Czego potrzebuję, aby zacząć szyć za pomocą maszyny?

Odpowiedź na pytanie, czego potrzebuję, aby zacząć szyć na maszynie, ujawnia dziesięć pozycji. Omówimy każdy z nich poniżej i dlaczego powinny one składać się na Twój zestaw do szycia. Poprowadzimy Cię również jako początkującego ściekacza, zwłaszcza gdy po raz pierwszy korzystasz z maszyny do szycia.

Ale poza wykonaniem zestawu do szycia, czy wiesz już, jak skonfigurować maszynę do szycia? Musisz zrozumieć właściwą konfigurację maszyny do szycia, aby zapewnić wygodne i wydajne szycie.

Czego potrzebuję

Co powinno być w zestawie do szycia dla początkujących?

 • Maszyna do szycia

Zawsze możesz szyć projekty ręcznie, ale maszyna do szycia to szybki i wydajny sposób na szycie. Uzyskasz spójne wyniki bez zbyt długiego czasu i możesz pracować nad wieloma projektami, nie męcząc się tak łatwo. Nie daj się zastraszyć tym sprzętem, ponieważ jest prosty w nauce i obsłudze.

Kluczem jest upewnienie się, że otrzymujesz wysokiej jakości maszynę bez zbyt wielu skomplikowanych funkcji, szczególnie dla początkujących. Ale nawet jeśli jest to podstawa, maszyna powinna nadal spełniać Twoje wymagania. Więcej wskazówek, jak znaleźć najlepszą maszynę do szycia, znajdziesz w naszym poradniku, jak kupić maszynę do szycia.

 • Nożyczki i mata do cięcia

Kolejne przedmioty, które powinny znaleźć się w twoim zestawie do szycia, to nożyczki i deska do krojenia. Chcesz, aby narzędzia tnące były ostre, aby nie zniszczyć tkaniny. Skorzystasz również z maty do cięcia, a nie tylko nożyczek, ponieważ ma ona proste i ukośne linie, dzięki czemu cięcie jest bardziej precyzyjne.

 • Igły

Będziesz potrzebować igieł do szycia ręcznego oraz maszyny do szycia. Pamiętaj, że zaleca się wymianę igieł przy każdym szytym projekcie, aby mieć pewność, że będą szyły efektywnie. Twój zestaw powinien mieć wiele igieł do tych zamienników, a także powinien być wystarczająco różnorodny, aby każdy rodzaj był dostępny dla różnych materiałów i projektów szycia.

Tutaj można kupić igły do ​​maszyn do szycia, które zawierają również przewodnik zakupu.

 • Wątki

Właściwa nić jest tak samo ważna, jak użycie właściwej igły w projekcie szycia. Powinien być wystarczająco trwały, aby wytrzymać używany materiał. Twój zestaw do szycia powinien składać się z różnych rodzajów nici, abyś mógł użyć idealnego do każdego projektu.

Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest również brak nici podczas szycia. Ale co, jeśli nić maszyny do szycia będzie się łamać? Nie martw się, ponieważ omówiliśmy, jak uniknąć i rozwiązać ten problem.

 • Szpilki

Oprócz posiadania wielu igieł, potrzebujesz także jak największej liczby szpilek. Będziesz mieć łatwiejszy czas na szycie, zwłaszcza szwy, jeśli masz wystarczająco dużo szpilek, aby utrzymać materiał. Dodatkowo nie zapomnij zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, aby nie zgubiły się.

 • Szpulki

Kupując maszynę do szycia do swojego zestawu do szycia, nie zapomnij również o dodatkowych szpulkach. Byłoby frustrujące, gdyby podczas wykonywania projektu zabrakło nici dolnej. Dlatego wyrób sobie nawyk nawijania dwóch szpulek, szczególnie w przypadku dużego projektu.

 • Taśma miernicza

Tylko dlatego, że mata do cięcia może Cię prowadzić, nie oznacza to, że możesz pominąć posiadanie narzędzi pomiarowych, takich jak taśma miernicza. Miarka jest przydatna do szycia odzieży, która może wymagać ciągłego dostosowywania do użytkownika. A skoro już przy tym jesteśmy, linijka może również pomóc kanalizacji, zwłaszcza przy znakowaniu tkanin.

 • Pióra tekstylne

Mówiąc o znakowaniu tkaniny, nie zapomnij o pisakach i ołówkach do tkanin. Kluczem do precyzyjnych pomiarów i uniknięcia problemów podczas szycia jest sprawne oznaczanie wzorów. Należy jednak używać odpowiednich pisaków, które zostaną zmyte z materiału.

 • Rozpruwacz do szwów

Oszczędź sobie stresu podczas poprawiania projektów, mając rozpruwacz do szwów. Jako początkujący możesz skończyć z pewnymi błędami, które będą musiały zostać poprawione. Możesz nawet użyć rozpruwacza do dziurek na guziki, guzików i zamków, które musisz wymienić.

 • Żelazo

Przybornik do szycia dla początkujących musi mieć żelazko i oczywiście deskę do prasowania. Będziesz ich potrzebował do tkaniny, zwykle od początku i końca projektu. Pamiętaj, że będziesz musiał docisnąć materiał i szwy lub ustawić zagniecenia na materiale.

Co należy zrobić przed rozpoczęciem szycia na swojej maszynie?

 • Przygotuj materiały i wytnij wzory zgodnie z wymaganiami projektu
 • Sprawdź swoją maszynę do szycia pod kątem części, które mogą wymagać ponownej regulacji lub wymiany
 • Przestudiuj instrukcję obsługi maszyny do szycia i pilnie postępuj zgodnie z instrukcjami marki
 • Sprawdź swoją pozycję siedzącą, czy będzie Ci w niej wygodnie podczas pracy
 • Uporządkuj narzędzia potrzebne do realizacji projektu, aby były łatwe do zdobycia
 • Jak zacząć szyć dla początkujących?

 • Ustaw maszynę do szycia, nawlekając górną i dolną nić
 • Dostosuj napięcie zgodnie z projektem i materiałami
 • Sprawdź, czy używasz odpowiedniej igły do ​​materiału
 • Dostosuj odpowiednio ustawienia i prędkość ściegu
 • Przetestuj i przećwicz szycie na kawałku materiału
 • Wniosek

  Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie omówiliśmy, czego potrzebuję, aby rozpocząć szycie na maszynie i wymieniliśmy zestaw dla początkujących. Obejmują one maszynę do szycia, narzędzia tnące, igły, nici, szpilki, szpulki, taśmę mierniczą, pisaki do tkanin, przecinak do szwów i żelazko.

  Stamtąd łatwo nauczyć się szyć na maszynie do szycia. Zachęcamy do przeglądania naszych blogów, aby dowiedzieć się więcej o szyciu.