Co się stanie, jeśli wysuszysz szmatkę bez arkusza suszarki? 3 zaskakujące zagrożenia!

Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, co się stanie, jeśli wysuszysz szmatkę bez prześcieradła do suszarki? Jeśli przestaniesz ich używać, ubrania w wyczyszczonych wsadach będą wyglądać na szorstkie, a nie miękkie. Jeśli pominiesz arkusz, Twoje przedmioty prawdopodobnie elektryzują się i gromadzą dodatkowy kurz.

Możesz zapomnieć o prześcieradłach do suszenia z wielu powodów, w tym przedłużenia żywotności odzieży i zminimalizowania uszkodzeń skóry. Czy jednak jesteś w stanie to zrobić? Czy konieczne jest stosowanie arkuszy suszących?

Co się stanie

Używanie arkuszy suszarki podczas prania i suszenia nie zawsze jest konieczne. Ale wiele osób lubi cechy suszarek do bielizny, które obejmują mniej statyki i przyjemny zapach. Nakładanie prześcieradeł suszących na ubrania nie jest wymagane, ponieważ mają one swoje wady. Kulki do suszenia wełny i wiele innych alternatyw to substytuty arkuszy suszarek. Omówimy, czym są arkusze suszarki, jak działają i dlaczego są niezbędne do ich używania. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Do czego służą arkusze suszarki?

Czy wiesz, z jakiego materiału wykonano arkusz suszarki? Są to małe kwadraty z materiału poliestrowego z włożonym zmiękczaczem do tkanin. Zwykle mają piękny zapach, jak wiosenna łąka lub jaśmin. Pościel do suszarki ma dwa cele: zminimalizowanie gromadzenia się ładunków elektrostatycznych na tkaninie podczas cyklu suszenia i utrzymanie pięknego zapachu odzieży. Delikatne pokrycie woskiem arkuszy pomaga również w redukcji zagnieceń tkaniny podczas wrzucania do suszarki i wirowania. Tkanina jest gładsza i mniej przylega do skóry, mniej się elektryzuje i gniecie. Wiele osób uważa, że ​​prześcieradła do suszarek są jak woda i z takich powodów nie mogą bez nich przetrwać. Ale wiele osób nie lubi używać suszarki, ponieważ czasami pozostawia plamy na tkaninie.

Co się stanie, jeśli wysuszysz ubrania bez arkusza suszarki?

Korzystanie z arkuszy suszarki jest całkowicie przydatne, ale jeśli ich nie używasz, nie stanowi to żadnego zagrożenia. Ale te prześcieradła zapewniają wiele dodatkowych korzyści Twojej odzieży. Wciąż zastanawiasz się, co się stanie, jeśli wysuszysz szmatkę bez prześcieradła do suszarki? Jak omówiono wcześniej, jeśli przestaniesz ich używać, przedmioty w wyczyszczonych ładunkach będą wyglądały na ostrzejsze niż stosowałeś je wcześniej. Jeśli pominiesz prześcieradło, ubranie może gromadzić dodatkowe zabrudzenia i elektryzować się. W niektórych przypadkach skutki te będą jednak znacznie poważniejsze. Jeśli cenisz sobie miękką, pachnącą wiązkę świeżo wypranej odzieży, przydadzą się prześcieradła do suszarki.

Jakie są zagrożenia związane z używaniem arkuszy do suszenia?

Ze względu na swoje liczne zalety, arkusze suszące nie zawsze są preferowane. Arkusze suszarki mogą czasami hamować proces suszenia lub stwarzać problemy medyczne. Zacznijmy od pojęcia absorpcji:

#1. Zmniejszona chłonność

Unikaj prześcieradeł suszących podczas suszenia ściereczek i ręczników z mikrofibry, ponieważ pokrycie może pozostawić ręczniki tłuste i tłuste. W konsekwencji chłonność ściereczki z mikrofibry jest znacznie zmniejszona. To niweczy cel ręcznika, którym jest wchłonięcie nadmiaru wilgoci z ciała.

#2. Zmniejszono przesiąkanie

Prześcieradła do suszenia mogą mieć niekorzystny wpływ na odzież sportową, podobnie jak zmniejszają chłonność ręcznika. Ponieważ odzież sportowa jest zaprojektowana tak, aby odprowadzać wilgoć z dala od skóry, nałożenie na nią tłustej powłoki na prześcieradle suszarki osłabiłoby jej właściwości odprowadzania potu.

#3. Problemy zdrowotne

W wyniku stosowania suszarki do powlekania arkuszy mogą pojawić się problemy zdrowotne. W arkuszu suszarki wiele powłok chemicznych może przylgnąć do odzieży i zostać uwolnione do otoczenia. Substancje te, według ekologów, mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Wiele osób jest wrażliwych na te substancje, które mogą powodować problemy z oddychaniem. Substancje chemiczne mogą powodować podrażnienie skóry u osób ze złą skórą lub innymi problemami skórnymi. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Internecie. Zawsze, gdy myślisz, że suszące kulki wytrzymują tysiące cykli i nie zawierają sztucznych chemikaliów, mają doskonały stosunek jakości do ceny i są dobre dla twojego ciała.

Alternatywy arkusza suszarki

Innym sposobem suszenia odzieży bez powodowania elektryzowania jest suszenie jej w sposób naturalny na słońcu. Nie jest to odpowiednie dla wszystkich przypadków. Chociaż ma pewne oczywiste wady, takie jak praca i czas, jest to najbardziej opłacalna alternatywa i nie wymaga użycia żadnych towarów ani produktów chemicznych. Te opcje nie są zbyt drogie, a w pewnych okolicznościach są nawet bezpłatne — wiele innych alternatyw, takich jak soda oczyszczona, ocet i piłki tenisowe. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Internecie możesz łatwo uzyskać dodatkowe informacje na temat tych różnych opcji.

Koszt arkusza suszarki

Z drugiej strony, arkusze suszarki są w rozsądnej cenie, od 4 do 11 USD za każde opakowanie. Co więcej, jedno opakowanie dużych markowych arkuszy suszarniczych może zawierać do 240 arkuszy! Jedna paczka prania może wystarczyć na wiele miesięcy, jeśli użyjesz tych prześcieradeł właściwie. Możesz również zainteresować się 3 najlepiej pachnącymi arkuszami suszarki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci dowiedzieć się, co się stanie, jeśli wysuszysz szmatkę bez prześcieradła do suszarki. Powyżej omówiliśmy wszystko szczegółowo i przeczytaj uważnie artykuł, aby go w pełni zrozumieć. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odstraszyć pluskwy za pomocą prześcieradeł do suszarek i jak czyścić drzwi prysznicowe za pomocą prześcieradeł. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!