj ślub rano lub po południu

Zorganizuj swój suchy ślub w czasie, gdy ludzie są najmniej skłonni do picia. Rozważ zaplanowanie go rano lub wczesnym popołudniem, aby uniknąć oczekiwania na koktajl.

Spraw, by ślub był przyjazny dzieciom

Zastanów się, czy twój suchy ślub jest również przyjazny dla dzieci. Na przykład, byłoby mniej prawdopodobne, że poprosisz o napoje, gdy w pobliżu są dzieci, a możesz włączyć gry przyjazne dzieciom w recepcji, z których mogą korzystać dorośli.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie rozmawialiśmy o tym, czym jest suchy ślub, czyli przyjęcie bez alkoholu.

Nie oznacza to jednak, że Twój ślub będzie nudny. Nadal możesz ożywić uroczystość, dostarczając zabawnych kawałków podczas całego przyjęcia.