Co robisz, gdy Twój kojec ma pluskwy? Pomysły

Co robisz, gdy Twój kojec ma pluskwy? Jeśli jesteś jak większość ludzi, pierwszą reakcją jest panika. Pluskwy to paskudne małe stworzenia, których bardzo trudno się pozbyć, a jeśli nie są odpowiednio traktowane, mogą szybko zaatakować cały dom.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pozbyć się pluskiew z kojca. Najważniejszą rzeczą jest szybkie działanie; im dłużej czekasz, tym trudniej będzie się ich pozbyć.

Co robisz

Oto kilka wskazówek, jak pozbyć się pluskiew w kojcu:

– Dokładnie odkurzyć wszystkie powierzchnie, w tym szczeliny między poduszkami oraz szwy na materacach i poduszkach. Po zakończeniu wyrzuć worek do odkurzacza.

– Umyj całą pościel w gorącej wodzie i wysusz na najwyższym ustawieniu temperatury, aby zabić pluskwy lub jajka, które mogą czaić się w środku. Upewnij się, że pierzesz koce, poduszki, śpiwory, pluszaki itp. wraz z przedmiotami z całego domu, takimi jak zasłony i ubrania.

Czy kojec jest lepszy niż łóżeczko?

Dla niektórych rodziców kojec jest lepszym rozwiązaniem niż łóżeczko. Może to być wygodniejsze i dobrze jest używać, gdy masz inne dzieci lub zwierzęta, które mogą dostać się do pokoju dziecka, gdy śpi.

Problem z używaniem samego kojca polega na tym, że dzieci wyrastają z nich zbyt szybko – potrzebują czegoś długoterminowego, zanim przeniosą się do własnego łóżka w wieku około dwóch lat!

Pełnowymiarowe standardowe łóżeczko z czasem zapewni większy komfort Twojemu dziecku. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko zawsze przebywało samotnie w otwartej przestrzeni, skorzystanie z obu może być idealne: albo w jego lub jej sypialni w jednym rogu (oczywiście bokami do góry), albo jeśli jest kilka pięter w twoim domu, kojec na dole do drzemek i w nocy, kiedy nie możesz być tuż obok niego.

Przynajmniej w ten sposób Twoje dziecko poczuje się tak, jakby było we własnej przestrzeni (a nie ze wszystkimi swoimi zabawkami), co może ułatwić zasypianie. Wadą? Kiedy wyrosną z tego zbyt szybko, nie ma już miejsca, które pasowałoby do nich bezpiecznie podczas przebudzenia, poza tym, że jest trzymane przez osobę dorosłą!

W jakim wieku dziecko potrzebuje kojca?

Ewentualnie, kiedy uczą się raczkować. Kojce mogą być używane jako pomoc na tym etapie rozwoju i mogą pomóc dzieciom uniknąć pełzania w miejscach, które mogą być niebezpieczne, takich jak schody lub kuchnie, które zawierają ostre przedmioty, które mogą im zaszkodzić.

Jednak nie jest bezpiecznie zostawiać dziecko bez opieki w kojcu, nawet jeśli zaczęło się raczkować, ponieważ w środku nadal mogą znajdować się małe części (niewidoczne), takie jak baterie itp., które mogłyby połknąć te kawałki i się nimi zakrztusić.

Jeśli w tym czasie musisz skorzystać z łazienki lub przygotować jedzenie, prawdopodobnie najlepiej będzie umieścić dziecko z powrotem w łóżeczku, dopóki nie wrócisz z tych czynności, ponieważ są to chwile, w których dzieci są najbardziej bezbronne.

Korzystanie z kojca nie jest zalecane przed upływem sześciu miesięcy, ponieważ może to być zbyt ograniczające, aby mogły się swobodnie czołgać.

Ponadto nie mogą zrobić wiele więcej poza przewracaniem się i leżeniem na plecach, co naraża je na ryzyko, jeśli odwrócisz się plecami lub odsuniesz się od miejsca, w którym leżą na podłodze, ponieważ byłyby tylko sekundy, zanim się podniosą. pozycja do raczkowania bez pomocy kogoś w pobliżu, która może je złapać wystarczająco szybko.

Idealnie kojec powinien być używany tylko po osiągnięciu tego wieku, jeśli został zatwierdzony jako bezpieczny dla rozwoju dziecka przez pediatrów lub innych pracowników służby zdrowia z doświadczeniem w pracy z niemowlętami.

Jak czyścić siatkę na kojec?

Najpierw wyjmij kojec z innych elementów. Kiedy to zrobisz, pamiętaj, aby odłączyć wszystkie jego części i odłączyć go od wszelkich materiałów, które go łączą, takich jak rzepy lub taśma samoprzylepna.

Następnie umieść kojce dla dzieci w wannie lub na zewnątrz na podjeździe lub patio, jeśli to możliwe. Jeśli nie możesz wyjść bezpośrednio do obszaru z wodą w pobliżu, użyj wiadra wypełnionego wodą dla każdego oddzielnego kawałka o głębokości co najmniej sześciu cali, aby zanurzyć je w wodzie z mydłem, aż zostaną całkowicie zanurzone i dokładnie namoczone.

Używaj mydła do naczyń, ale unikaj używania detergentów, ponieważ zawierają one enzymy, które z czasem rozkładają materiały, zwłaszcza te na bazie nylonu, z których wykonano większość dziecięcych kojców.

Gdy kawałki zostaną namoczone, wyjmij je jeden po drugim i wyszoruj każdy kawałek szczotką, aby usunąć brud lub zanieczyszczenia, które nagromadziły się z czasem.

Następnie dokładnie spłucz wszystkie pozostałości mydła przed całkowitym wyschnięciem na powietrzu na otwartej przestrzeni, z dala od wszystkiego, co może na niego spaść, powodując uszkodzenia, na przykład deszcz. Gdy wszystko jest już całkowicie wysuszone, złóż zestaw akcesoriów dla dziecka!