Co to jest mączniak rzekomy? Pomocny przewodnik po profilaktyce dla Ciebie

Jeśli masz ogród, możesz się zastanawiać, co to jest mączniak rzekomy? Cóż, to rozmyty wzrost, który pojawia się na liściach warzyw.

Ten organizm jest powszechnym szkodnikiem roślin dyniowatych, takich jak dynia, dynia, melon czy ogórek.

Co to jest mączniak rzekomy? Pomocny przewodnik po profilaktyce dla Ciebie

Musisz leczyć swoje rośliny, gdy zauważysz mączniaka rzekomego. Szybko się rozprzestrzenia, a twoje liście umrą.

Ten artykuł pomoże ci zidentyfikować i leczyć tego szkodnika ogrodowego. Teraz Twój ogród warzywny będzie w dobrym stanie!

Jak wygląda mączniak rzekomy?

Mączniak rzekomy bardziej przypomina glony niż grzyby. Skazy pochodzi od lęgniowców Pseudoperonospora cubensis.

Szkodnik ten najlepiej rośnie w mokrych lub wilgotnych warunkach i zaczyna się na liściu. Górna część zainfekowanego liścia będzie miała żółtawe plamy, a spód będzie miał szarawą i rozmytą warstwę przypominającą miękkie pióra.

Stąd organizm ma nazwę „mączniak rzekomy”. Ten szkodnik może infekować liście warzyw i rośliny kwitnące, takie jak róże i fiołki.

Zioła liściaste, takie jak bazylia i mięta, mogą również rozwinąć tę mączniaka. Gdy otoczenie w twoim ogrodzie spełni odpowiednie warunki, spodziewaj się plagi.

Puch vs. Mączniak prawdziwy

Możesz znać mączniaka prawdziwego; to grzyb, który rośnie również na roślinach zewnętrznych. Ludzie zwykle mylą te organizmy.

Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że są różne i musisz zrozumieć ich cechy.

Mączniak prawdziwy

Ten szkodnik jest prawdziwym grzybem chorobotwórczym. Mączniak prawdziwy pojawia się jako białe plamy na liściach rośliny.

Oto artykuł, który powinieneś przeczytać, aby dowiedzieć się, jak wygląda mączniak prawdziwy. Ten grzyb zużyje wszystkie składniki odżywcze z twojej rośliny i ostatecznie spowoduje śmierć.

Ludzie mogą również rozwinąć pewne problemy z oddychaniem, jeśli wdychają zarodniki mączniaka prawdziwego.

Mączniak rzekomy

Mączniak rzekomy zwykle zaskakuje właścicieli domów, ponieważ wczesne objawy przypominają niedobór składników odżywczych dla roślin. Dopiero później pojawiają się białe i żółte plamy.

Ten szkodnik nie jest tak niebezpieczny jak pleśń w proszku. Infestację można szybko zatrzymać, odcinając zaatakowane liście.

Mączniak rzekomy również nie jest szkodliwy dla ludzi. To po prostu sprawi, że twoje rośliny będą w okropnym stanie.

Dlaczego ten organizm rośnie?

Twój ogród musi mieć odpowiednie czynniki, aby ten organizm mógł się rozwijać. Pleśń puszysta rozmnaża się przez zarodniki, a jeśli osiedli się w wilgotnych warunkach, zaczną rosnąć.

Inwazje zwykle zdarzają się podczas upałów, więc bądź czujny po rozpoczęciu wiosny i lata.

Zarodniki mączniaka rzekomego mogą przemieszczać się w powietrzu, wodzie, a nawet w dłoniach. Musisz wyleczyć plagę, gdy ją zauważysz.

Objawy mączniaka rzekomego u roślin

Powinieneś nauczyć się rozpoznawać objawy inwazji na swoich roślinach. W ten sposób możesz kontrolować epidemię, zanim wpłynie ona na wszystko.

  • Na liściach twojej rośliny pojawiają się żółtawe plamy, które później stają się brązowe.
  • Żyłki liści wiążą plamy, zwykle pod kątem.
  • Szarawa meszek rozwija się na spodzie twoich liści.
  • Liście są pomarszczone; jakby były wystawione na mróz
  • Liście zaczynają się zwijać.

Gdy zobaczysz te objawy, musisz przyciąć dotknięte liście i potraktować swoje rośliny. Oto poradnik, jak pozbyć się mączniaka rzekomego.

Czy mączniak rzekomy jest niebezpieczny?

Możesz czuć się zaniepokojony, gdy zobaczysz mączniaka rzekomego, ponieważ wygląda podobnie do mączniaka prawdziwego. Na szczęście ta substancja nie jest niebezpieczna dla ludzi i nie spowoduje żadnych problemów z oddychaniem.

Należy uważać na inne rodzaje pleśni, które mogą powodować problemy podczas wdychania. Zapoznaj się z wyglądem różnych pleśni.

Ten organizm zabije liście twojej rośliny, jeśli zostanie pozostawiony bez opieki, co ostatecznie zabije twoją roślinę. Uszkodzenia roślin to największe ryzyko, jakie stwarza mączniak rzekomy.

Jak zapobiegać mączniakowi rzekomemu

Po usunięciu zainfekowanych liści musisz upewnić się, że pleśń nie wróci. Oto jak możesz zapobiegać mączniakowi rzekomemu:

1. Regularnie przycinaj

Przycinanie i usuwanie chwastów poprawi cyrkulację powietrza wokół rośliny, dzięki czemu zarodniki nie będą mogły się osadzać.

2. Podlewaj rośliny wczesnym rankiem

Jeśli podlejesz w tym czasie, gleba lepiej wyschnie w ciągu dnia.

3. Wybierz odporne odmiany roślin

Kupując przyszłe rośliny, staraj się wybierać takie, które są odporne na mączniaka rzekomego. Twój lokalny ogród może być w stanie ci pomóc.

Niektóre warzywa zostały wyhodowane z odpornością na tego pleśni. Spróbuj kupić te rośliny.

4. Zastosuj fungicyd

Te chemikalia nie działają na samą pleśń. Jednak fungicydy mogą chronić twoje rośliny przed pleśnią, zanim urosną.

Fungicyd należy stosować regularnie, zwłaszcza w porze deszczowej. Idealna jest przerwa od 7 do 10 dni na aplikację.

Inne wskazówki dotyczące inteligentnego ogrodnictwa

Wentylacja jest najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebuje Twoja roślina, aby uniknąć inwazji pleśni. Możesz pomóc swojej roślinie sadząc i podlewając ją we właściwy sposób.

Jeśli kładziesz kilka roślin na raz, zostaw między nimi szeroki rząd. Taka aranżacja zapewni Twoim roślinom wystarczająco dużo miejsca do oddychania i dobrego wzrostu.

Spróbuj zastosować system nawadniania kroplowego, który będzie kontrolował ilość wlanej wody. Możesz kupić domowe systemy nawadniania kroplowego w sklepie z narzędziami.

Twój ogród będzie wolny od mączniaka rzekomego i innych szkodników, jeśli wykonasz te kroki!

Wniosek

Inwazje mogą spowodować poważne uszkodzenia roślin, więc powinieneś zapoznać się z różnymi szkodnikami.

Przygotuj się na odpowiedź na pytanie „co to jest mączniak rzekomy”. Możesz wykonać niezbędne zabiegi i środki zapobiegawcze, aby Twój ogród był bezpieczny i piękny.