Czy fumigacja gleby jest ważna? Pomocny przewodnik w 6 krokach

Zdrowa gleba jest jednym z dobrych predyktorów zdrowych upraw, a w notatce osoby zajmującej się roślinami może się okazać, że „czy fumigacja gleby jest ważna?”. To jest pytanie do rozważenia, ponieważ nawet w glebie mogą żyć szkodniki.

Jeśli jesteś rolnikiem, ogrodnikiem lub zwykłą osobą zajmującą się roślinami i chcesz wiedzieć, jak sprawić, by gleba była zdrowsza, aby pomóc w prawidłowym wzroście roślin i upraw, ten artykuł zawiera wprowadzenie i przewodnik po fumigacji gleby.

Czy fumigacja gleby jest ważna? Pomocny przewodnik w 6 krokach

Fumigacja

Fumigacja to skuteczna metoda poprzez aplikację chemiczną. Istnieją dwa sposoby kontrolowania infestacji poprzez fumigację.

Pierwsza to profilaktyka, która zwykle trwa krótko, a leczenie przeprowadza się rutynowo. Podczas pierwszych oznak porażenia stosuje się drugi zabieg.

Przegląd fumigacji gleby

Fumigacja gleby jest jednym ze sposobów na pozbycie się szkodników i chorób z gleby przed sadzeniem i użyciem preparatu pestycydowego. Jest to również niezależna strategia lub metoda kontroli chemicznej w celu zmniejszenia populacji organizmów glebowych.

Istnieje kilka fumigantów gleby, które można zastosować: granulki, skroplone gazy lub lotne ciecze. Mają one na celu skuteczne zwalczanie grzybów, owadów, bakterii, nasion chwastów, nicieni i chwastów jako organizmów żyjących w glebie.

6 łatwych kroków fumigacji gleby

Krok 1. Zastosowanie fumigantów

Aby kontrolować szkodliwe organizmy, takie jak nicienie, chwasty, owady, bakterie, grzyby (jeśli widzisz pleśń w swojej glebie, oto jak pozbyć się mączniaka prawdziwego w glebie) i choroby, wstrzykiwanie płynnych fumigantów do gleby pierwszy krok.

Krok 2. Rozpowszechnianie fumigantów

Po zastosowaniu ciekłych fumigantów, substancje lotne w gazie rozchodzą się i promieniują przez przestrzeń powietrzną gleby z punktów iniekcji.

Krok 3. Gleba jest kondycjonowana

Natywna populacja drobnoustrojów glebowych pomaga w warunkowaniu przywrócenia równowagi nasadzeń, ponieważ zabieg znacznie minimalizuje szkodliwe patogeny.

Krok 4. Rozkład fumigantów

Fumiganty, takie jak chloropikryna, ulegają biodegradacji w składniki odżywcze roślin, podczas gdy inne fumiganty szybko rozkładają się w glebie.

Krok 5. Sadzenie upraw

Gdy stan gleby jest dobry, następuje sadzenie roślin.

Krok 6. Zdrowe rośliny zaczynają rosnąć

Zdrowe rośliny zaczynają w pełni rosnąć i mogą zmaksymalizować wykorzystanie składników odżywczych i wody.

5 fumigantów gleby

Oto 5 fumigantów glebowych, których możesz użyć do zwalczania wywołujących choroby nicieni, grzybów i chwastów.

1. Bromek metylu

Bromek metylu jest powszechnie stosowanym fumigantem glebowym i jest zarejestrowany jako środek przedsiewny na ograniczonej liczbie upraw.

2. Dichloropropan

Jest to fumigant owadobójczy do zwalczania brzoskwini, a także jest stosowany na zboże i glebę.

3. Tlenek propylenu

(PPO) Tlenek propylenu jest najbardziej adaptowalnym fumigantem rolniczym opracowywanym jako substytut bromku metylu.

4. Insektycydy fosforoorganiczne

Ten rodzaj pestycydu działa poprzez uszkadzanie enzymu zwanego acetylocholinoesterazą i ma kluczowe znaczenie dla kontrolowania sygnałów nerwowych w organizmie, które zabijają szkodniki.

5. Chloropikryna

Chloropikryna jest stosowana jako przeciwbakteryjny fungicyd, insektycyd, nematocyd i herbicyd.

Jak fumigować glebę w ogrodzie za pomocą fumigacji granulkami dazomet

W obszarach ogrodów, gdzie mogą również rosnąć kwiaty lub rośliny, mogą występować szkodniki, takie jak nicienie. Niektórzy ogrodnicy stosują fumigację do przygotowania gleby doniczkowej, rozsadników i całych obszarów krajobrazowych przed sadzeniem, a dazomet (możesz też sprawdzić ten: jak zwalczać szkodniki w ogrodzie) jest jednym z fumigantów dostępnych w ogrodnictwie.

 • Przed fumigacją wykop grządkę ogrodową na głębokość od 6 do 8 cali przez 7 do 10 dni, a następnie usuń kamienie, grudki gleby i wszelkie zanieczyszczenia organiczne za pomocą grabi.
 • Za pomocą termometru glebowego zmierz temperaturę gleby, która musi być wyższa niż 55 stopni Fahrenheita na głębokości od 6 do 8 cali, aby fumigant był aktywny.
 • Aby określić ilość fumigantu potrzebnego do ogrodu, przeczytaj ostrzeżenia producenta fumigantu.
 • Za pomocą rozrzutnika granulatu umieść granulki dazometu na grządce ogrodowej i przykryj je folią z tworzywa sztucznego.
 • Na krawędzie poszycia nałóż ziemię za pomocą łopaty, aby zabezpieczyć gazy fumigantu w grządce ogrodowej, a po 7 dniach zdejmij przykrycie.
 • Wykop grządkę ogrodową na głębokość od 2 do 3 cali, aby zapobiec uszkodzeniu przez organizmy glebowe wcześniej potraktowanej gleby.
 • 14 do 20 dni po zabiegu gleba jest gotowa do sadzenia.
 • Jakie są zalety fumigacji gleby?

  • Może łatwo wyeliminować inwazję gryzoni lub stawonogów w konstrukcjach i towarach
  • Może łatwo przenikać do szczelin, pęknięć i niektórych materiałów opakowaniowych i oferuje zerową tolerancję na owady
  • Jeśli witryna jest odpowiednio napowietrzona, niebezpieczne pozostałości i zapachy nie pozostawiają nieestetycznych

  Jakie są wady fumigacji gleby

  • Niektóre fumiganty mogą być śmiertelne dla ludzi i są bardzo szkodliwe dla innych żywych istot, jeśli nie są odpowiednio używane
  • Chemikalia są łatwopalne i żrące, więc będziesz potrzebować specjalnego sprzętu ochronnego
  • Jeden z wymagań, aby był skuteczny, to wysoka temperatura. Problemy mogą pojawić się w okresie zimowym

  Wniosek

  Inwestowanie w zdrowszą glebę to dobra rzecz. Teraz, gdy masz już pomysł na fumigację gleby, pytanie „czy fumigacja gleby jest ważna” nie sprawi, że będziesz wisiał!