Co to jest pierwsze spojrzenie na wesele: czego się spodziewać

Odpowiedź na to, czym jest pierwsze spojrzenie na wesele, tkwi w samej nazwie. Dzieje się tak, gdy para widuje się przed ceremonią ślubną; stąd pierwsze obejrzenie partnera, zanim ktokolwiek go zobaczy.

Porozmawiamy o tym, gdzie to się zwykle dzieje, jak długo to trwa i czy w ogóle konieczne jest pierwsze wesele. Następnie dla Panów Młodych, którzy nie wiedzą, co robić, zachęcamy do sprawdzenia, czego potrzebuje Pan Młody w dniu ślubu.

Co to jest pierwsze spojrzenie na wesele: czego się spodziewać

Wszystko, co należy wiedzieć o pierwszym spojrzeniu na wesele

Jakie jest pierwsze spojrzenie na wesele?

Pierwsze spojrzenie na wesele odnosi się do sytuacji, gdy para widuje się po raz pierwszy w dniu ślubu, stąd nazwa. To intymny moment między Parą Młodą, gdy widzą się tuż przed ceremonią zaślubin.

Pierwsze spojrzenie na wesele jest często planowane z wyprzedzeniem w związku z jego lokalizacją. Najlepiej, jeśli chcesz mieć go blisko miejsca, w którym odbędzie się ceremonia ślubna, aby uniknąć problemów z podróżą i czasem.

Gdzie zajrzeć po raz pierwszy?

Wybierz odległą lokalizację, aby mieć bardziej intymny moment między panną młodą i panem młodym. Najlepiej też, aby pierwszy rzut oka miał miejsce w miejscu, które stanowi fantastyczne tło dla zdjęć.

Znalezienie miejsca na pierwszy rzut oka ma znaczenie nie tylko w przypadku zdjęć. Powinna to być również przestrzeń, w której para może swobodnie się poruszać i być sobą, nie czując się niepewnie przed widzami.

W ten sposób fotograf ślubny może wykonać najlepsze portrety ślubne już podczas pierwszego spojrzenia. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przeczytaj, kiedy zarezerwować fotografa ślubnego, abyś mógł zaaranżować to, co chcesz, w tym potencjalne rekomendacje od niego dotyczące miejsca pierwszego spojrzenia.

Kiedy powinieneś rzucić okiem?

Pierwsze spojrzenia mają miejsce przed ceremonią ślubną. Zapytaj swojego konsultanta ślubnego o godzinę, w której musisz rozpocząć pierwsze spojrzenie, aby upewnić się, że nie wpłynie to na harmonogram na resztę dnia ślubu.

Możesz także rozważyć lokalizację, w której zrobisz pierwszy rzut oka. Na przykład, jeśli jest od 5 do 10 minut od miejsca ceremonii ślubnej, musisz odpowiednio zaplanować pierwsze spojrzenie, aby upewnić się, że dotrzesz na ceremonię na czas.

Ile czasu potrzebujesz na pierwsze spojrzenie?

Pierwsze spojrzenie na wesele trwa zazwyczaj do 30 minut, czasem krócej lub dłużej, w zależności od momentów i czynności, których pragnie para. Biorąc to pod uwagę, nadal chcesz przeznaczyć od jednej do dwóch godzin na pierwsze spojrzenie na wesele.

Pomaga to również fotografowi ślubnemu, jeśli chce zrobić określone momenty, miejsca i pozy, aby uzyskać portrety, których chcą państwo młodzi. Byłoby najlepiej, gdybyś miał również trochę czasu na przygotowanie się, aby upewnić się, że Ty i Twój partner wyglądacie jak najlepiej.

Zazwyczaj fotografowie robią również formalne rodzinne zdjęcia ślubne po pierwszym spojrzeniu.

Jaki jest sens pierwszego spojrzenia na wesele?

Celem pierwszego spojrzenia na wesele jest wstępne ujawnienie się pary. Po raz pierwszy spotykają się przed ceremonią, gdzie mogą nie mieć chwili dla siebie.

Innym powodem, dla którego państwo młodzi powinni mieć wesele na pierwszy rzut oka, jest to, że służy on jako przerwa i motywacja przed rozpoczęciem obowiązków i stresu w dniu ślubu. Jest wiele rzeczy do zrobienia, od ceremonii po przyjęcie, a zobaczenie miłości swojego życia z wyprzedzeniem może przynieść ci ulgę w stresie i wzmocnić, czego potrzebujesz na męczący dzień.

I oczywiście nie zaszkodzi zrobić fantastyczne, niezapomniane zdjęcia zrobione w tym intymnym momencie. Możesz spojrzeć wstecz na te zdjęcia z sentymentem, przypominając sobie, jak pierwszy raz zobaczyłeś swoją narzeczoną lub pana młodego w dniu, w którym zdecydujesz się ich poślubić.

Jak działa pierwsze spojrzenie?

Pierwsze spojrzenie jest zasadniczo słodkim i intymnym momentem, gdy para widuje się przed ślubem. Jest to również zwykle zawarte w pakiecie fotografa ślubnego, aby uchwycić słodkie chwile, gdy para młoda widzą się po raz pierwszy.

Sesja zdjęciowa z pierwszego spojrzenia zazwyczaj obejmuje zdjęcia pana młodego w jego najlepszym stroju, panny młodej w eleganckim stroju ślubnym oraz moment, w którym widzą się po raz pierwszy. Znajomy portret to pan młody stojący przed kamerą ze swoją panną młodą za nim.

Kto uczestniczy w pierwszym spojrzeniu?

Tradycyjnie na pierwszym spojrzeniu obecna jest tylko Panna Młoda, Pan Młody i fotograf. Przecież to ma być czas Pary przed ceremonią ślubną.

Jednak niektóre pary stosują inne podejście. Zamiast się spotykać, mogą wybrać przyjęcie weselne, aby wziąć udział w pierwszym spojrzeniu na element zaskoczenia, gdy zobaczą się w przejściu.

Wniosek

I to wszystko! Przypomnijmy, czym jest pierwsze spojrzenie na wesele, jest to sesja fotograficzna utrwalająca intymny moment, gdy państwo młodzi widzą się po raz pierwszy przed ceremonią ślubną.

Zajmuje to około 30 minut i najlepiej robić to w odległym i cichym miejscu, aby uzyskać najlepsze portrety. Daj nam znać, jak ci idzie w komentarzach poniżej.