Jak naprawić Zig Zag na maszynie do szycia: 3 problemy

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić zygzak na maszynie do szycia, zidentyfikuj trzy typowe problemy. W tym artykule rozwiążemy luźne ściegi zygzakowate, zdeformowane ściegi zygzakowate i marszczenie się materiału podczas wykonywania tego typu ściegu w maszynie do szycia.

Ścieg zygzakowaty jest jednym z najbardziej wszechstronnych ściegów do wykonania. Dlatego zawsze warto wiedzieć, jak naprawić ten rodzaj ściegu, gdy pojawią się problemy.

Jak naprawić Zig Zag na maszynie do szycia: 3 problemy

W międzyczasie możesz również przeczytać lub dodać zakładkę, jak naprawić maszynę do szycia w domu pod kątem typowych problemów i jak je rozwiązać.

Jak naprawić ściegi zygzakowe na maszynie do szycia

Luźne ściegi zygzakowate

Powód

Ściegi zygzakowate z przodu lub z tyłu materiału są luźne, a potencjalną przyczyną jest nawlekanie nici maszyny do szycia. Możesz również sprawdzić, czy ustawione naprężenie było odpowiednie dla ściegów i materiału.

Rozwiązanie

Dowiedz się, jak nawlekać konkretny model, upewniając się, że postępujesz zgodnie z kolejnością prowadników nici, aż dotrzesz do oczka igły. Możesz również dostosować naprężenie maszyny do szycia, w zależności od tego, które ściegi są luźne, czy są to te z przodu czy z tyłu materiału.

Zdeformowane ściegi zygzakowate

Powód

Ściegi zygzakowate mogą wyglądać na zdeformowane lub niejednorodne, ponieważ naprężenie nici w każdym rzędzie jest również nierówne. Pamiętaj, że przy naprężeniu nici chcesz, aby nitka igłowa była widoczna tylko na wierzchu materiału, a nitka dolna tylko na dole materiału.

Rozwiązanie

Zapoznaj się z instrukcją obsługi maszyny do szycia, aby dowiedzieć się, jak wyregulować jej naprężenie. Zazwyczaj, aby zmienić naprężenie nici, przestawisz pokrętło na wyższą lub niższą wartość, a regulacja naprężenia szpulki dolnej nie jest konieczna.

Pomarszczenie materiału podczas szycia ściegami zygzakowatymi

Powód

Tkanina może się marszczyć podczas wykonywania ściegów zygzakowatych, jeśli sam materiał jest zbyt lekki, aby utrzymać nitki używane przez te ściegi. Możesz przeczytać, co powoduje marszczenie się materiału, ponieważ ten problem występuje nie tylko podczas szycia ściegami zygzakowatymi.

Rozwiązanie

Do ściegów zygzakowatych używaj materiału od średniej do ciężkiej. Możesz również dodać więcej struktury do swojego materiału za pomocą stabilizatora.

Dlaczego moja maszyna do szycia nie szyje ściegów zygzakowatych?

Maszyna do szycia nie jest prawidłowo skonfigurowana

Upewnij się, że maszyna do szycia jest czysta i dobrze nasmarowana. Na obszarze szpulki mogą znajdować się zanieczyszczenia i kłaczki, które wpływają na ustawienie ściegu zygzakowatego.

Chcesz również naoliwić ruchome elementy maszyny do szycia. W przeciwnym razie igła może się nie poruszać lub wykonywać precyzyjnych ściegów zygzakowatych.

Na koniec upewnij się, że używasz właściwej igły, nici, stopki, a nawet ustawień ściegu. Powinny być kompatybilne ze sobą i materiałem, a następnie odpowiednio ustaw długość i szerokość ściegu.

Należy wyregulować naprężenie i synchronizację maszyny do szycia

Jeśli synchronizacja Twojej maszyny do szycia jest nieprawidłowa, stopka dociskowa i transportery nie będą działać prawidłowo podczas wykonywania ściegów zygzakowatych. Może być konieczne zresetowanie rozrządu za pomocą wyznaczonej śruby lub czegokolwiek, co zostało wskazane w instrukcji.

Z drugiej strony, niewłaściwe napięcie maszyny do szycia może spowodować, że maszyna wykona również nieregularne ściegi zygzakowate. Zawsze zaczynaj od średniego ustawienia naprężenia, a następnie przyszyj kawałek materiału, aby wiedzieć, czy naciągnąć, czy poluzować.

Dlaczego mój ścieg zygzakowaty jest łączony?

Najczęstszym powodem marszczenia się ściegów zygzakowatych jest brak stabilności materiału. Lekki materiał nie wytrzyma nici ściegów zygzakowatych.

Oto również inne kroki, aby rozwiązać łączenie ściegów zygzakowatych:

 • Sprawdź, jak nawleczyłeś maszynę i przeprowadź ją ponownie
 • Sprawdź części maszyny do szycia, czy są zainstalowane prawidłowo i bez uszkodzeń
 • Igła nie powinna być tępa ani wygięta i w razie potrzeby wymienić
 • Igła i nić są odpowiednie do materiału
 • Poluzuj nieco górną nić lub naprężenie igły
 • Wzmocnij ściegi zygzakowate ściegiem prostym na początku i na końcu
 • Użyj krótszych ściegów
 • Dodaj stabilizator pod szyty materiał
 • Jak dostosować ścieg zygzakowaty?

  Ustawienia, których użyjesz do ściegu zygzakowatego, zależą od tego, co robisz. Na przykład ściegi zygzakowate są idealne przy średniej długości i szerokości.

  Z drugiej strony, podczas szycia aplikacji ściegami zygzakowatymi, ustaw nieco krótszą długość ściegu. Długie ściegi zygzakowate będą wtedy preferowane, jeśli przyszyjesz wykończenia.

  Ogólnie rzecz biorąc, zawsze wcześniej przetestuj swoje szwy na skrawku materiału. Stamtąd regulacja długości i szerokości ściegu powinna być prosta za pomocą dedykowanych przycisków na maszynie do szycia.

  Wniosek

  Czy wiele się nauczyłeś z tego artykułu? Omówiliśmy, jak naprawić zygzak na maszynie do szycia i pomogliśmy rozwiązać typowe problemy ze ściegami zygzakowatymi.

  Jeśli ściegi zygzakowate są luźne, może być konieczne ponowne nawleczenie maszyny. Z drugiej strony zdeformowane ściegi mogą wskazywać na problemy z naprężeniem, a marszczenie się tkaniny jest powszechne podczas szycia lekkich materiałów.

  I wreszcie, ogólna konfiguracja i kontrola maszyny do szycia mogą potencjalnie to naprawić, jeśli nie zrobi ona ściegów zygzakowatych. Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura; zostaw nam pytanie, jeśli nadal je masz.