Jaki materac jest najlepszy dla małych dzieci: 5 czynników

Musisz wziąć pod uwagę pięć czynników, aby wiedzieć, jaki materac jest najlepszy dla małych dzieci. W tym artykule omówimy, dlaczego każda z tych kwestii ma znaczenie i jak znaleźć najlepszy rodzaj materaca dla malucha. Zastanawiasz się też, kiedy maluchy mogą korzystać z poduszki?

Oprócz upewnienia się, że otrzymujesz odpowiedni materac dla swojego malucha, musisz również wiedzieć, kiedy wprowadzić do jego łóżeczka inne akcesoria. Przeczytaj ten przewodnik pokrótce i dowiedz się, co eksperci mówią o tworzeniu bezpiecznego łóżka dla swojego malucha.

Jaki materac jest najlepszy dla małych dzieci: 5 czynników

Jaki jest najlepszy materac dla małych dzieci?

  • Rozmiar

Jeśli znasz rozmiar materaca do łóżeczka, zwykle jest on taki sam jak rozmiar materaca dla malucha. Standardowe wymiary to 27 i 1/4 cala szerokości oraz 51 i ¼ cala długości. Jednak umieścisz materac dla malucha w ramie łóżka dla malucha, która nie ma poręczy i jest niższa od podłoża w porównaniu z poprzednim łóżeczkiem, z którego Twoje dziecko korzystało, gdy było młodsze.

Uzyskaj wymiary ramy łóżka, aby upewnić się, że podczas ustawiania łóżka nie będzie szczeliny wokół materaca większej niż dwa palce. Możesz również rozważyć zakup materaca w dwóch rozmiarach, ponieważ ten rozmiar jest przydatny przez dłuższy czas. Następnie wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią ramę łóżka i możliwość wyjęcia barierek łóżka.

  • Materiały

Wybór materaca dla malucha oznacza, że ​​chcesz, aby był on wykonany z wysokiej jakości materiałów, takich jak pianka o dużej gęstości lub solidny sprężynowy system wsparcia. Możesz nawet zdecydować się na trwałe i ekologiczne materace, takie jak łóżka lateksowe, zamiast typowej pianki syntetycznej. Dodatkowo pamiętaj, że maluchy będą chciały czegoś bardziej miękkiego niż materace używane przez niemowlaki, które są bardzo twarde.

Czy znasz Saatvę? Ta marka ma materac Saatva Youth, który został specjalnie zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i komforcie dzieci korzystających z różnych materiałów. Można go nawet obrócić, dzięki czemu dzieci mogą z niego korzystać w wieku od 3 do 12 lat.

  • Bezpieczeństwo

Materac dla malucha powinien być nie tylko wykonany z trwałych materiałów, ale musi również posiadać certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo jego całej konstrukcji. Ponadto powinien być wolny od szkodliwych chemikaliów, a ogólna konstrukcja nie stwarza żadnych problemów z bezpieczeństwem. Właśnie dlatego hipoalergiczny materac Saatva Youth jest najlepszym materacem dla maluchów, ponieważ wykorzystuje nietoksyczne środki przeciwbakteryjne, naturalny środek zmniejszający palność, a pianka posiada nawet certyfikat CertiPUR-US gwarantujący ich zdrowotność.

  • Łatwość czyszczenia

Utrzymanie materaca w czystości ma kluczowe znaczenie, ponieważ nie chcesz sprzyjać gromadzeniu się i rozwojowi drobnoustrojów w łóżku Twojego malucha. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy materac dla malucha jest wodoodporny i czy można go prać w celu szybkiego czyszczenia. Ponownie, tutaj Saatva Youth udowadnia, że ​​jest doskonałym materacem dla dzieci, ponieważ nie tylko ma wodoodporne wykończenie, ale także ma wewnątrz wodoodporną barierę chroniącą przed bakteriami i pleśnią.

  • Komfort i wsparcie

Średni materac byłby idealny dla malucha, ponieważ pomoże utrzymać prawidłowe ustawienie kręgosłupa. Jednak Twoje dziecko nadal będzie czuło się komfortowo z tym poziomem twardości, ponieważ zapewnia amortyzację w porównaniu z materacem dziecięcym. Dodatkowo nie zapomnij sprawdzić, czy łóżeczko jest miękkie i oddychające dla skóry, aby Twoje dziecko nie czuło się niekomfortowo i gorąco przez całą noc.

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla malucha?

Wewnętrzna sprężyna

Materac sprężynowy jest idealny, szczególnie dla maluchów, którym szybko jest gorąco. Ten typ jest również łatwy do znalezienia i ma niższą cenę w porównaniu do innych łóżek.

Pianka

Jest mało prawdopodobne, aby materac dla malucha był wykonany z pianki z pamięcią kształtu, ponieważ jest zbyt dopasowany i stwarza ryzyko uduszenia. Zamiast tego znajdziesz łóżeczka dla dzieci z pianki polietylenowej lub pianki lateksowej, ale sprawdź ich certyfikaty bezpieczeństwa chemicznego.

Hybrydowy

Jeden z najlepszych rodzajów materacy dla maluchów jest hybrydowy, ponieważ łączy w sobie oddychalność sprężyny wewnętrznej i wsparcie piankowego łóżka. Jednak materace hybrydowe są dość drogie.

Jak gruby powinien być materac dla malucha?

Materac dla malucha powinien mieć grubość od 5 do 8 cali, aby zapewnić wygodną wyściełaną powierzchnię, zapewniając jednocześnie niski profil dla bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Jak twardy powinien być materac dla malucha?

Idealna twardość materaca dla malucha to średnia do średniej twardości. Ten poziom jędrności jest odpowiedni do wspierania rozwoju ciała Twojego dziecka i zapewnienia prawidłowego ustawienia kręgosłupa. Jest jednak odrobinę bardziej amortyzowany niż twardy materac dziecięcy, co zapewnia większy komfort.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o średnio twardym łóżku, jeśli nie znasz tego typu.

Czy małe dzieci potrzebują specjalnego materaca?

Maluchy potrzebują konkretnego materaca odpowiedniego dla ich rozwijającego się ciała i nie będą zachęcać do żadnych nienaturalnych wygięć kręgosłupa. Materiały nie powinny również stwarzać żadnych zagrożeń ani ryzyka dla zdrowia, które prowadzą do obrażeń, podrażnień i alergii. Możesz przeczytać ten przewodnik na temat tego, jaki rozmiar materaca pasuje do łóżeczka dla malucha, aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu bezpiecznego środowiska do spania dla Twojego dziecka.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie odpowiedzieliśmy, jaki materac jest najlepszy dla małych dzieci i można go znaleźć, biorąc pod uwagę pięć czynników. Są to rozmiar materaca, materiały, bezpieczeństwo, łatwość czyszczenia oraz wygoda i wsparcie.

Chcesz również, aby pasował prawidłowo do ramy, a twardość jest średnia, a grubość od 5 do 8 cali. A jeśli masz młodsze dziecko, możesz przeczytać ten osobny poradnik, jak wybrać materac dla dziecka.