Co zrobić ze świeczkami?

Wielu entuzjastów świec zastanawia się, co zrobić ze starymi słojami na świece, gdy wypalą się knoty. Większość słoików wykonanych z przezroczystego szkła sodowo-wapniowego można poddać recyklingowi. Porozmawiamy więc o sposobach postępowania ze świeczkami.

Wiele świec wykorzystuje różne rodzaje szkła, aby zwiększyć odporność na ciepło lub dodać kolory, aby nadać szkłu atrakcyjny wygląd. Nie wyrzucaj zużytych pojemników na świece, w których uwięzione są kawałki starego wosku. To szybka i prosta technika, aby te pojemniki były bez skazy.

Co zrobić ze świeczkami?

Po prostu upiecz pojemniki na małym ogniu, aż wosk sam wypadnie. Jest to znacznie bardziej opłacalne i bezodpadowe. Nie musisz kupować nowych pojemników za każdym razem, gdy chcesz podjąć próbę wytworzenia świec.

Możesz także zachować pojemniki, które pasują do Twojego projektu, zmieniając je w wazony, małe słoiki do przechowywania i inne przedmioty. Ponadto pojemniki te powinny być tak czyste, aby można je było oddać jako prezenty. Przejdźmy więc na różne kreatywne sposoby, co zrobić ze świeczkami.

Co zrobić ze świeczkami

Przygotowywanie i przechowywanie żywności

Szklane słoiki ze świeczkami są często używane do przygotowywania dań na następny dzień, takich jak sałatki i płatki owsiane na noc. Jeśli słoik zawiera płyn, taki jak sos sałatkowy, trzymaj go na dolnej warstwie. Więc pozostałe produkty nie stają się mokre do czasu jedzenia.

Zredukuj użycie plastiku podczas zakupów.

Większość kupujących chwyta za najbliższą plastikową torbę, aby przechowywać suchą fasolę, ziarna i inne produkty luzem ze sklepu spożywczego. Przyniesienie słoika do sklepu spożywczego to wygodny sposób na przechowywanie suchych produktów. Może również zawierać inne rodzaje żywności, takie jak mięso i ser.

Połóż sfermentowaną żywność

Świeczniki z pokrywkami, takie jak te pokazane powyżej, są idealne do fermentacji, jeśli szkło jest bezpieczne dla żywności. Kimchi, kapusta kiszona i cydr to doskonały wybór. Większy słoik bez pokrywki może posłużyć do przechowywania kombuchy scoby zawiniętej w gazę.

Stock, zupy i koktajle można zamrażać.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas zamrażania szklanych słoików jest pozostawienie wystarczającej ilości miejsca na górze. Dzieje się tak, ponieważ to, co jest w środku, rozszerza się, gdy zamarza. Idealne słoiki to te z szerokim otworem, a wybór jest praktycznie nieograniczony.

Zrób nową świecę

Dopóki zapachy nie będą się zbytnio zderzać, połączenie resztek wosku w nowe świece jest w porządku. Jest to jeden ze sposobów na wykorzystanie całego pozostałego wosku w świecach, a także samych słojów. Jedną z prostych metod jest zebranie wosku na blasze do pieczenia po upieczeniu słoików ze świecami w celu ich oczyszczenia.

Włóż tam trochę kwiatów.

Jednym z najprostszych sposobów recyklingu większego słoika na świecę jest przerobienie go na wazon. Po prostu napełnij go wodą i przytnij kwiaty do rozmiaru słoika. Jeśli nie chcesz, aby etykieta na świece zaszkodziła kwiecistemu wyglądowi, zawsze możesz ją usunąć gorącą wodą z mydłem.

Jak usunąć resztki wosku ze świeczników

Metoda nr 1: Napełnij słoik świecy wrzącą wodą

Jeśli nadal nie wiesz, co zrobić ze słoikami na świece w domu, możesz je najpierw wyczyścić. Ten proces topi wosk w znacznym stopniu przy użyciu bardzo gorącej wody i pozwala mu zestalić się w krążek na górze. Mogłeś to zobaczyć w mediach społecznościowych. Zagotuj w garnku wodę. Upewnij się, że jest w pełni wrzący!

Napełnij pojemnik do połowy gorącą wodą. Woda stopi większość wosku, a płynny wosk dotrze na powierzchnię. Pozostaw na kilka minut, aby rosnący wosk zestalił się jako krążek nad wodą.

Wosk jest mniej gęsty niż woda i będzie pływał po zmieszaniu. Po wyjęciu krążka woskowego wylej wodę. Jeśli pozostała jeszcze znaczna ilość wosku, powtórz proces.

Niewielkie ilości można łatwo usunąć za pomocą ręcznika papierowego i spirytusu. Możesz to również zrobić, zeskrobując go narzędziem. A co z lepkimi pozostałościami po kleju lub naklejce, która utrzymywała knot na miejscu?

Możesz go usunąć, zanurzając spód w białym occie. Zrób to przez 40 minut lub zeskrob go narzędziem. Za pomocą gorącej wody i płynu do naczyń wyczyść wnętrze świecy.

Metoda nr 2: Włóż świecę do zamrażarki

Podejście to wykorzystuje fakt, że wosk kurczy się, gdy jest zimny i rozszerza się, gdy jest podgrzewany. Zamroź świecę na 2 do 4 godzin lub na noc. Wyjmij z lodówki lub zamrażarki i od razu zacznij usuwać wosk z butelki.

Powinien być dość łatwy do usunięcia i lekko kruchy. Gdy wosk roztopi się w płyn, wyrzuć go do kosza lub przelej do dodatkowego pojemnika w celu ponownego użycia. Po usunięciu wosku użyj narzędzia, aby podważyć zakładkę knota od spodu.

A co powiesz na lepką pozostałość po kleju lub naklejce, która utrzymywała knot na miejscu? Ponownie możesz go usunąć, zanurzając spód w białym occie na 40 minut lub zeskrobując go narzędziem. Za pomocą gorącej wody i płynu do naczyń wyczyść wnętrze świecy.

Wniosek na temat tego, co zrobić ze świeczkami

Nie musisz wyrzucać słoików ze świecami teraz, gdy zużyłeś cały wosk. Jest wiele sposobów, o których można pomyśleć, jeśli nie wiesz, co zrobić ze świeczkami. Wypróbuj te sugestie i udekoruj swój dom.