Co robić po ślubie w sądzie: 3 najlepsze pomysły

Jeśli nie masz pewności, co zrobić po ślubie w sądzie, rozważ trzy fantastyczne pomysły. Możesz zorganizować łagodną lub kameralną uroczystą kolację, zabawne przyjęcie koktajlowe lub pełne przyjęcie weselne.

Poniżej możesz przeczytać o wskazówkach, jak sprawić, by ślub w sądzie był niezapomniany. A jeśli chodzi o planowanie wielkości wesela w sądzie, możesz sprawdzić, ilu gości może wziąć udział w weselu sądowym?

Co robić po ślubie w sądzie: 3 najlepsze pomysły

Najlepsze pomysły na to, co zrobić po ślubie w sądzie

Obiad zasiadany

 • Pary, które zdecydowały się na ślub w sądzie, zazwyczaj preferują proste, kameralne i intymne uroczystości; mogą być również ograniczone budżetem, który po wielkim wydarzeniu byłby nierealny
 • Więc po ślubie w sądzie możesz zarezerwować prostą kolację lub brunch w swojej ulubionej restauracji; może być tak formalny lub zrelaksowany, jak chcesz, z ulubionymi krewnymi i przyjaciółmi
 • Mogą również wznosić tosty i pogratulować ci po ślubie
 • Kolacja nie musi prowadzić do przyjęcia, zwłaszcza jeśli wolisz proste świętowanie
 • Możesz również rozważyć imprezę na podwórku, jeśli jest to bardzo intymna okazja po ślubie w sądzie

Koktajl

 • Po ślubie w sądzie możesz zaprosić gości na koktajl; nie musisz uwzględniać wszystkich elementów oczekiwanych na weselu, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet
 • To, co jest fantastyczne w koktajlu weselnym po sądzie, to to, że nadal będziesz spotykać się z gośćmi w bardziej swobodny sposób, ale nadal w stylowym stroju; to środek między typowym przyjęciem a prostą okazją
 • Upewnij się, że przygotowałeś wystarczającą ilość napojów i przekąsek dla gości
 • Możesz zrobić koktajl tak długi lub tak krótki, jak chcesz
 • Dlaczego nie zorganizować tematycznych koktajli na zabawną i wyjątkową uroczystość?

Odbiór

 • Pary chcą czasem skupić się na wspanialszym przyjęciu niż ceremonia ślubna; w związku z tym mogą wybrać ślub w sądzie dla związku prawnego, a następującym będzie przyjęcie
 • Przyjęcie po ślubie dworskim może przypominać typowe wesele z tradycyjnej ceremonii ślubnej; co dalej, może obejmować wprowadzenie, godzinę koktajlową, sesje zdjęciowe, tańce, przemówienia i narzuty weselne
 • Twój kamerzysta lub fotograf na wesele może również nakręcić film lub pokaz slajdów, aby pokazać gościom, zwłaszcza jeśli nie mogą oni wcześniej uczestniczyć w ceremonii
 • Możesz też przetańczyć całą noc po ślubie w sądzie, zwłaszcza jeśli jest to impreza w piątek lub sobotę
 • Pamiętaj, aby poinformować gości, że będziesz mieć również wesele tylko na przyjęciu, aby zrozumieli, że nie masz dużej ceremonii ślubnej

Czy ceremonia cywilna jest taka sama jak ślub?

Oprócz tego, że wiesz, co zrobić po ślubie w sądzie, czy w pełni rozumiesz, czym jest ślub w ratuszu lub w sądzie? Ślub cywilny jest taki sam jak każdy, z wyjątkiem tego, że ślub wykona sędzia, notariusz, sędzia pokoju, urzędnik powiatowy i sędzia pokoju.

Para często wybiera ślub cywilny, ponieważ jedność będzie ważna i legalna, a zazwyczaj jest krótsza i tańsza niż tradycyjna. Pary nie należące do żadnego wyznania religijnego mogą również wybrać ten rodzaj ślubu, a następnie odbyć spersonalizowaną ceremonię.

Na przykład możesz preferować duchową ceremonię lub rytuał wiążący. Legalności małżeństwa można dokonać po sądzie lub ślubie cywilnym; wtedy możesz sprawdzić, co zrobić zamiast ślubu.

Czy przysięgasz na weselu w sądzie?

Sprawdź w urzędzie miasta, czy możesz włączyć tradycyjne elementy weselne do swojej ceremonii ślubnej w sądzie, takie jak wymiana ślubów. Zazwyczaj ślub w sądzie trwa tylko 15 minut, co sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby starczyło czasu na wymianę przysięgi.

Oczywiście dzień ślubu jest wyjątkowy, a wymiana przysięgi z partnerem to sentymentalny sposób na pokazanie i zakomunikowanie im swojego zaangażowania. Dlatego dołącz przysięgę, co zrobić po ślubie w sądzie.

Możesz mieć dłuższą ceremonię jedności, która zawiera elementy weselne i rytuały wiążące według własnych upodobań. A co najważniejsze, więcej osób może być zaproszonych na tę ceremonię.

Czy wymieniacie pierścienie podczas ceremonii cywilnej?

Nie jest wymagana licencja ślubna na ślubie w sądzie, aby wymienić pierścionki. Jednak para może chcieć, aby ich wymiana pierścionków była bardziej pamiętna lub dołączyć ją do wymiany ślubów w dłuższej ceremonii.

Ponieważ ceremonia cywilna jest krótka i zwykle obejmuje tylko kilka osób z parą, rozważ wymianę pierścionków na niestandardową ceremonię po ślubie. Następnie, zaraz po sądzie, możesz przejść do miejsca z większą liczbą gości i bardziej sentymentalnie wymieniać pierścionki.

Jak sprawić, by ślub w sądzie był niezapomniany?

 • Zrób kreatywne sesje zdjęciowe przed i po ceremonii sądowej
 • Noś odpowiednie, ale stylowe stroje ślubne
 • Zorganizuj później wydarzenie z przyjaciółmi i rodziną lub zorganizuj przyjęcie weselne
 • Rozważ dostosowaną ceremonię ślubną jedności po ślubie w sądzie

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, co zrobić po ślubie w sądzie, który może być kameralną kolacją, przyjęciem koktajlowym lub pełnym przyjęciem weselnym.

A ponieważ ślub w sądzie jest szybki i intymny, dlaczego nie wymienić ślubu i pierścionka podczas osobistej ceremonii z rodziną i przyjaciółmi?