Co to jest grzejnik paraboliczny? Przeczytaj te fakty!

Chcesz wiedzieć, co to jest grzejnik paraboliczny? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Forma grzejnika parabolicznego nadaje mu swoją imiennika.

Odblaskowy panel grzejnika jest zakrzywiony jak parabola, co odróżnia go od innych konwencjonalnych grzejników do pomieszczeń. Jego panel odchylający, który może rozprowadzać ciepło w kilku kierunkach, jest charakterystyczną cechą grzejnika parabolicznego.

Co to jest grzejnik paraboliczny? Przeczytaj te fakty!

Skuteczność grzałek parabolicznych jest jednym z powodów, dla których stają się one coraz bardziej widoczne. Grzejniki paraboliczne mają poziom istotności 85%, zamieniając 85% zużytej energii bezpośrednio na ciepło, marnując mniej energii niż grzejniki konwencjonalne. Na pierwszy rzut oka grzejnik paraboliczny wygląda jak mały okrągły wentylator. Była to jedna z wielu dostępnych metod ogrzewania elektrycznego do wnętrz. Grzałka paraboliczna idealnie nadaje się do szybkiego ogrzania małych pomieszczeń lub uzupełnienia centralnego ogrzewania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Uczeń, cel i energia grzejnika parabolicznego

Czym więc jest grzejnik paraboliczny? Grzałka paraboliczna składa się ze stożków w kształcie talerzy wspartych na cokole. Klatka z metalowych splotek otacza osłonę deflektora. Grzejnik może obracać się na boki, w dół i w górę lub pulsować, w zależności od natury. Na pierwszy rzut oka grzejnik paraboliczny wygląda jak mały okrągły wentylator. Była to jedna z wielu dostępnych metod ogrzewania elektrycznego do wnętrz. Grzejnik paraboliczny idealnie nadaje się do szybkiego ogrzania małego pomieszczenia.

Promieniujące ciepło deflektora natychmiast wytwarza ciepło, które rozchodzi się po pomieszczeniu. Okrągły kształt grzejnika pozwala zużywać mniej energii niż konwencjonalne grzejniki elektryczne. Paraboliczny kształt zamienia około 85% energii elektrycznej na promieniowanie cieplne.

Jak działa grzałka paraboliczna?

Cechą charakterystyczną grzejnika parabolicznego jest płyta odchylająca, która może rozprowadzać ciepło pod różnymi kątami. Korzysta na tym tradycyjne grzejniki, które emitują ciepło tylko w jeden sposób. Skuteczność grzałek parabolicznych jest jednym z powodów, dla których stają się one coraz bardziej widoczne.

W porównaniu z innymi sieciami rur ewakuacyjnych z mniej więcej tym samym obszarem gromadzenia energii słonecznej, przepływ płynu w urządzeniu do koncentracji może osiągnąć wyższe temperatury. W rezultacie można osiągnąć bardziej niesamowitą wydajność termodynamiki. A więc dlatego, że obszar awarie ciepła jest niewielki w porównaniu z wielkością recepcji. Powierzchnie odblaskowe zużywają mniej materiałów i mają prostszą strukturę niż inne kolektory. W efekcie cena za jednostkę wielkości powierzchni zbierającej słońce dla kolektorów skupiających jest niższa niż w przypadku innych kolekcji.

Wysokie, zakrzywione lustra skupiają promieniowanie słoneczne w rurze absorbera w parabolicznej kolekcji rynien. W ciągu dnia reflektory śledzą słońce na jednej prostej osi biegnącej w kierunku południowym. Substancja pochłaniająca ciepło przepływa przez rurkę, umieszczoną tuż nad szkłem pośrodku, wzdłuż osi ogniska. Kolektor składa się zwykle z pojedynczego wygiętego lustra szklanego ze srebrną (i) aluminiową powłoką na odwrocie. Jego szkło ma około 5 mm grubości i jest słabe z metalu, maksymalizując odbicie nowego światła słonecznego.

Łapacze paraboliczne to minimalna metoda realizacji skoncentrowanej energii słonecznej. To kieruje padające światło słoneczne do rury zawierającej wymiennik ciepła. Sztywność architektoniczna, dobór materiałów, tolerancje montażowe, czystość lustra i zużycie mają wpływ na koszt i wydajność systemów kolektorów parabolicznych. Większość grzejników parabolicznych ma niezbędną funkcję, która wyłącza ogrzewanie, jeśli gadżet się przewróci lub przewróci. Ten element bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie, ponieważ elektryczne grzejniki pomieszczeń są główną przyczyną zgonów związanych z ogrzewaniem budynków mieszkalnych.

Takie paraboliczne grzejniki wcale nie ogrzewały twojego pokoju; możliwe są różne długości fal (4-10 mikronów). Mimo to są bardziej zainteresowani ludźmi, powodując wytwarzanie ciepła w sąsiednim cemencie, parkietach, ludziach i wielu innych substancjach, a także wielu minerałach. Scenariusz pracy grzałki parabolicznej pomaga zrozumieć, czym jest grzałka paraboliczna.

Czy grzejniki paraboliczne są najlepsze?

W oparciu o oszczędności energii, grzejnik paraboliczny przewyższa grzejnik elektryczny. W przeciwieństwie do grzejników elektrycznych, które wykorzystują tylko około 80 procent wytworzonego ciepła, te urządzenia grzewcze wykorzystują 100 procent wytworzonego ciepła. Paraboliczne promienniki podczerwieni są również dostępne z różnymi źródłami zasilania, w tym gazem, propanem i energią elektryczną. Wrażenie podczerwonego promieniowania cieplnego jest porównywalne do nagrzewania się przez słońce.

Ludzie często wybierają promiennik podczerwieni ze względu na kojące uczucie promieniowania cieplnego. Ogrzewanie promiennikowe jest ciche, ekonomiczne i, co najważniejsze, spójne. Jest to również dobry wybór, jeśli szukasz niealergicznego źródła ciepła, ponieważ nie krąży w nim kurz ani alergie. Grzejniki paraboliczne są generalnie dopuszczalne do pozostawienia na noc. Nie są wybredne, a każdy współczesny grzejnik godny tej nazwy zawiera elementy zabezpieczające przed przegrzaniem lub ześlizgnięciem. Mimo to, jeśli trzymasz go na tym podczas snu lub poza domem, powinieneś być ostrożny. Oto 10 najlepszych grzejników parabolicznych na rynku!

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest grzałka paraboliczna. Te grzejniki są zwykle przeznaczone do małych pomieszczeń, takich jak pokój jednoosobowy lub małe biuro. Te grzejniki są tanie, bezpieczne i można je łatwo konserwować. Grzejniki paraboliczne są również bardziej typowe cenowo niż inne grzejniki do pomieszczeń. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest najlepszy wewnętrzny grzejnik propanowy i jak bezpieczny jest wewnętrzny grzejnik naftowy.