Pralka głośno podczas wirowania? 5 zaskakujących powodów!

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że Twoja podkładka jest głośna podczas wirowania? Jeśli tak, nie panikuj. Wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu.

Zdolność pralki do obracania bębna z różnymi prędkościami jest jedną z jej najważniejszych funkcji. Robi to, aby poruszyć odzież i usunąć wilgoć. Cykl wirowania to najszybsza faza obrotu bębna; dlatego powinno być cicho. Jest to objaw problemu, gdy cykl wirowania w pralce staje się bardzo głośny.

Pralka głośno podczas wirowania? 5 zaskakujących powodów!

Głośny hałas, którego doświadczasz, czy to łomotanie, grzechotanie, czy dźwięk przypominający łomotanie silnika, może pomóc ci zawęzić przyczynę. Najczęstszymi przyczynami są pęknięte amortyzatory lub drążki zawieszenia, nierównomierne obciążenie, zużyte łożyska i niesprawna pompa odpływowa. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się o najczęstszych przyczynach głośnego hałasu podczas pracy pralki. Zacznijmy!

Dlaczego pralka jest głośna, gdy się kręci?

To naturalne, że pralka wydaje hałas, ale nie może być zbyt głośny. Podczas cyklu wirowania nieprawidłowo działająca pralka może generować różne głośne dźwięki. Czy to piszczenie, stukanie, czy zgrzytanie, każdy z tych dźwięków prowadzi do innego powodu. Wymieniliśmy kilka najczęstszych przyczyn głośnej pralki podczas wirowania?

#1. Zużyte łożyska

Łożysko wanny jest wypalone, jeśli usłyszysz dźwięki, gdy pralka jest w trybie wirowania. Bęben obraca się na łożysku, dzięki czemu porusza się swobodnie i bez oporu. W przypadku uszkodzenia łożysk będzie słyszalny głośny hałas, gdy bęben się obraca. Dźwięk stanie się głośniejszy lub pogorszy się z czasem, jeśli problem z podkładką zostanie zaostrzony przez łożysko. Oznacza to, że łożysko zgasło i jest na skraju awarii.

Nieodpowiednie smarowanie może czasami powodować hałas w łożysku. Za każdym razem, gdy wirnik się obraca, piszczący dźwięk wskazuje, że łożysko wymaga naoliwienia. Z drugiej strony odgłos zgrzytania sugeruje, że łożysko jest uszkodzone i należy je wymienić.

#2. Niezrównoważone obciążenie

Aby Twoja pralka działała płynnie, upewnij się, że wsad prania jest równomiernie wyważony. Załadowanie pralki w sposób niezrównoważony jest typowym błędem użytkownika. Nierówny ładunek może wynikać z umieszczenia tak niewielu lub zbyt wielu rzeczy i załadowania dużych towarów, takich jak zasłony. Za każdym razem, gdy to nastąpi, bęben będzie się kołysał i uderzał o wewnętrzną ramę pralki, powodując głośne dudnienie.

Tak więc, ponieważ bęben obraca się najszybciej podczas cyklu wirowania, dźwięk jest najlepiej słyszalny. Aby rozwiązać ten problem, upewnij się, że ładunek prania jest zrównoważony za każdym razem, gdy używasz pralki. Rzuć 1 lub 2 dwa ręczniki na wierzch materiału, jeśli jest za mały.

#3. Zużyty amortyzator

Gdy bęben obraca się szybciej, może wydawać głośne dudnienie. Dzieje się tak, ponieważ podpory, takie jak drążki zawieszenia lub amortyzatory, uległy starzeniu lub pęknięciu. W konsekwencji bęben nie obracałby się równomiernie i zaczynał uderzać w ramę pralki lub inne części wewnętrzne. Jest to nie tylko niewygodne, ponieważ powoduje głośne stukanie, ale może również spowodować uszkodzenie podkładki od wewnątrz. Jeśli tak jest z twoim praniem, wyłącz je natychmiast i przystąp do naprawy. Drążki zawieszenia i amortyzatory, które są spalone lub uszkodzone, należy wymienić, ponieważ tych części nie można naprawić.

#4. Uszkodzona pompa spustowa

Jest to niezbędny element, który pomaga w usuwaniu wody z pralki i jej transporcie za pomocą węża podłączonego do systemu odpływowego. Ilekroć pralka musi usunąć zużytą wodę i uzupełnić ją czystą wodą, pompa uruchomi się wielokrotnie podczas cyklu prania. Po zakończeniu programu prania odpływ włączy się po raz ostatni podczas cyklu wirowania. Pompa spustowa uruchamia się, gdy bęben obraca się z dużą prędkością, usuwając wodę z ubrań. Lekki pisk podczas wirowania jest normalnym zjawiskiem.

Z drugiej strony silny piskliwy dźwięk wskazuje, że pompa odpływowa działa nieprawidłowo. Do pompowania wody z pralki pompa zawiera elementy obrotowe. W rezultacie piszczący dźwięk, którego doświadczasz, jest spowodowany przez pękniętą część pompy, która obraca się i ociera o wewnętrzne elementy pompy. Uszkodzonej pompy spustowej nie można naprawić; dlatego należy go wymienić. Możesz również zainteresować się pompą spustową pralki.

#5. Zużyte sprzęgła silnika

Zużyte sprzęgło silnika, które łączy silnik z przekładnią, jest powszechnym wyzwalaczem głośnego cyklu wirowania. Niektóre pralki ładowane od góry wykorzystują te elementy. Z biegiem czasu połączenie może się zużyć, umożliwiając ślizganie się kolców. Za każdym razem, gdy kosz się obraca, widły napędowe uderzają o siebie.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, dlaczego myjka głośno kręci. Dominują głośne dźwięki z pralki, ale należy sprawdzić, czy pralka nie jest zbyt głośna. Omówiliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu, przeczytaj uważnie, aby dobrze zrozumieć. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować pralkę lub suszarkę z możliwością układania w stos i kiedy wkładać płyn do zmiękczania tkanin do pralki.