Co to jest podkładka z napędem bezpośrednim? 6 zaskakujących zalet!

Planujesz kupić podkładkę w weekend, więc musisz wiedzieć, co to jest podkładka z napędem bezpośrednim? Jednocześnie chcesz wiedzieć jakie są wady i zalety tego silnika? Jakie są możliwości tej maszyny?

Chodzi o to, że we wszystkich urządzeniach są plusy i minusy. I nie możemy zaprzeczyć, że nie ma idealnej maszyny. Drugi może mieć swoje zalety, ale też niesie ze sobą korzyści.

Co to jest podkładka z napędem bezpośrednim? 6 zaskakujących zalet!

Najlepiej więc, aby zakup lub zakup pralki nie opierał się na wydajności i silniku pralki, ale także na możliwym użytkowaniu, z jakim się ona zmierzy. W tym artykule zrozumiesz różnicę między napędem bezpośrednim a innymi. Dlaczego kosztuje więcej niż inne podkładki i skąd będziesz wiedzieć, że Twoja podkładka jest z napędem bezpośrednim?

Co to jest podkładka z napędem bezpośrednim?

Czym więc jest podkładka z napędem bezpośrednim? Podkładki mają dwa różne rodzaje silników, a mianowicie podkładkę z napędem bezpośrednim i silnik z napędem pasowym. Główną różnicą między tymi dwoma w silniku jest to, że napęd pasowy składa się z paska. Podczas gdy ruch zaczyna się od silnika, napędza pasek, przechodzi na moc i spływa w kole pasowym, a następnie podkładce. Tymczasem podkładka z napędem bezpośrednim nie ma paska i ma prostą konfigurację. Nazywany jest również silnikiem falownika. Przepływ w tym silniku, składający się z wirnika i stojana, jest połączony bezpośrednio z podkładką.

Dzięki układom silnikowym ma mniejszy hałas, ruchome części i wibracje. Jak powszechnie wiadomo, części maszyny łatwo odpadają lub ulegają uszkodzeniu pod wpływem silnych wibracji, co powoduje, że części wewnątrz kruszą się. Ale czy same wibracje sprawiają, że silnik paskowy jest najmniej? Tak więc, zanim przejdę do bezpośredniego napędu, wymieniłem sześć zalet, na które możesz liczyć na podkładce z napędem bezpośrednim, i ich przyczyny.

Zalety pralki z napędem bezpośrednim

W ciągu tygodnia staramy się ulepszać rzeczy, istnieje kilka korzyści, które możemy osiągnąć z poprzednich maszyn lub urządzeń. Oczywiście oznacza to, że idealnej maszyny nie ma, a może – w przyszłości będzie. Ale już teraz poznajmy zalety podkładki z napędem bezpośrednim z napędu pasowego.

#1. Mniejszy hałas

Jak wspomniałem powyżej, silnik jest przymocowany bezpośrednio do myjki, ponieważ ma czystszą i prostszą konfigurację niż druga. Ponieważ silnik jest podłączony bezpośrednio do myjki, części nie poruszają się w cyklu. Z drugiej strony w napędzie pasowym jest głośniejszy lub generuje hałas. Dzieje się tak z powodu części z tyłu, które poruszają się, gdy pralka się obraca. Możesz przeczytać o pralce LG, która wydaje głośny dźwięk podczas wirowania.

#2. Dobrze umyte

Napęd bezpośredni ma wyższe obroty na minutę (obr/min) niż napęd pasowy. W rezultacie skutkuje to lepszą wydajnością w praniu ubrań i posiadaniem większej liczby wirujących rund.

#3. Oszczędzanie energii

W porównaniu z napędem pasowym, zastosowanie napędu bezpośredniego pozwala zaoszczędzić energię lub energię elektryczną, ponieważ nie musi przechodzić przez różne części przed przejściem przez myjkę. Tak więc zazwyczaj można zaoszczędzić pieniądze, oszczędzając energię. Poznaj zużycie energii pralki.

#4. Długoterminowe

Żywotność maszyny zawsze zależy od tego, jak właściciel korzysta z urządzenia, ale jeśli silnik jest mocniejszy od innych, może działać dłużej niż przewidywane lata. Niektórzy twierdzą, że napęd bezpośredni trwa dłużej. Jeśli chodzi o napęd pasowy, pasek jest zwykle mokry przez cały cykl, co powoduje, że jest podatny na zerwanie lub zerwanie.

#5. Mniejsza konserwacja

Konfiguracja części odgrywa znaczącą rolę w konserwacji — mniej konserwacji, mniej przypuszczalnych kosztów.

Wady pralki z napędem bezpośrednim

Ale nawet z jej ogromnymi zaletami, nadal należy zwracać uwagę na jej wady. Oto trzy znane słabości podkładki z napędem bezpośrednim.

#1. Obciążenie łożyska

Silnik łączy się z podkładką. Łożysko utrzymuje ciężar tych dwóch. W większości przypadków pierwszą rzeczą, która się rozpada, jest masa.

#2. Zagrożony silnik

Ze względu na połączenie silnika z podkładką sprawia, że ​​silnik jest wrażliwy. Podkładka składa się z wody, która może jednocześnie uszkodzić silnik. Nawet niewielki wyciek może spowodować awarię silnika.

#3. Delikatna elektronika

Większość części jest nowoczesna i ma wyższy koszt. Konserwacja może wystartować przez co najmniej kilka lat, ale to nie znaczy, że nie kupisz niektórych części zamiennych. Poza tym elementy nie są dostępne przede wszystkim w sklepach elektronicznych, co utrudni ich szybką wymianę. Być może będziesz musiał kupić kilka części za granicą, co będzie kosztować wyższą opłatę za wysyłkę i zajmie dużo czasu.

#4. Mniej wykwalifikowani technicy

Ponieważ ten model podkładek nie jest jeszcze znany, nie będzie łatwo znaleźć od razu wykwalifikowanego technika, który sprawdzi Twoją podkładkę z napędem bezpośrednim. Ponadto przegląd i naprawa urządzenia może kosztować więcej niż podkładki napędu paska. Przeczytaj także, jak naprawić podkładkę GE.

To okładka!

Znajdź podkładkę, która jest zgodna z Tobą i spełnia Twoje potrzeby, ale także ponownie rozważ zalety i wady między podkładką z napędem bezpośrednim a podkładką z napędem pasowym. Podpowie ci, co kupić lub czego musisz unikać, mając je. Moi przyjaciele, mam nadzieję, że jesteście oświeceni, czym jest podkładka z napędem bezpośrednim.