Jak dłużej przechowywać boczek w lodówce? 4 proste kroki!

Masz jakieś pytania dotyczące dłuższego przechowywania boczku w lodówce? Boczek starcza średnio na tydzień, w zależności od rodzaju, marki i odpowiedniego przechowywania. Ta wiedza pomoże Ci zorientować się, jak długo możesz cieszyć się soczystą, delikatną dobrocią peklowanej wieprzowiny! Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Bekon jest bardzo popularnym faworytem, ​​zwłaszcza do posiłków śniadaniowych. Słodki, pikantny smak mięsa z pewnością sprawi, że będziesz się ślinił od samego zapachu jego zapachu. Można go jeść samodzielnie lub w połączeniu z innymi kombinacjami, ale tak czy inaczej nikt nie może zaprzeczyć, że boczek jest legendarny.

Jak dłużej przechowywać boczek w lodówce? 4 proste kroki!

Ze względu na ciągłe zapotrzebowanie, musisz wiedzieć, kiedy wygaśnie Twoje cenne jedzenie, aby uniknąć utraty pieniędzy i jedzenia. W tym artykule będziemy podawać Ci przedziały czasowe tak dokładnie, jak to możliwe, a także dodatkowe informacje, które mogą, ale nie muszą mieć wpływu na czas potrzebny do zepsucia się mięsa. Porozmawiamy również o tym, jak sprawić, by bekon dłużej pozostawał w lodówce.

Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak długo przechowywać bekon w lodówce?

Zastanawiasz się, jak dłużej przechowywać boczek w lodówce? Dobre wieści! Oto szczegóły:

Otwarty jeszcze niegotowany boczek

Zdarzają się przypadki, gdy opakowania bekonu są otwierane, ale nie cała jego zawartość została w pełni skonsumowana. Możesz mieszkać samotnie, przez co robisz paczkę za dużo dla jednej osoby. Decydujesz się wziąć kilka pasków, a następnie odłożyć resztę do wykorzystania w przyszłości. Ile czasu mu jeszcze zostało?

Otwarte, ale surowy boczek zwykle wystarcza na tydzień, przy temperaturze termostatu ustawionej na 40 stopni Fahrenheita. To dość długi okres od otwarcia opakowania, które wystawia żywność na działanie tlenu, który wywołuje reakcje chemiczne prowadzące do zepsucia.

Załóżmy, że chcesz go zatrzymać na dłużej, nie martw się! Możesz zdecydować się na alternatywę, która ją zamraża. Całkowite zamrożenie żywności tymczasowo zatrzyma proces starzenia, a tym samym utrzyma ją przez dłuższy okres przydatności do spożycia. Na przykład, jeśli włożysz ten rodzaj bekonu do zamrażarki w temperaturze 0 stopni Fahrenheita, możesz mieć zapas bekonu na kolejne 4 do 6 miesięcy.

Nieotwarty boczek

Ten typ jest zwykle obecny w tygodniu spożywczym, kiedy zawartość lodówki jest w większości nowa i nienaruszona. Nie musisz się o to martwić, ponieważ pojemnik jest nieotwarty i bezpiecznie zamknięty w supermarkecie. Musisz jednak zachować ostrożność podczas sprawdzania daty ważności przed umieszczeniem go w koszyku spożywczym. Jeśli nie planujesz spożywać go regularnie, wybierz dalsze terminy.

Jak długo boczek może pozostać w lodówce, jeśli jest nietknięty? Nieotwarte mogą wytrzymać nawet 2 tygodnie w standardowej temperaturze lodówki. Jeśli jednak włożysz do zamrażarki, możesz mieć zamrożone mięso nawet przez 8 miesięcy.

Otwarty i ugotowany boczek

Boczek, który otworzyłeś, ugotowałeś i jest w zasadzie gotowy do spożycia, jest najbardziej podatny na zepsucie. Od momentu otwarcia opakowania utraciłeś dostęp do bezpiecznie zapieczętowanego opakowania, które zapobiegnie zanieczyszczeniu mięsa przez powietrze zewnętrzne. Gotowanie wpływa również na niektóre konserwanty, które utrzymują świeżość przez dłuższy czas. Najlepiej spożyć go natychmiast po ugotowaniu, aby zanurzyć się w najlepszym stanie, ale jeśli nie możesz na to poradzić, włóż go do lodówki do przechowywania.

Twoje jedzenie wystarczy na 4-5 dni w standardowej temperaturze lodówki. Jeśli zostanie umieszczony w zamrażarce w temperaturze 0 stopni Fahrenheita, masz miesiąc. Należy pamiętać, że smak nie będzie już tak dobry jak wcześniej.

Boczek kanadyjski

Jeszcze jedna dodatkowa wskazówka! Boczek występuje w wielu rodzajach, a sposób jego peklowania i konserwacji może wpłynąć na jego trwałość. Mówi się, że kanadyjskie plastry boczku wystarczają na 3-4 dni w normalnej temperaturze lodówki po ugotowaniu. W zamrażarce może trwać od 4 do 8 tygodni. Inne pochodzenie bekonu zazwyczaj ma taki sam okres przydatności do spożycia jak zwykły.

Sposoby na dłuższą trwałość bekonu

Oto kilka pomysłów, które mogą wydłużyć Twoją satysfakcję z niektórych zachcianek na bekon!

Krok 1. Właściwe przechowywanie

Inteligentne przechowywanie to klucz do dłuższej trwałości zawartości lodówki. Surowe mięso powinno pozostać w pojemnikach przed spożyciem – im bezpieczniejszy pojemnik, tym lepiej. Tymczasem ugotowane powinny być całkowicie pozbawione wilgoci. Używaj ręczników papierowych do suszenia i nie tylko podczas przechowywania. Wyłóż pojemnik ręcznikami, aby uniknąć gromadzenia się wody. Gromadzenie się wilgoci może prowadzić do pleśni, która całkowicie zniszczy żywność i lodówkę.

Krok 2. Sprawdź przed zakupem

Niezbędny środek ostrożności. Im dłuższa data ważności, tym dłużej możesz przechowywać żywność. Do bezpośredniego spożycia wybieraj starsze produkty. Jeśli przechowujesz, znajdź dłuższe okresy przydatności do spożycia.

Krok 3. Zawijanie

Zdecydowanie zaleca się owijanie żywności w opakowania. Im mniejszą ekspozycję boczku ma na zewnętrzne zanieczyszczenia, tym lepiej. Używaj szczelnie zamkniętych pojemników i uszczelniaj je dalej według własnego gustu.

Krok 4. Proces rozmrażania

Jeśli zdecydujesz się na zamrożenie jedzenia, rozmroź lód; może również skrócić lub wydłużyć żywotność. Jeśli rozmrożona w lodówce, możesz mieć od 1 do 2 dni więcej. Jeśli jednak używałeś urządzeń takich jak kuchenka mikrofalowa lub stopiłeś je w zimnej wodzie, musisz je natychmiast spożyć.

Wniosek

Teraz, kiedy już wiesz, jak dłużej przechowywać boczek w lodówce, ciesz się smakowitością swojego mięsa! Zapamiętaj wszystkie metody, których się nauczyłeś i zastosuj je do pełnego i satysfakcjonującego posiłku.