Co to jest rygiel pieca? 4 ważne rodzaje śrub!

Czy chcesz wiedzieć, co to jest rygiel do pieca? Jeśli myślisz, że ten rodzaj śruby jest używany tylko do pieców, to się mylisz. Chociaż jest używany głównie do pieców, jest dość wszechstronny. Można to wykorzystać do prawie wszystkich zadań związanych z mocowaniem. Śruby do pieców są dostępne w różnych rozmiarach.

Jego łeb to płaskie śruby o okrągłym, owalnym lub płaskim kształcie. Aby wbić lub dokręcić to miejsce, możesz użyć śrubokręta, nakrętki lub klucza.

Co to jest rygiel pieca? 4 ważne rodzaje śrub!

Większość śrub do pieców jest całkowicie gwintowana. Ale większe są czasami projektowane z gładkim trzpieniem blisko łba śruby. Jest dostępny w różnych średnicach od ½ cala do 5/32 cala. Tak więc jego długość również wahałaby się od 3/8 cala do 6 cali.

Co to jest śruba do pieca? Więcej o śrubach do pieców

Śruba do pieca to metalowe mocowanie w różnych rozmiarach i materiałach. Jest to rodzaj śruby maszynowej z metalowym wałkiem, który jest gwintowany.

Niezależnie od tego, czym jest rygiel do pieca? Podobnie jak inne wkręty maszynowe, kołki do pieców są często używane do mocowania elementów metalowych. Były one początkowo używane do łączenia metalowych elementów pieca, stąd ich nazwa. Często śruby do pieców są zaprojektowane z płaskimi łbami, które mogą być wpuszczone lub zaokrąglone na płasko na górze i na dole.

Chociaż niektóre łby śrub są jak Phillips, łeb głazu jest zwykle montowany za pomocą standardowego śrubokręta. Możesz połączyć tę śrubę z kwadrantową lub sześciokątną dyszą, a podkładka zabezpieczająca służy do utrzymania jej na miejscu w niektórych przypadkach. Możesz użyć standardowych rozmiarów dla śrub z gwintem zunifikowanym i metrycznym. Jednak stosowanie jednolitego rozmiaru w Stanach Zjednoczonych jest znacznie bardziej powszechne.

Śruby do pieców o jednolitym rozmiarze są wytwarzane przez zunifikowaną separację dokładną (UNF) lub zunifikowaną separację zgrubną (UCS). Co więcej, dokładne odstępy między wątkami również się różnią; większe śruby mają mniejszy gwint na cal wynoszący około 2,4 cm, ale cienka separacja zawsze zawiera więcej nici niż zgrubna separacja nici o określonej średnicy.

Śruby do pieców są dostępne w wielu gatunkach materiałów. Większość śrub jest wykonana ze stali i nadaje się do codziennego użytku. W elementach złącznych z miękkiej stali nierdzewnej często dodaje się powłokę cynkową lub galwaniczną zapobiegającą korozji i uszkodzeniom powodowanym przez wodę. Śruby ze stali węglowej mogą być stosowane, gdy potrzebna jest większa wytrzymałość. Śruby są również dostępne ze stali nierdzewnej, ale są rzadkie i mogą być stosowane, gdy występuje problem z odpornością na korozję lub wilgoć.

Co to jest śruba?

Trzy najczęstsze rodzaje śrub to śruby ładunkowe, śruby do pieców i śruby maszynowe. Śruba murarska i kotwa to przykłady innych rodzajów śrub.

Jest to używane, gdy coś jest połączone z pustą ścianą. Dostępne są dwa rodzaje śrub maszynowych: gwintowane i grube. Śruby wózka i śruby pieca są gwintowane z grubsza. W celu obliczenia rozmiarów śrub średnica trzpienia i gwint na cal są wyrażone jako średnica gwintu (np. 1/4 x 20). Zazwyczaj śruby nośne mają długość do 10 cali, śruby do pieców mają długość 6 cali, a śruby maszynowe do 30 cali. W przypadku większych rozmiarów zwykle konieczne jest specjalne zamówienie.

Inne rodzaje śrub

Nie znaczy to, że wiesz, czym jest śruba do pieca, możesz zainteresować się innymi dostępnymi rodzajami śrub. Ale znowu, śruba do pieca ma okrągły lub płaski łeb i kwadratową nakrętkę, która wygląda jak śruba maszynowa, ale ma grubszy gwint i służy do łączenia metalowych części. Niezależnie od tego, oto niektóre z najczęstszych rodzajów śrub występujących w zestawach narzędzi:

#1. Śruby nośne

Znajduje to zastosowanie przede wszystkim w produkcji mebli. Posiadają nakrętkę, klucz i okrągłą główkę z kwadratowym kołnierzem. Szyjka zagina się w drewnie lub pasuje do wywierconego wcześniej otworu i uniemożliwia dokręcenie śruby. Są one gwintowane i mają średnice od 3/16 do 3/4 cala i długości od 1/2 do 10 cali.

#2. Śruby maszynowe

Śruby do maszyn mają zwykle łeb sześciokątny lub kwadratowy. Śruby tego typu są mocowane i zabezpieczane za pomocą kołków sześciokątnych lub czworokątnych. Dostępne są w wariantach chropowatych lub gwintowanych o średnicach od 1/4 do 2 cm i długościach od 1/4 do 30 cm. Ponadto ich średnica rośnie wraz ze wzrostem długości.

#3. Śruby kotwiące

Działają one podobnie do wpuszczonych śrub lub śrub, rozszerzając plastikową tuleję do wygotowanego otworu, gdy śruba jest dokręcana. Kołki rozporowe i kołki rozporowe służą do łączenia lekkich obiektów, takich jak ramy, z pustymi ścianami.

#4. Przełącz śruby

Skrzydełka rygla kolanowego są otwierane przez sprężynę znajdującą się wewnątrz ściany. Piny rozwijające są umieszczone w płaszczu, który rozszerza się w miarę dokręcania pinów. W przypadku ścian o grubości 13/4 cala dostępne są płyty o rozmiarach od 1/8 do 1/2 cala i długości do 8 cali. Niezależnie od tego, śruby są również używane w siedzeniach biurowych. Oto kilka sposobów dokręcania śruba obrotowa pod siedzeniem.

To okładka!

Co to jest rygiel do pieca? Każdy powinien mieć do dyspozycji kilka elementów wyposażenia, bez względu na to, czy wolisz używać żółtych stron do rozwieszenia w domu, czy też uważasz się za zwykłego majsterkowicza. Niektóre z domowych narzędzi naprawczych, które powinny być dostępne w domu, to między innymi elementy złączne, klucz, śrubokręty, nakrętki. Równie ważne jest, aby wiedzieć, czym jest rygiel do pieca i odróżniać go od innych rodzajów rygli. To prawie tyle! Z drugiej strony ciekawy artykuł o tym, jak wybrać lodówkę na wino.