Jak czyścić pleśń z kamyczkowej podłogi prysznicowej: 4 skuteczne sposoby

Pleśń może rzeczywiście rozwijać się w różnych miejscach w domu, zwłaszcza pod prysznicem. W tej notatce powinieneś nauczyć się czyścić pleśń z kamyczkowej podłogi prysznica i zachować czujność w przypadku inwazji pleśni.

Podobnie jak w przypadku dbania o czystość ciała, ważne jest, aby środowisko było wolne od pleśni. Na przykład higieniczna łazienka z prysznicem jest idealna do utrzymania zdrowego środowiska dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jak czyścić pleśń z kamyczkowej podłogi prysznicowej: 4 skuteczne sposoby

Kamienista podłoga prysznicowa nie tylko zapewnia kreatywność w Twojej łazience, ale także zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się. Powszechnie uważa się, że kamyczkowa podłoga prysznicowa jest śliska, gdy jest mokra, ale zapewnia silne tarcie kontaktowe, co sprawia, że ​​chodzenie jest bezpieczniejsze.

Podłogi prysznicowe Pebble stają się obecnie trendem w aranżacji wnętrz, ponieważ zapewniają styl i wygodę. Jako właściciel domu powinieneś poszukać pomysłów na kamyczkową podłogę prysznicową, z której możesz czerpać inspirację.

4 skuteczne sposoby czyszczenia kamyczkowej podłogi prysznicowej

Instalacja kamyków jest najlepsza w przypadku podłóg prysznicowych, ponieważ jest dostępna w różnych wzorach i stylach. Jak wiecie, kamyki mają różne kształty i rozmiary, które tworzą szczeliny między kamykami.

Te luki są idealnym miejscem do rozwoju pleśni. Dlatego zdobycie wiedzy na temat czyszczenia pleśni z kamyczkowej podłogi prysznicowej jest czymś korzystnym dla właścicieli domów.

1. Szorowanie

Ta metoda wymaga wysiłku fizycznego, ale oszczędza dalsze wydatki na alternatywy czyszczenia. W rzeczywistości możesz być zaradny, używając do jej czyszczenia starej szczoteczki z miękkim włosiem.

Używając miękkiej szczoteczki z włosiem, możesz dokładnie wyszorować małe szczeliny, do których trudno się dostać, i zapobiec zarysowaniom. Następnie spłucz ciepłą wodą, aby skutecznie wytępić pleśń.

2. Wybielanie

Wybielanie jest jedną z najskuteczniejszych technik usuwania pleśni z kamyczkowej podłogi prysznicowej. Wystarczy spryskać powierzchnię mieszanką wybielacza i wody i pozostawić na 10 do 20 minut.

Następnie spłucz ciepłą wodą i osusz powierzchnię podłogi prysznicowej mopem. Obecnie na rynkach dostępne są różne rodzaje wybielaczy, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stają się uniwersalne.

Tak silny wybielacz może uszkodzić powierzchnię kamyczkowej podłogi prysznicowej, zwłaszcza jeśli są to kamyki z granitu, marmuru i wapienia. W związku z tym należy mądrze wybrać środek wybielający i zwracać uwagę na recenzje produktów.

3. Roztwór sody oczyszczonej i octu

Te dwie substancje można znaleźć w spiżarni lub w szafkach kuchennych lub można je kupić w wygodnych sklepach po niskich kosztach. Jeśli w pewnym momencie masz problemy z pleśnią w szafkach kuchennych, możesz zapoznać się z tym artykułem, co powoduje pleśń w szafkach kuchennych.

Połączenie sody oczyszczonej jako bazy i octu jako kwasu powoduje reakcję chemiczną, która pomaga usunąć plamy, zabić zarazki i bakterie oraz wytępić pleśń. Ma również naturalne właściwości czyszczące i dezodoryzujące, które dobrze współpracują z pleśnią z kamyczkowych podłóg prysznicowych.

Mając tę ​​alternatywę, musisz upewnić się, że ocet, którego zamierzasz użyć, jest destylowany na biało. Dla Twojej wiedzy, ciemniejsze liście octu plamią się podczas czyszczenia, dlatego musisz wybrać ocet, który nie ma właściwości barwiących.

4. Nadtlenek wodoru

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania pleśni z kamyczkowej podłogi prysznicowej jest nadtlenek wodoru. Ten produkt to wielofunkcyjny środek czyszczący i dezynfekujący, który jest łatwo dostępny w każdej drogerii.

Aby zastosować na kamyczkowej podłodze prysznica, wymieszaj 1 szklankę nadtlenku wodoru i 2 szklanki wody w butelce ze spryskiwaczem. Po prostu spryskaj dotknięte obszary i pozostaw na chwilę przed spłukaniem ciepłą wodą.

Jak wygląda pleśń w kamienistej podłodze prysznicowej

Twój prysznic najprawdopodobniej zawiera pleśń ze względu na wilgoć pochodzącą z codziennej rutyny pod prysznicem. W szczególności kamyczkowe podłogi prysznicowe są bardziej podatne na pleśń, ponieważ przestrzeń i szczeliny między kamykami uniemożliwiają przepływ wody w odpływie.

Czasami trudno jest określić, jaki rodzaj pleśni zamieszkuje kamyczkowa podłoga prysznica, ponieważ kolor pleśni pasuje do koloru podłogi. Na przykład wygląd zielonej pleśni jest porównywalny z mchem.

Pleśń z kamyczkowej podłogi prysznica jest widoczna w różnych kolorach, takich jak biały, czarny, żółty i zielony. Tak więc wystarczy mieć dobry widok na pleśń, aby móc się jej pozbyć.

Jak utrzymać kamyczkową podłogę prysznicową bez pleśni?

Jedną z powszechnych wad kamyczkowej podłogi prysznicowej jest to, że zatrzymuje wodę w szczelinie. Możesz przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak długo trwa pleśń wody.

Ponieważ woda utknęła w szczelinach żwirowych, prędzej czy później stwarza okazję do rozwoju pleśni. W konsekwencji mógłby zniszczyć jego wygląd i jednocześnie wydzielać nieprzyjemny zapach.

Aby utrzymać czystą i pozbawioną pleśni podłogę prysznicową, zaleca się jej głębokie czyszczenie raz w tygodniu. W ten prosty sposób będziesz w stanie ograniczyć przyszłe wydatki, a jednocześnie zapobiec tworzeniu się pleśni.

Wniosek

Teraz, kiedy już wiesz, jak wyczyścić pleśń z kamyczkowej podłogi prysznicowej, znacznie łatwiej byłoby Ci się z tym uporać. Z drugiej strony, utrzymywanie higienicznej kabiny prysznicowej jest związane z utrzymywaniem kamyczkowej podłogi prysznicowej wolnej od pleśni.