Czego szukać w podgrzewaczu wody? 3 najlepsze typy!

Martwisz się, na co zwrócić uwagę w podgrzewaczu wody? Przestań się martwić i zacznij czytać ten artykuł. Kupując nowy podgrzewacz wody do domu, poszukaj czegoś, co zapewni mieszkańcom wystarczającą ilość ciepłej wody, a jednocześnie będzie oszczędne.

Zbadaj dostępne formy podgrzewaczy wody oraz pojemność i źródło paliwa, które jest najlepsze dla domu. Na początek określ źródło, z którego użytkownicy mają paliwo. Po wybraniu źródła energii w domu wybierasz jeden z grzejników. Rozróżnia się źródła paliwa elektrycznego, propanu/gazu i hybrydowego.

Czego szukać w podgrzewaczu wody? 3 najlepsze typy!

Podgrzewacze wody występują w wielu typach i nie jest łatwo wybrać podgrzewacz wody. Powinieneś dokładnie przyjrzeć się różnym cechom podgrzewacza wody; niektóre są wymienione powyżej; po sprawdzeniu wszystkich funkcji, wybierz tę, która Twoim zdaniem jest najlepsza dla Twojego domu. To tylko mały podgląd i powinieneś czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej i znaleźć najlepszy podgrzewacz wody.

Czego należy szukać w podgrzewaczu wody?

Ilekroć szukasz nowego podgrzewacza wody, pomyśl o paliwie lub źródle energii, z którego będziesz korzystać, a także o jego koszcie i dostępności. Rodzaj paliwa stosowanego w systemie podgrzewania wody wpływa na roczne wydatki operacyjne oraz wielkość lub wydajność podgrzewacza wody. Pomoże Ci to zrozumieć, czego szukać w podgrzewaczu wody. Opcje podgrzewacza wody mogą być ograniczone w zależności od rodzaju paliwa i jego dostępności. Poniżej przedstawiono wybór podgrzewacza wody, uporządkowany według mocy i źródła energii.

Tradycyjne podgrzewacze wody akumulacyjnej, przenośne i na żądanie lub z pompą ciepła są powszechnie dostępne w USA. Może być również stosowany z wężownicami bezzbiornikowymi lub pośrednimi podgrzewaczami wody oraz połączonymi systemami ogrzewania wody i pomieszczeń. W niektórych częściach Stanów Zjednoczonych może być używany do zasilania tradycyjnych podgrzewaczy akumulacyjnych lub pośrednich systemów ogrzewania wody i pomieszczeń.

Tradycyjne zasobniki i podgrzewacze wody na żądanie oraz połączone systemy ogrzewania wody i pomieszczeń, takie jak wężownice bezzbiornikowe i pośrednie podgrzewacze wody, były dostępne w wielu lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych. Wskazane jest sprawdzenie kosztów paliwa, jeśli w okolicy dostępnych jest więcej niż jeden rodzaj paliwa, szczególnie przy budowie ogromnego domu. Nawet jeśli modernizujesz podgrzewacz wody, możesz odkryć, że przejście na alternatywne źródło paliwa i energii pozwala zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę.

Jednak zmiana jednego rodzaju paliwa na inny wiąże się z dodatkowymi kosztami, w tym zainstalowaniem wyłącznika lub podłączeniem przewodu gazowego do podgrzewacza wody i odpowietrzeniem go na zewnątrz. Sprawdź u dostawcy aktualne ceny lub taryfy paliw. Niezależnie od tego, czy w danej lokacji masz więcej niż jeden rodzaj paliwa, zwłaszcza jeśli budujesz duży dom, dobrym pomysłem jest zbadanie kosztów paliwa.

Ponadto podczas wymiany podgrzewacza wody może się okazać, że przejście na alternatywne paliwa i źródła energii pozwala zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Jednak przy przejściu z jednego źródła paliwa na inne dodatkowe wydatki obejmują budowę przełącznika, podłączenie przewodu paliwowego do podgrzewacza wody i odpowietrzenie go na zewnątrz. Sprawdź u dostawcy aktualne ceny benzyny i opłaty.

Rodzaje podgrzewaczy ciepłej wody, których należy szukać

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podgrzewaczy wody, my szczegółowo omówimy te typy dla Twojej pomocy, abyś mógł łatwo wybrać najlepszy. Oto, na co zwrócić uwagę w podgrzewaczu wody:

#1. Z podgrzewaczem wody w zbiorniku

Najbardziej typową formą jest podgrzewacz wody, w różnych rozmiarach od 25 do 100 galonów. Ten zbiornik magazynowy odbiera wodę lodową podgrzaną elektrycznie lub gazem. Ta woda pozostaje w określonej temperaturze, dopóki nie jest potrzebna. Grzejniki zasobnikowe są zazwyczaj najtańsze i wymagają najmniejszej uwagi. Ta zmagazynowana woda zaczęła tracić ciepło i powinna być regularnie podgrzewana do odpowiedniej temperatury, tracąc czas i energię. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o typowych problemach z podgrzewaczem wody.

#2. Podgrzewacz wody na żądanie

Podgrzewacze wody na żądanie lub przepływowe nie mają przestrzeni magazynowych, często znanych jako podgrzewacze wody bezzbiornikowe. Jednak zimna woda spływa do przenośnego urządzenia po każdym włączeniu podgrzewanego kranu i pralki. Jest podgrzewany do określonej temperatury przed skierowaniem do wymaganej temperatury. Jednostki bezzbiornikowe są dostępne w różnych pojemnościach, takich jak wielkość rodziny. Podgrzewacze wody bez zbiorników są znacznie bardziej oszczędne niż zbiorniki, więc nigdy nie zabraknie Ci podgrzanej wody. Są one dość drogie niż tradycyjne przechowywanie, więc instalacja może być skomplikowana, co skutkuje wyższymi nakładami początkowymi. Możesz potrzebować więcej niż jednego, na przykład wielkości domu i rodziny.

#3. Podgrzewacz wody zasilany energią słoneczną

Kolektor to płaska skrzynka powszechnie montowana na dachu nagrzewnicy. Zimna woda przepływa przez rury w pojemniku, a ciepło pochłaniane przez słońce podgrzewa wodę podczas jej obiegu. Podgrzana woda jest następnie pompowana z powrotem do zbiornika magazynowego. Gdy temperatura na zewnątrz jest niska, termostaty ograniczają przepływ wody. Aby sprostać wymaganiom, zbiornik zazwyczaj zawiera tradycyjne pomocnicze źródło ciepła.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czego szukać w podgrzewaczu wody. Przy wyborze podgrzewacza wody należy wziąć pod uwagę różne ważne czynniki, takie jak źródło paliwa, rozmiar i rodzaj podgrzewacza wody. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak zmienić element w podgrzewaczu wody i jak wyregulować temperaturę w podgrzewaczu wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.