Czy w suszarce Whirlpool jest przycisk resetowania? 4 proste sposoby na zresetowanie!

Pytanie brzmi: czy w suszarce Whirlpool jest przycisk resetowania? Szybka odpowiedź brzmi: nie! Czytasz to dobrze; w suszarce Whirlpool nie jest dostępny przycisk resetowania.

Musisz zresetować go ręcznie, jeśli nie działa poprawnie. Każde urządzenie elektryczne musi zostać zresetowane, aby mogło działać prawidłowo, ale przed ponownym uruchomieniem urządzenia musisz wiedzieć, jak je zresetować.

Czy w suszarce Whirlpool jest przycisk resetowania? 4 proste sposoby na zresetowanie!

Cóż, nie martw się! Omówimy dowolny przycisk resetowania na suszarce Whirlpool, jak możesz ją zresetować i kiedy musisz zresetować suszarkę, więc jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł na końcu. Poniżej znajduje się kompletny przewodnik, więc zacznijmy!

Czy w suszarce Whirlpool jest przycisk resetowania?

Czy chcesz wiedzieć, jak szybko i łatwo zresetować suszarkę Whirlpool? Możliwe, że nie masz pod ręką. Nadal myślisz i pytasz: czy w suszarce Whirlpool jest przycisk resetowania? Pamiętaj, że przycisk resetowania nie jest dostępny w większości suszarek Whirlpool. Organizacja rozumie, że resetowanie suszarki może być czasami niezbędne, ale nie będzie to tylko proste. Możesz odkryć to niewygodne jako właściciel domu; jednak Whirlpool ma określony cel braku przycisku resetowania.

Dzieje się tak, ponieważ ponowne uruchomienie suszarki nie zostało zaprojektowane jako rozwiązanie uniwersalne. Zamiast tego jest to ostatnia próba wyczyszczenia danych suszarki i jej ponownego uruchomienia. Trudności, które pojawiają się, gdy sprzęt gospodarstwa domowego staje się bardziej skomplikowany, stają się coraz bardziej złożone. Nieco próbując po prostu włączyć zasilanie, kluczowe jest rozwiązanie podstawowego problemu. Oto kilka z najbardziej typowych problemów:

#1. Brak mocy

Suszarka nie będzie działać, jeśli nie masz do niej prądu. Zepsuty przewód, wadliwe gniazdo, wyzwolony wyłącznik lub wadliwa płyta może to wszystko być winne.

#2. Uszkodzony zatrzask drzwiczek suszarki

Za każdym razem, gdy drzwi są otwarte, suszarka nie będzie działać. Za to zabezpieczenie odpowiada wyłącznik drzwiowy lub zatrzask drzwi suszarki. Będą zachowywać się tak, jakby drzwi były otwarte, ale zostaną zamknięte w przypadku awarii.

#3. Przepalony bezpiecznik termiczny

Bezpiecznik termiczny jest urządzeniem zabezpieczającym, które chroni suszarkę przed przegrzaniem. Jeśli to się nie powiedzie, prąd zostanie odcięty, a suszarka się wyłączy. Suszarka nie będzie działać, jeśli taśma jest napięta lub uszkodzona. Przy wyłączonym zasilaniu spróbuj obrócić bęben. Najprawdopodobniej pas, jeśli prawie nie stawia oporu.

Resetowanie suszarki Whirlpool

Inną rzeczą do przemyślenia jest to, czy został wyświetlony kod błędu. Możliwe, że usuniesz komunikat o błędzie, przełączając zasilanie, ale bez wątpienia powtórzy się. Jeśli Twoja suszarka nie działa poprawnie i otrzymujesz kod błędu, przeczytaj informacje w instrukcji obsługi lub poszukaj informacji online, aby dowiedzieć się, co jest nie tak. Te komunikaty o błędach często odnoszą się do konkretnego problemu, który należy rozwiązać. Zawsze sprawdzaj, czy patrzysz na właściwy model, studiując komunikaty o problemach.

Chociaż jeśli są one bezpośrednio związane z suszarką Whirlpool, kilka kodów błędów może się różnić. Rozwiązanie podstawowego problemu związanego z komunikatem o błędzie zazwyczaj nie jest znaczącą sprawą. Z kilkoma z nich jest połączony czujnik lub zatrzask w drzwiach. Wydaje się, że zdarzają się sytuacje, w których masz poważniejszy problem, który wymaga uwagi. Jedyną metodą rozwiązania problemu jest naprawienie go, a nie tylko zresetowanie suszarki. Kiedy trzeba zresetować suszarkę? Czytaj dalej!

#1. Zresetuj całkowitą moc

Suszarki do ubrań zużywają więcej energii, aby prawidłowo i skutecznie funkcjonować. Suszarka może działać częściowo, jeśli jeden z domowych bezpieczników lub wyłącznika jest spalony lub musi zostać wymieniony. Na przykład suszarka może się włączyć, ale nie ogrzewać ani nie wykonywać dodatkowych funkcji, takich jak para lub unikanie zmarszczek. Usuń lub zresetuj wszystkie ważne obwody lub bezpieczniki, aby wykonać reset zasilania. Możesz również zainteresować się najczęstszymi przyczynami, dla których suszarka Whirlpool nie uruchamia się.

#2. Kod błędu PF

Suszarka będzie musiała zostać zresetowana i ponownie uruchomiona, jeśli wyświetla kod błędu „PF”, który wskazuje na niedawną przerwę w zasilaniu. Przytrzymaj przycisk „Start” przez kilka minut, aby ponownie uruchomić suszarkę. Jeśli suszarka nie uruchomi się od razu, wybierz nowy cykl i dowolne parametry, a następnie kliknij „Start”, aby rozpocząć.

#3. Kod błędu AF

Niski przepływ powietrza do osuszacza jest sygnalizowany kodem błędu „AF”. Podczas gdy suszarka może nadal działać, gdy wyświetlany jest kod problemu, kod można skasować, naciskając dowolny klawisz na klawiaturze. Poczekaj, aż suszarka zakończy cykl suszenia, zanim usuniesz siatkę z kłaczków, zewnętrzny okap wentylacyjny i wąż wylotowy z pozostałych kłaczków. Następnie wybierz nowy proces suszenia z zegarem.

#4. Zresetuj wszystkie ustawienia

Jeśli nie ma kodu problemu, wykonaj ogólny reset, ale suszarka Whirlpool nie działa prawidłowo. Odłącz zasilanie suszarki na pół godziny, a następnie podłącz ją ponownie i używaj zwykle. Skontaktuj się z firmą Whirlpool w celu uzyskania pomocy lub serwisu, jeśli problem nadal występuje lub pojawia się kod błędu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci dowiedzieć się, czy w suszarce Whirlpool jest przycisk resetowania? Wszystko, co musisz wiedzieć o swojej misji, zostało ci wyjaśnione. Aby zrozumieć, przeczytaj uważnie. Przyjaciele, Możesz również przeczytać o tym, jak odłączyć suszarkę i jaki wyłącznik wzmacniacza do suszarki. dziękuję, że dotrwaliście do mety!