Co się stanie, jeśli suszarka do włosów wpadnie do wody? 5 prostych kroków, które musisz wykonać!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co się stanie, jeśli suszarka do włosów wpadnie do wody? Nie martw się; W tym artykule dowiesz się o zagrożeniach, jakie woda powoduje w suszarce do włosów, gdy wpada do wody. Jeśli osoba przypadkowo wrzuci suszarkę do miski lub wiadra, może to być przerażające, ponieważ powoduje porażenie prądem. Na początku sytuacja może wydawać się normalna. Poczujemy, że to nic wielkiego; zajmijmy się tym. Ale to nie jest tak wygodne, jak mogłoby się wydawać. Może doprowadzić nas do poważnych obrażeń, a nawet śmierci.

Wiele osób korzysta z suszarek do włosów w miejscach, w których są one łatwe w użyciu, na przykład w łazienkach. W łazience lub w pobliżu umywalki zazwyczaj przymocowane są lustra, więc ludzie lubią używać suszarek, aby zobaczyć siebie w lustrze z fruwającymi włosami w powietrzu.

Co się stanie

Wpadnięcie suszarki do zbiornika wody może być krytyczne i skomplikowane. Nigdy nie wolno mieszać urządzeń elektrycznych z wodą, ponieważ mogą one spowodować poważne porażenie prądem prowadzące do śmierci. Jeśli suszarka do włosów wpadnie do wody, należy przestrzegać kilku środków ostrożności.

Co zrobić, gdy suszarka do włosów wpadnie do wody

Woda pełni rolę przewodnika elektryczności. Kiedy maszyna elektryczna zostanie zmieszana z wodą, jej energia elektryczna jest przekazywana do wody w procesie przewodzenia. Dlatego możemy go przyjmować bezpośrednio gołymi, mokrymi rękami. Zobaczmy, co się stanie, jeśli suszarka do włosów wpadnie do wody i dowiedzmy się, co zrobisz, jeśli tak się stanie. Wykonaj poniższe kroki:

Krok 1. Unikaj natychmiastowego odbierania

W naszych codziennych doświadczeniach, za każdym razem, gdy coś upuszczamy, naszą pierwszą próbą jest natychmiastowe podjęcie tego. Powiedzmy, że to grzebień, pierścionek lub portfel, który wpadnie do wody, podniesiemy je bez marnowania nawet sekundy.

Załóżmy, że zauważyliśmy, że wszystkie wymienione powyżej akcesoria nie są elektryczne. Zamiast tego, jeśli wrzucimy do wody prostownicę, lokówkę, suszarkę do włosów i ręczny wiatrak, pierwszą myślą, jaka przyjdzie nam do głowy, jest podniesienie ich i kontynuowanie tego, co robimy. Nadszedł czas zatrzymania i rozważenie ewentualnej ostrożności przy dotykaniu mokrych urządzeń elektrycznych. Pierwszym krokiem jest poczekanie, aż wyschnie, w przeciwnym razie odbieranie suszarki mokrymi rękami może przekazywać prąd do naszego ciała.

Krok 2. Odłączanie suszarki

Jeśli elektryczność nie ma izolatora na swojej drodze przechodzącej z jednego źródła do drugiego, będzie kontynuowana, dopóki nie nastąpi awaria. Tutaj izolator wychodzi po odłączeniu suszarki. Bo gdy odłączymy, przesył prądu zatrzyma się właśnie tam i będzie można bezpiecznie wyjąć urządzenie z wody.

Krok 3. Oczyszczanie wody

Po odłączeniu, kolejnym krokiem byłoby spuszczenie nadmiaru wody. Woda może zostać szybko uwolniona, jeśli można bezpiecznie dotknąć przełącznika i dźwigni. Zależy to od rodzaju umywalki i zlewu. Lepszą opcją jest fizyczne opróżnienie go po odcięciu zasilania. Trzymanie go na słońcu będzie znacznie skuteczniejsze. Drenaż może zapewnić prawidłowe i skuteczne działanie maszyny.

Krok 4. Wymiana suszarki

Według nas urządzenie może wydawać się całkowicie wyschnięte, ale tak jest. Niemożliwe jest określenie każdego szczegółu maszyny, ponieważ różne mniejsze sekcje nadal mogą nie wyschnąć, co osłabia jej jakość i wydajność roboczą, co czyni ją niepożądaną i niebezpieczną w użyciu. Aby uniknąć niepewności, czy jest ona całkowicie wysuszona, czy nie, należy ją lepiej zabrać go do eksperta elektryka lub profesjonalisty.

Nie możemy tego zrobić sami, jeśli nie mamy odpowiedniej techniki i umiejętności. Profesjonalista może zbadać nawet najdrobniejsze pojedyncze części, ponieważ wie, co się stanie, jeśli suszarka do włosów wpadnie do wody. Te ukryte części mogą wydawać się całkiem dobre na zewnątrz, ale mogą uszkodzić całą maszynę wewnętrznie. Jeśli więc suszarka nie jest tak kosztowna, lepiej wymienić ją na nową. Oto jak wybrać suszarkę do włosów.

Krok 5. Środki ostrożności

Sposób wykonania i produkcji każdego instrumentu lub urządzenia decyduje o tym, czy urządzenie może zajść daleko, czy nie. Jeśli suszarka jest produkowana przez GFCI (przerywacz obwodu ziemnozwarciowego), może to znacznie pomóc w zauważeniu, czy występuje upływ prądu, czy nie. Zaletą korzystania z suszarki z ochroną GFCI jest to, że automatycznie wyłącza się, gdy woda nastąpi kontakt. Dzięki temu suszarki są bezpieczne i nieszkodliwe nawet po wpadnięciu do wody. Po drugie, należy je trzymać z dala od wody. Nie należy go używać w pobliżu basenu, umywalki, prysznica i łazienki. Zmniejszy to prawdopodobieństwo jakiegokolwiek zagrożenia, ponieważ woda pełni funkcję przewodzącą.

To okładka!

Wszyscy musieliśmy słyszeć, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. We wspomnianych wyżej szczegółach możemy określić, co się stanie, jeśli suszarka do włosów wpadnie do wody, dlatego lepiej nie używać jej w pobliżu wody. Jeśli tak się stanie, staraj się kontrolować natychmiastową próbę podniesienia włosów bez zastanawiania się nad jej konsekwencjami. Niekiedy przyczyną śmierci stają się najprostsze rzeczy, do których zaliczają się również wstrząsy urządzeniami elektrycznymi, więc lepiej nie brać tego za pewnik.

Możesz przeczytać powiązane artykuły; Dowiedz się, ile watów zużywa suszarka do włosów i wszystko, co musisz wiedzieć o watach suszarki do włosów.